Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaútlevélhez szükséges a...

Kutyaútlevélhez szükséges a törzskönyv Kanadában?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm Kanadába szeretné vinni a kutyáját, viszont nincs a blökinek törzskönyve. Elég oda is a sima útlevél (chip+oltás), meg orvosi engedély, vagy ott kérhetik a törzskönyvet is??? Tudom, h volt már néhány utaztatós kérdés korábban, de úgy hallottam, h Kanadába nagyon macerás állatot bevinni.

Előre is köszi a segítséget!!


2010. aug. 25. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, akkor keverék kutyát nem is lehetne bevinni mi?

Országonként változó, mi kell. Keress rá a neten. Féreghajtás (+róla igazolás), oltások.. stb.

(De törzskönyv nem kell..)

2010. aug. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Biztos hogy csak útlevél kell. Az útlevél kiállítása meg feltétel a chip és oltások.


Ha kellene törzskönyv akkor egy korcs kutya nem mehetne külföldre? hm mai világban a faji megkülömböztetés lassan a kutyáknál is tilos lesz. (vicc)

2010. aug. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

12:00-es vagyok

[link]

2010. aug. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bocs, európait linkeltem be :)
2010. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor elvileg oda is elég csak az útlevél, meg az orvosi engedély!!

Viszont eddig a 6 hónapos várakozási időről nem is tudtam!

Még egy kérdés, meddig érvényes az útlevél? Vagy csak egy oda-vissza útra, és következő utazás előtt újra be kell szerezni mindent?

Nagyon köszi a válaszokat!!

2010. aug. 25. 12:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Utazás az USA-ba, Kanadába


A kiutazó állatnak legalább 12 hetes életkorúnak kell lennie.


Rendelkeznie kell 12 hetes életkor betöltése után kapott veszettség elleni védőoltással. (Az oltás történhet a hatósági állatorvosi igazolás kiállításának napján is!)

Szükséges még a hatósági állatorvosi igazolás.

Vannak olyan információk, amelyek szerint, ha a Magyarországról az USA-ba (Kanadába) történő utazás valamely EU tagállamban történő átszállással történik, akkor biztonsági okokból az állatnak rendelkeznie kell mindazzal, ami az Európai Unióba történő beutazáshoz szükséges. Ha az átszállás Nagy-Britannia valamelyik repülőterén történik meg, követelmény a 3.pontban leírt összes előírás betartása! (Ezt azzal indokolják, hogy bármikor előfordulhat, hogy a célállomás felé történő továbbutazás akadályba ütközik, és ilyenkor szükségessé válhat az állat EU-ba történő beléptetése.)

Emellett a légitársaságoknak lehetnek (vannak) különleges igényeik, előírásaik, amit konkrétan attól a társaságtól kell megérdeklődni, amelyikkel az állat repülni fog!"


De a legbiztosabb, ha a követséget felhívod, és magad jársz utána.


Átszállással repülést semmiképp sem javasolnám, az átszállásnál szoktak gondok lenni a kutyukkal.


Itt volt egy komoly tapasztalatcsere, szerintem hasznosakat írnak: [link]

2010. aug. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, az biztos, h egyeztetnek a nagykövetséggel, meg az aktuális légitársaságokkal, csak gondoltam, előre tájékozódom egy kicsit!!

Még egyszer köszönöm!!!

2010. aug. 25. 12:39
 8/8 Akiteki ***** válasza:

Az útlevél csak az EU tagállamokban érvényes. És elfogadják még Európa néhány más országban is.

A tengerentúlra más szabályok érvényesek.

Az, amit az előbb bemásoltak.

2010. aug. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!