Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekünk való kutyafajta?...

Nekünk való kutyafajta? Kimondottan őrző-védő kutyafajtát szeretnénk.

Figyelt kérdés

Szeretnénk egy olyan kutyát akit őrző-védő kiképzésre kimondottan ajánlanátok.

A mozgás igénye lehet nagy,az nem jelent gondot.Az ellátás sem.Volt már kutyánk nem ő lenne az első,de ő nem volt alkalmas ilyen feladatokra,agilityre jártunk vele.(border collie)


Fontos lenne,hogy kisgyermek mellett is jól meglegyen.Alapvetően nem húzós-nyúzós baba,kezdettől fogva nem engedtünk neki ilyesmit.Én is utáltam ha a hajamat próbálta húzni..


Én eddig Schnauzerre gondoltam eddig,de nem tudom kisgyerek mellé ő mennyire lenne jó választás.



2021. jún. 16. 20:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A snaci inkább csak magasabb, mint a roti. A tömegük kb. azonos.
2021. jún. 17. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak hobbi őv, akkor a bullmasztiff jó választás.

Ha komolyabb, akkor a snaci és talán a roti, bár ez a kettő azért már nem annyira nyugodt, mint a bullmaci.

Versenyszerű őv-re való kutyák pedig még kevésbé ajánlhatóak gyerek mellé, de ezek a németjuhász és a mali.

2021. jún. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Az Óriás Schnauzer azért jött szóba,mert a kiképző akit megismertünk tavaly ilyen kutyákat tenyészt,és képzi is őket.Malinois kutyái is vannak szép számmal,de ők nekem nem igazán jöttek be.

Boxerre kerestem most rá,de magyar kennelek közt egyet sem találtam ami ne show vonalas lenne.:(


Nekem a borderem is workiline v9lt

2021. jún. 17. 08:10
 14/20 A kérdező kommentje:

Working border volt*

Bele akart szólni a lányom is,de csak elküldeni sikerült.:D


Sajnos azthiszem abba a falba fogok futni a legtöbb fajtánál,hogy nincs csak show.

Német juhász,Malinois,Rottweiler és Dobermann téren kimerültek a lehetőségeim.

Még esetleg a Beauceron working tenyészetet kellene felkeresnem,de ők meg nem hiszem,hogy adnak el kutyát főleg így.

2021. jún. 17. 08:16
 15/20 anonim ***** válasza:
16%
Mire kell a kutya? Kifejezetten őrző-védő sportra, vagy csupán házőrzés, esetleg hogy az utcán megvédjen? Mert az utóbbi kettőre a pásztorkutyák is alkalmasak, ráadásul tanítás nélkül.
2021. jún. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%
cane corso?
2021. jún. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%
#15, a pásztor és az ŐV nagyon nem egykutya (haha). A pásztorkutyák a nyájat és a telket őrzik, az őrző védők pedig az embert. Házőrzésre oké hogy jó a pásztorkutya, de teljesen más képzést kapnak az igazi képzett őv kutyák mint egy pásztor.
2021. jún. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
31%
17-es. Pontosan tudom. Ezért kérdeztem, hogy őv sportra kell neki a kutya, vagy csak házőrzésre és hogy sétánál megvédje ha rátámadnak, mert az utóbbi két dologra a pásztorkutya is alkalmas.
2021. jún. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
79%

"akit őrző-védő kiképzésre kimondottan ajánlanátok"

Szerintem nem csak nekem egyértelmű, hogy őv foglalkozásra akar vele járni. Oda pedig nem a pásztorkutyák valók.

2021. jún. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ebben igazad van.
2021. jún. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!