Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanáto...

Milyen fajta kutyát ajánlanátok nekem? 40 éves férfi, anyámmal élek házban. Nincs barátnőm, sem barátaim. Csak a kutya lenne. Nem túl kicsi, nem is nagy, maximum 30 kilós legyen. Napi séta 1 óra, hétvégén több. Kutxasuli is lehet.

Figyelt kérdés
2021. jún. 22. 21:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
65%

Vannak kutyák, akiknek szuper lenne ez a foglalkozás, de a mudi nem ez a kategória, azt a kutyát munkára találták ki, és talán még nem rontották el, nem olyan dekoratív, hogy túl népszerű legyen a külleme miatt, a kérdező sem lelné benne örömét.

Egy teljesítménytúrákat szervező ismerősöm tipikusan nem otthonülő, bevállalt egy munkavonalas border collie kölyköt, és beletört a bicskája, túl sok volt neki a kutya energiaszintje, pedig ő is elég sokat mozog.

2021. jún. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
41%

Nem kutyát. Macskát.

Lásd az örökzöldet:

"Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van, és ne legyek kemény?"

...és a cica háziasabb, nem kell mindenfelé hurcolni, télen pedig a takaró alatt jól melegít.


...egy férfi, aki szintén az anyjával él, házban, de mégis a macska mellett voksolt...

2021. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
60%
És akkor mégis milyen kutyát ajánlanál kintre, ami 30 kiló alatti?!
2021. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Labrador tetszene, de azért nem, mert mindenkivel kedves. Ne legyen agresszív, inkább tartózkodó az idegenekkel.
2021. jún. 22. 22:07
 15/27 anonim ***** válasza:
77%

Egy mentett kutya tartózkodó az idegenekkel az előélete miatt, és ha olyan a kutya, akkor adják kintre is, feltéve, hogy nem láncon lesz tartva.


A pulit használják jelzőkutyának is, de pont emiatt meg kell tanítani, hogy ne ugasson fölöslegesen, ha jól van nevelve, akkor nem problémás, én városban láttam már ilyen pulit, a bundája bírja a hideget, ha télen kint lenne, viszont a bundaápolás macerás lehet, ez nem tudom, nektek belefér-e.


A labradorhoz hasonló a hovawart, de tartózkodóbb idegenekkel, viszont neki határozott gazdi kell, különben ő lesz a főnök.


Nyáron minden kutyának biztosítani kell a hűsölési lehetőséget, mert a hőguta veszélyes.

2021. jún. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
40%

#15. dehogy adják kintre!


Látszik, hogy semmit nem tudsz a menhelyekről!


Menhelyi kutyák közül még a komondor vagy KÁJ keveréket is bentre adják!


És szúrópróba szerűen kimennek ellenőrizni, hogy hogyan tartod!

2021. jún. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
66%

A puli bundáját, hogyha meg van hagyva, akkor napi 15 perc alatt, kézzel zsinórokba kell tépkedni.

Hogy ne legyen nemezes…


Minden csak nem macerás.

2021. jún. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
68%

#16


1. A kérdező kinti-benti tartásban gondolkodik, leírta, olvasd vissza.

2. Menhely facebook posztjában láttam konkrét kutyánál, amit kifejezetten kinti tartásra adtak, mert ahhoz szokott hozzá a kutya. Szóval adnak kintre, ha a kutya olyan. Nem mindet, és nem láncra, és nem nulla foglalkozással, és nem rossz kerítés mellé, de nem csak benti tartásra adnak kutyát. Követek pár egyesületet, és ilyen oldalakat, rehabos egyesületet is.

3. Nem mennek ki sehova előzetes egyeztetés nélkül, max. ha nagyon időmilliomosok, de a legtöbb nem az. Nekem is mentett kutyám van, 2,5 év alatt egyszer sem voltak kint, még akkor sem, amikor hozzám került a kutya. Nem érnek rá ilyenekre.

2021. jún. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
66%
Na linkelj nekem egyetlen (!) kutyát ami 30 kiló alatti és engedik kinti-benti tartásra!
2021. jún. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
6%
2021. jún. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!