Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám hatásosan büntetn...

Mivel tudnám hatásosan büntetni a kutyámat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ki mivel bünteti a kutyáját/mit csináltok ha a kutya rosszat csinált? A “nem” szót tudja de már azért is megcsinálja azt a dolgot hiába tiltjuk neki. Van valami hatásos büntetés?
2021. jún. 20. 12:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

Akkor az nem tiltás, ha nem áll le. És ebben az esetben lehet, hogy már sokat hallotta a "nem" szót, de a legkevésbé sem veszi komolyan és nem jelenti az értelmét. És joggal, hisz a fentiek alapján te rászólsz, ő tovább próbálkozik, te pedig ráhagyod, így elérheti azt, amit akart.

Ha valóban érteni a nemet, azonnal abba hagyná azt a viselkedést. Ezt jelenti a tiltás.

Ha pedig nem hagyja abba, akkor neked kellene rögtön nyomatékosítanod és úgy fellépned, hogy leálljon.


Magát a büntetést itt nem lehet és nem is szabad leírni, mert esélyesen nem tudnád jól kivitelezni. Mert a büntetés során nem azon van a hangsúly, hogy mit mondasz, vagy épp hol fogod meg a kutyát, hanem azon, hogy hogyan csinálod. Kezdjetek kutyaiskolába járni, ha nem megy a nevelés!

2021. jún. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Az a baj, hogy ha később veszed észre, hogy rosszaságot csinált, akkor hiába fogsz rászólni. Ők pár perccel utána már nem tudják, miért kapják az adott jelzést. Akkor lehet büntetni, ha rajtakapod pont. Nálunk a zoknirágás volt sokáig ilyen, mindig meló után vettük észre, hogy eszi a férjem zokniját. Egyszer előttem csinálta, elvettem tőle, jól leszidtam, nem foglalkoztam vele. Azóta békén hagyja őket. Ezen kívül azt érdemes megnézni, vajon mi váltja ki a cselekvést? A miénk sajna unatkozott, sokat dolgoztunk, nem foglalkoztunk vele normálisan, ezért lefoglalta magát. Most már többet tudunk eljárni vele, jobban lefárasztjuk, így az egyedüllétet is jobban viseli. Vannak játékok is, amiket lehet neki adni amíg egyedül van, mert akkor azokat bizgeti, nem a bútort.
2021. jún. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy utána nem szabad büntetni. Nem ő az első kutyám…mindennap vele vagyok játsszunk, túrázunk, “strandra” járunk. Abszolút nem unatkozik.. pontosabban arról szoktatnám le hogy ne morogjon miközben játszik más kutyával. Nem harap, nem csinál semmi olyat de egyszerűen nagyon morog és többen is megszólták, nem tudják hova tenni a viselkedést ezért inkább elviszik pl a futiból nehogy megtámadja a kutyám..
2021. jún. 20. 13:31
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

De a játek közbeni morgás alap kommunikáció és a semmi agresszió nincs benne! Legyél szíves olvasgass némi etológiát! Ez pont az a helyzet, amit ha elkezdesz tiltani, csak azt éred el, hogy a kutya hatalmas stresszben lesz más kutyák mellett (és abból már lehet agresszió is) és valószínűleg leáll a játékkal. Miért is tenné, ha te letiltod róla? Mert a fejében az lesz, hogy a játékot tiltod, nem pedig egyetlen adott kis viselkedést a játékban!


Emellett a kutyáknak elég jó igazságérzetük van. És olyan viselkedést büntetni, ami valójában nem rossz és nem káros, az baromira nem fair! Csak azért, mert megszólnak téged...

2021. jún. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
26%

Fotelállatvédő? Aki tizenévesen c típusú putrikból, fél méteres láncról ment kutyákat? Aki szabadidejében menhelyen lapátolja a szart? :D ha ez neked fotel, akkor jó...

50 kilós "dögöt" mivel nevelnék? Ja, hogy ugyanúgy ahogy egy 15 kilósat? 😱

Egy 50 kg-os kutya egyáltalán nem olyan nagy. Van kétszer akkora kutya is, szerinted azt meg sokkolóval kéne nevelni? Te sem láttál még közelről kutyát.

2021. jún. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, ezt sokan mondták hogy nem baj. De szerintem azzal is bajuk van, hogy amikor kerget valakit (általában akkor szkott morogni) akkor megfogja a lábukat, vagy a farkukat a szájával hogy megállítsa őket?

Azzal sincs baj?

De ezeket pont egy olyan futis csoport mondta akik annyira értenek a kutyákhoz. Velük nőtt fel a kutyám, de megszóltak hogy milyen kis okos volt régen most meg megváltozott

2021. jún. 20. 13:44
 7/17 anonim ***** válasza:
21%
Teljesen általános viselkedés, amit a kutyád csinál. Csak akkor gáz, ha nála sokkal kisebb kutyákba csíp, de amúgy nincsenek cukorból.
2021. jún. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Rendben értem….csak eddig szinte mindenhonnan azt kaptam hogy valami nem oké a kutyámmal, és emiatt hittem azt hogy rosszat csinál.
2021. jún. 20. 13:53
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

10-es ha te ennyire tapasztalt vagy a kutyak teren akkor nem ertelek.

A lovaglopalcaval nem agyonvered a kutyat hanem fenyited.

Ha lattal mar kutyat akkor bizonyara lattad,hogy az anyja hogy neveli a kolykoket...raharap neha,leteperi a foldre nem?! Vagy ahol tobb kutua van egy falkaba? A falkavezer hipnozissal hat ra vagy leteperi????

Semmi durva nincs ebben,hatarozottan kell fellepni,az nem azt jelenti hogy agyonvered a kutyat ha racsapsz vagy letepered a foldre vagy megrazod a garabancat

2021. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%

Jatek kozben a morgas dominancia.


Otthon mutasd meg neki,morogj es mondd neki,h ez a morgas.

En meg pont,h azt tanitottam,ha vannak az ajto elott,ne csak ugasson,hanem morogjon is. Szoval ha morogsz es mondon,h ez a morgas,akkor jatek kozben siman mondhatod,h ne morogjon.

2021. jún. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!