Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki kimondottan egy fajta...

Aki kimondottan egy fajta kutyafajtat szeret, miert viszonyul maskepp a tobbi kutyahoz?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy van, aki lenezi a keverekeket. Vagy imadja a nemetjuhaszt, de utalja pl. a pincsiket.

Hogy van ez?

En szemely szerint a kutyakat szeretem, es tok mindegy, mi a fajtaja.

Tartani pedig olyat tartok, aminek meg tudom teremteni azt a legkort, amiben jol erzi magat.

Nem ertem a nagy kutyabaratokat...


2013. nov. 15. 05:44
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
Èn nem nèzem le a többit
2013. nov. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok, viszont anyám a saját kutyánkon kívül mindegyiket csúnya korcsnak mond.
2013. nov. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is megvannak a kedvenc fajtáim, de végül is ami otthon van ténylegesen kutya, az pont egyikbe se tartozik!:-))) Ennek ellenére nem cserélném el semmiféléért... (Fajtatiszta amúgy.)


És nem nézem le a keverékeket, sem az ölebeket. De hát annyi kutya van a világon, hogy biztosan mindenki megtalálhatja a neki legmegfelelőbbet.

2013. nov. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem néz le senkit. Én ezzel még nem találkoztam. Csak viszonylag kevés fajtával tudnám elképzelni az életemet.
2013. nov. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor a mini kutyákat képtelen voltam kutya számba venni.Azóta rengetegszer megtapasztaltam,hogy még egy csivava is tud tökėletes kutyaként működni,csak a gazdán múlik.
2013. nov. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van kutyaideálom: Nagy testű, rövid barnás, vagy világos szőrű. Tehát ez lehet masztiftól a vizsláig bármi, de ettől független nem nézek le semmilyen kutyát, minden kutya egy földre szállt angyal.
2013. nov. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is vannak kedvenc fajtáim, bár elég különböző típusok (mudi, golden retriever, welsh corgi cardigan). Voltak már goldenjeim, tacskóm, agár-németjuhász keverékem, jelenleg berni pásztor-skót juhász mixem van.

Sohasem néztem le egyetlen fajtát sem és persze a gazdákat sem. Csak azokat utálom, akik nem képesek megnevelni a kutyáikat.

Különbözőek vagyunk ebben is.

2013. nov. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:

en is imadom az osszes kutyat.akarmilyen meretu,fajtaju,keverek e vagy sem

de amit kijelentettem hogy nekem palota pincsi sosem kellene sajatnak.nem tetszettek sosem.

es lam,most egy ilyen kis angyalkam van.es imadom ot.

2013. nov. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

Én sem nézek le egyetlen egy kutyafajtát sem, ahogy a keverékeket sem. Szimplán nekem is megvan az ideálom, akivel én is teljesen jól érzem magam, és neki is a legjobb körülményeket teremtem. 3 kedvenc fajtám van, mind a 3 kemény munka kutya, ebből 2 fajtám van, akikkel sportolok, dogdancingelek, és bemutatókra járunk.

Más fajta nem kéne, semmiféleképpen. Hogy miért? Nem azért, mert lenézem, hanem azért, mert egyszerűen tudom, hogy egy olyan kutyával, aki se külsőre, se belsőre nem tetszik, nem tudnék ilyen kapcsolatot kialakítani, mint a mostaniakkal. Szeretném, meg minden, de pl ha egy nyugis kutyám lenne, aki egy órás sétával kielégülne, akkor már nem tudnék vele annyit lenni, mint amennyit szeretnék, mert tudom, hogy nem élvezné. Nem biztos, hogy pl dogdancingben olyat teljesítményt nyújtana, mint amit elvárok, mert lehet, hogy lassú lenne, és akkor már megint módosítanom kéne az elvárásaimon. Nem tudnám magammal cipelni mindenhova, akár egy 12 órás túrára sem, ahogy a mostaniakat, mert tudom, hogy pár óra alatt ő már inkább csak feküdne, minthogy futkosna vígan.

A másik részről, szerintem mindenkinek megvan a szépség ideálja, és párkapcsolatot se úgy választasz, hogy hát nem tetszik, de jó lesz.

Szerintem fontos az is, hogy külsőre tetsszen, hiába is mondják sokan, hogy nem a külső a lényeg, szerintem igenis az is fontos. Nem elsődleges, de fontos. Pl én a farkas küllemre hajazó kutyákat részesítem előnyben, és el nem tudnám képzelni, hogy pl egy rövid orrú(boxer,pitbull,bulldog) kutyával éljek együtt, ahogy azt sem, hogy egy kistestűvel osszam meg az életem, mert tudom, hogy nem lenne olyan, mint most.

Pedig munkámból kifolyólag (kutyakozmetikus) minden féle-fajta kutyával találkozok, tetszenek, aranyosak, de nem kellenének. És itt most a neveltetésre nem térek ki, mert az a gazdán múlik.

2013. nov. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
78%

Én nem nézem le a többi fajtát. Viszont a sajátjaimon kívül csak nagyon kevés olyan kutya van, akivel önszántamból kapcsolatot létesítek, inkább nézem őket. Ebben sincs semmi tudatosság, egyszerűen az érdeklődésem nem terjed ki a simiig.

Szerintem a kutyások közül meglehetősen kevesen vannak, akik lenézik a keverékeket. A nagyon kicsi ölebek már más körbe tartoznak, de egy jól nevelt kiskutya így is kivívhatja a tiszteletet - ez azonban a gazdán múlik.

Persze, mindig lesznek olyan emberek, akiknél a kutya csak egy bizonyos súly felett kutya. Tőlünk is kérdezte már meg bácsi, hogy fogtunk-e már egeret, holott nekem mudijaim vannak. :D

2013. nov. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!