Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya illene hozzám?

Milyen fajta kutya illene hozzám?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a párommal egy első sorban benti (vagy kinti-benti) kutyát, aki el tudna jönni velünk rendszeresen felfedezni a környéket, illetve akivel sokat lehet játszani, illetve tanítani és képezni. Kutyaovi és -suli van tervben.


Kertes ház, nagy telekkel, mindketten itthonról dolgozunk, így sokat tudnánk vele foglalkozni. De inkább egy olyan kutyát szeretnénk, akit intenzív játék, sport lefoglal, amit lehet telken belül többet csinálni, és megelégszik emellé kb. napi 1 óra sétával. Hétvégente kutyás programokra, parkokba mennénk bandázni.


Méretre inkább kis- és közepes testű kutyákat preferáljuk. Ugatás, szőrhullás mennyisége mindegy, de ne nyáladzós fajta legyen.


Macskák mellé lenne, továbbá első saját kutyánk.


Milyen fajtát javasolnátok?


Előre is köszi.



2021. febr. 27. 21:54
1 2
 1/13 anonim válasza:
13%
Wales.corgi
2021. febr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom a legtöbb juhász kutya illene hozzátok,puli,mudi, skótjuhász stb...

Ezt így nehéz pontosan 1 kutyát kiemelni melyik illik hozzátok.

Mert most mondtam a juhász kutyákat de még sok van,de amiket említettem nem hagynak maguk után nyáltengert és bármikor készek a játékra és nem fáznak és nem lesz nagyon melegük hiába a dús bunda.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni.

2021. febr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A Corgi meg a juhász- és terelőkutyák nem túl makacsak úgy általában? Picit tartok tőle, hogy talán nem volnék elég szigorú a nevelésében, hogy ne nőjjön a fejemre...
2021. febr. 27. 22:15
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Menj menhelyre majd amelyik megtetszik és úgy találod hogy jó akkor hozd el
2021. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Mudi vagy pumi, esetleg sheltie, törpe vagy közép uszkár.
2021. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Német juhász (csak az a baj hogy nagyon tultenyesztett fajta)

Beagle esetleg

2021. febr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Vagy vizsla
2021. febr. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Labrador, barátságosak, okosak, szeretik az embereket, nagy a mozgádigényük, játékosak.
2021. febr. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Labrador vagy golden szerintem is.
2021. febr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Uszkár is jó választás.
2021. febr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!