Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlanáto...

Milyen fajta kutyát ajánlanátok nekem? 40 éves férfi, anyámmal élek házban. Nincs barátnőm, sem barátaim. Csak a kutya lenne. Nem túl kicsi, nem is nagy, maximum 30 kilós legyen. Napi séta 1 óra, hétvégén több. Kutxasuli is lehet.

Figyelt kérdés
2021. jún. 22. 21:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
56%

Ember! Olvasd már el a leírásokat is!

Ott van feketén fehéren, hogy mit jelent a “lakásban és kertben is”.


Hát náluk nem azt, hogy éjjel bent van a kutya.

2021. jún. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
54%

Őket kintre ajánlják:

[link]

2021. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
26%
Semmilyet. A kutya társas sport. Vagy nagyon sürgősen kezdj el kapcsolatok építeni.
2021. jún. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
27%
2021. jún. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
33%

Én nem javaslom a menhelyeket, egyrészt sokszor irreális elvárásokat támasztanak (illetve általában csak lelkes állatvédők, szakmai szempontok alapján már nem veszik figyelembe a fajták szükségét), másrészt lutri, hogy milyen kutyát kapsz. Nem tudom, volt-e már kutyád. De menhelyre elég rossz körülmények közül kerülnek be a kutyák, szerintem jobb, ha hozzáértő ember vállal be onnan. (Az hogy a menhelyen töltött pár hónap alatt nem jött ki gond a kutyánál, nem jelenti azt, hogy később sem fog.)

Valamilyen (nyugodtabb, kevésbé munkacentrikus) juhászkutyát ajánlanék. Bár részrehajló vagyok, mert nekem is ilyen kutyáim voltak. Ahogy írták, a mudi munkakutya, ennyi foglalkozás kevés neki. A puli, pumi jó lehet. Nekem bobtailem volt, csak ők mondjuk kicsit nagyobbak, mint 30 kiló. De a skót juhász már általában 30 alatt van.

Az sem mindegy, hogy mennyi pénzed lenne rá. Egy ritkább fajta pl. elég drága és nem is biztos, hogy Magyarországon tudsz beszerezni.

2021. jún. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, tisztában vagy amúgy egy nagytestű kutya költségeivel?


Mennyi pénzt és időt szánnál rá?


Édesanyádnak mi az álláspontja?



Ha leesel a lábadról hetekig,ki gondozza a kutyát?

2021. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 maathorusz ***** válasza:
65%

Nem rossz elképzelés egy kutyát tartani úgy, hogy kertben és lakásban is legyen, tehát családtag, hogy kutyasuliba tervezed vinni, hogy hétvégén több időt is eltölteni vele. Tehát a kezdő elképzelés nem rossz.


Ha nincs konkrét elképzelésed, akkor érdemes pár menhelyet megnézni és onnan kutyát választani. A menhelyen tudnának neked olyat ajánlani, amelyik nem túl mozgásigényes. A napi egy óra séta a kerten kívül elég kevés egy nagy mozgásigényű kutyának (pl. border collie, mudi, vizsla).

Arra is számolj, hogy a kutya mellett nem lesz díszkerted, illetve ha valamit nagyon védeni akarsz azt el kell kerítened. Ha nagyobb a kert, akkor még talán marad fű, de ha kisebb, akkor ki fogja futni, tehát szép füved sem lesz.

A költségeket is gondold át (kutyakaja, mondjuk egy közepes-jobb minőségű táp, ha bármi baja lesz nincs TB, tehát az orvosi költségek hatalmasak, kutyasuli, kutyás felszerelések). Tehát ha mégis fajta kutyát akarsz, akkor nem a kutya ára lesz a legmagasabb költség, könnyen lehet, hogy már az első évben annyit költesz rá, mint amennyit kifizettél érte.


Ha van a közelben kutyasétáltató, akkor akár még új embereket is megismerhetsz (már ha szeretnél) és a kutyád is szocializálódik a többi kutya megismerésével.

2021. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!