Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Léteznek kimondottan szökős,...

Léteznek kimondottan szökős, "hűtlen" kutyafajták? Vagy ezt minden esetben a foglalkozás hiánya okozza?

Figyelt kérdés
2020. márc. 27. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom,hogy egy kutya akkor szökik ha nincs kellően lefárasztva ,sétáltatva. Mivel nem kapja meg az ingereket,kénytelen szökni,hogy ingerek érjék. Ivarosság is közre játszik,akkor az ösztön hajtja őket.


Ismerősöm foxija sosem szökött pl pedig köztudottan szökős fajta,kapu nyitva maradhatod nem ment el. Naponta sétáltatva volt,meg lefárasztva,megkapta a kellő ingereket. ivartalan kan.


volt osztálytársaméknak két beagle van ami szintén szökős fajtának számít,neki se szöktek soha. ott két ivaros szuka volt.

2020. márc. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan fajták, amik hajlamosabbak erre. Nem azért, mert hűtlenek, hanem mert a nevelésükhöz tapasztalat és tudatosság kell (aminek hiányában nem alakul ki megfelelő kapcsolat, kötődés), és hatalmas mozgásigényük van (ami ha nincs kielégítve, megoldja magának).
2020. márc. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kmigeny nem hutlenseg...Futnia kell szabadon egyhuzamban a kutyanak,h ne szokjon el.
2020. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem hűtlenség. A macskáim is jönnek-mennek, jó környéken lakunk, mögöttünk mező, erdő, az utca se túl forgalmas. Mégis mindig visszajönnek. Sőt...Az igazi hűség az, hogy semmi se kényszeríti, hogy visszajöjjön, mégis mindig visszajön. Más kérdés, hogy ha nincs ivartalanítva, akkor több napra is elviszi a vére. Ezt leszámítva semmi nem kötelezi őket, hogy visszajöjjenek. Az éhség sem magyaráz meg mindent, mert az első cicánkat a hátsó kertbe fogadtuk be, mert a kutyáim nem voltak macskához szokva, de ivartalanítás miatt behoztam 10 napra és soha többé nem tudtam levakarni, pedig féltettem a kutyáktól. Jött, az élete kockáztatása árán is. Enni kapott mindig a hátsó kertben is, de neki mi kellettünk. Így van a kutya is, menne, ahogy mi is szeretünk kimozdulni, de attól még vissza fog jönni, hacsak nem történik valami baj. Nyilván valóban segít ezen a lefárasztás, de ennek semmi köze a hűséghez.
2021. máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!