Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szürkehályog elmúlik magától?

Szürkehályog elmúlik magától?

Figyelt kérdés
Kutyámnak az egyik szeme olyan de már egy éve. Műtét az mennyire zsebbenyúlós?

2021. jún. 17. 17:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Ha mindent megadtál volna neki kispórolsz egy rohadt műtétre te felelőtlen majom.

12 hónap.Ha csak 2.000 forintot elteszel egy éven keresztül mostanra meglenne a műtét ára.


A kutya nem játék,egy élőlény.Ha nem tudsz róla megfelelően gondoskodni (már pedig nem tudsz és meg se erőlteted magad,hogy tudj..) akkor NE tarts kutyát! Nem kötelező.Lehetőség amit túl sok olyan vállal be akinek még egy képzeletbeli barátot se kéne tartania.

2021. jún. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Na ide figyelj te világi idióta, amióta befogadtam ezt a kutyát az utcáról csont vékonyan azóta velem van és sose volt semmi problémája de lehet ha annó nem fogadom be már nem is élne vagy az ebtelepen lenne bezárva egy ketrecbe, havi 200ezer forintos fizetésemből képzeld el nem spórolok a kutyára, előbb spórolok magamra mint rá, örülök ha minden hónapba marad 5000forint a zsebembe azután hogy kifizettem a havi számláim. Tettem fel egy kérdést, ha erre nem tudsz válaszolni semmi keresni valód itt, takarodj innen te senkiházi
2021. jún. 26. 12:50
 13/28 anonim ***** válasza:

Jobb helye lett volna egy menhelyen,ha annyit se tudsz spórolni havonta,hogy tisztességgel ellásd a kutyát.

Téved az aki azthiszi azért mert egy állatot befogad minden esetben jót cselekszik.


Az tartsa meg a befogadott állatot aki el tudja látni tisztességesen.Egészséges étrend,állatorvosi ellátás biztosítása és kellő foglalkozás & mozgás biztosítása.


Ezek hiányában ha befogadtad és megtartod ugyan olyan felelőtlen vagy mint akitől kikerült.Csak te legalább eteted.Etetni egy állatot ami a tiéd annyira alap mint levegőt venni..

Bár a többinek is ennyire alapvetőnek kellene lennie.Gyereket sem vállalsz,ha nem tudod etetni,iskoláztatni és orvoshoz hordani.Ami a te alap ellátásod az illik minden olyan élőlénynek biztosítani amit magadnak tudsz be.

EGY TELJES ÉVE nézed,hogy szürkehályog ékeskedik a kutyád szemén és várod,hogy magától elmúljon majd vered itt a nyálad,hogy te mindent jól csinálsz.Nem, nem csinálod jól.

Minimum az,hogy most romlott a látása.De alighanem még ettől is súlyosabb a helyzet és rég vak arra a szemére.Az egyetlen amit tehetsz,hogy mostantól normálisan állsz a dolgokhoz és vagy keresel megoldást az állatorvosi ellátásra (részlet fizetés,külső segítség,gyűjtögetés) vagy megválsz a kutyától és olyan gazdát keresel neki aki képes kifizetni az orvosi ellátását is.


Ha az én kutyám lenne bajban és nem lenne pénzem nem ülnék a farkamat verve,hogy majd lesz valami várjuk ki.Facebookos segítség,család,barátok,kölcsön,akármit igénybe vennék,hogy ne okozzak maradandó sérülést annak akit elvileg azért tartok mert szeretem és mert kell nekem.

Ha nem lenne semmi megoldás tovább adnám.Mint minden normális gazda.De TE nem vagy az.


Na ez itt mindenki problémája.És ne levelet írkálj hanem mozdulj valamerre,ha eddig nem voltál most az egyszer próbálj meg úgy tenni mintha felelősséget tudnál vállalni azért amit befogadtál..

2021. jún. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Szerintem ennek a kutyának még ígyis boldogabb az élete mint neked te élettelen
2021. jún. 27. 12:46
 15/28 A kérdező kommentje:
Azthiszed most te itt mindenki előtt vagy valaki hogy megpróbálsz fogást találni?
2021. jún. 27. 12:47
 16/28 A kérdező kommentje:
Arra nem vagy képes hogy egy kiírt kérdésre választ adj, ennyire nehéz volt elolvasni és értelmezni a kérdést?
2021. jún. 27. 12:48
 17/28 anonim ***** válasza:

Adtam neked választ.Ahelyett,hogy sértegetsz tedd végre a dolgod te kis haszontalan..

->Magától nem múlik el.

->Igen,zsebbe nyúlós,mert hagytad hogy egy éve rajta legyen.50.000 forint környékére számítanod kell.

->És,ha nincs rá pénzed vagy gyűjtened kell rá,vagy valahonnan elő ásni rá.Ha nincs akkor add oda olyannak akinek van rá,vagy kérj segítséget az interneten/állatvédő szervezetektől.


Ha szereted azt a kutyát és tényleg olyan jó élete van veled mint mondod ne csak mondj mindent.Csináld is.Hozd meg azt a döntést és tegyél az érdekében ami a legjobb a kutyának is és neked is.Hiába sértődsz meg azon amit mondok neked igazam van..Te se örülnél neki,ha egy vakulást okozó,látásodat gátló hályog ékeskedne a szemeden egy éve és senki nem akarna neked segíteni.Vagy de? Simán értékelnéd,ha hagynának megvakulni? Nem hiszem.. :D

2021. jún. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Magyarul neked ha van egy gyereked de nem tudod megfelelően ruházni vagy nem tudod megadni azt ami kell neki, önként odaadod másnak?
2021. jún. 27. 12:57
 19/28 A kérdező kommentje:
A kérdést meg azért írtam így ki mert 10hónapja mikor ilyen lett a szeme telibe elfedte az egész szemgolyót a hályok most hogy eltelt ennyi idő kissebbedett jóval, kb a pupilláját takarja most el halványan, de sokkal magyobb volt ennél. De nem megy neki a falnak futkározik mint a bolod és nem vettem volna észre semmi változást a viselkedésén.
2021. jún. 27. 13:00
 20/28 A kérdező kommentje:
És mielőtt mégegyszer beszolsz a helyesírásért közlöm veled hogy nem az a kocka vagyok aki éjjel nappal b@sztatja a telefonján és ezen kicsik a betűk a virsli ujjaimhoz…
2021. jún. 27. 13:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!