Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet fajtatiszta? Imádom ezt...

Lehet fajtatiszta? Imádom ezt a kutyát de lehet hogy átvertek?

Figyelt kérdés
Nemértek a kutyákhoz és "olcsón" vettem egy elvileg fajtatiszta francia buldogot.1hónapja van nálam,eddig csak a fején voltak foltok,de most ugy pöttyösödik mint a dalmaták.De csak a bőre,a szőre nem.
2010. aug. 25. 08:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
15%

09:41

itt egyedül te vagy a hülye,most nem a standardról volt szó hanem a betegségekről. az én kutyámat sem útbaeső kennelből vettük,sokat megnéztünk és mivel nagy nevek voltak a felmenők között,nagyon jó helyen tartva,kedves tenyésztővel onnan vettük meg. és lám mégis meghalt mert annyira férges volt..és csak egyedül az én kutyám a többinek semmi baja..érdekes nem?

2010. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%
A sok mindentudónak úgysem tudjuk megmagyarázni hogy miért fontos a törzskönyv és egy jó kennel.. :)
2010. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

10:13

nekem is megmagyarázták és lám a kezemben halt meg a kiskutyám 1 hét után. szóval szerintem ne hidd magad okosabbnak a többi embernél,mert nem hihető.

2010. aug. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
A keverékek immunisabbak, mint a fajtiszták. Több állatorvos véleménye!
2010. aug. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Na nehogy elkezdjük dicsőíteni a szaporítók áldásos munkáját.


A tenyésztők nagy része ellenőrizteti egészségileg a kutyáit, mikor almot hoz le tőlük. Az, hogy a fajtatiszta kutyákat jobban tesztelik, ez nem jelenti azt, hogy betegesebbek lennének mint más kutyák.

Rengeteg keverék kutyának van öröklődő betegsége, csak ezt senki nem teszteli. Dp szűrésen egy keverékkel se találkoztam még. Ami ugye nem jelenti azt, hogy nincs dp-s kutya.


Az, hogy valaki tenyésztőtől vett kutyát és az elpusztult, benne van a pakliban. Mi is jártunk így. Csak ilyenkor azért a százalékos arányokat nézzük kicsit. Melyiknek mégis mekkora az esélye.


Ha valaki minden információ birtokában úgy dönt, hogy szaporított kutyát vesz, akkor lelke rajta. De másokat ne győzködjünk már erről könyörgöm, hogy az mennyivel jobb, mint egy tenyésztőtől vásárolt kiskutya. Nem mindenkinek lesz "ekkora szerencséje".

2010. aug. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%

És léteznek törzskönyvet adó,kennelnévvel rendelkező szaporítók is,sőt a mestertenmyésztőnek nevezettek között is van szaporító,az ilyet hívják "aranykoszorús mesterszaporítónak".

Én is ismerek ilyet:többszörös koszorús mestertenyésztő,szépen tartja a kutyáit,kiállításra jár,csak épp törzskönyvekkel manipulál.Megvesz kutyát rossz helyről,mondjuk birkaólból,letörzskönyvezteti,mint saját tenyésztésűt,és fedezteti is.Az eredmény:több szívbeteg,vesebeteg stb.utód.

2010. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

09:47- Látom nem érted, amit írtam. A válaszodból mondjuk nem is csodálom. IQ=0! :) (Olvasd el mégegyszer.) Nevetséges vagy, de a hozzád hasonló (igen, HÜLYÉK) úgysem értik meg, miért fontos, hogy ne a korcsosító szaporítókat támogassák. Ha nincs pénzed (JÓ TENYÉSZTŐTŐL- mint olvastad, írtam, hogy az, hogy drága és törzskönyves /tk a minimum/, nem biztosíték arra, hogy egészséges is lesz) fajtatiszta kutyára, gyűjts, vagy hozz egy kutyust a menhelyről.

De gondolom neked jó a piacon vett nike cipő is, kit érdekel, hogy ránézésre is látszik, hogy olcsó sz*r, és fél év után szétjön.

Persze, a te kutyád a legszebb ,legegészségesebb. Igen, egy nem hozzáértőnek. A szomszédaid meg mondhatják, hogy innen onnan vették, lehet kamu. És, azt is írtam, hogy viszonylag ritka, hogy a szaporítónál beteges kutyák vannak. Igen, vannak, de 100ból 20, ha az. De még mindig mondom, a FAJTÁNAK teszel rosszat.

Gondolkozz már el egy kicsit, mielőtt lehülyézel valakit te. Te, te ny*omorék.

2010. aug. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
attól hogy nincs törzskönyve lehet fajtiszta....csak akkor biztosra kell menni hogy kik a szülei...ha ők fajtisztát,tehát az előírásoknak megfelelően néznek ki és viselkednek mint egy francia bulldog...
2010. aug. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
ahonnan megvetted attól a gazdától függ hogy megcsináltatja e nekik a törzskönyvet....ettől még lehet fajtiszta..lehet ezért volt olcsó....
2010. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
az ismerősöm is vett egy fajtatiszta havaneset tk nélkül! mert a barátnője szülei tenyésztik őket és tk nélkül olcsóbban oda tudta adni neki.
2010. aug. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!