Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolognese vagy Yorki jobb...

Bolognese vagy Yorki jobb bérházba?

Figyelt kérdés
Lesz egy kutyám csak az a baj hogy nemtudom hogy milyen fajta legyen.A boloneséről több jóthallottam de a yorki jobban tetszik!
2010. aug. 26. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
nekem bolognese van,tehát én erre szavazok...a yorki ilyen újgazdagoknak való...egyik ismerősömnek az volt,100 ért vették,és télen evett egy falat havat,torokgyuszit kapott,és 60 volt,hogy meggyógyítsák...meg arra minden cucc drága...tehát sztem nem jó....
2010. aug. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
shih-tzu^^
2010. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
westie, tacskó, labrador
2010. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
a tacskó tényleg jó választás lenne. Csak a bolognese és a yorki között akarsz dönteni? A pincsi is kifejezetten házba való :D
2010. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha első kutya, akkor inkább bolognese

.

Lehet a yorki jobban tetszik, de a fajtára jellemző tulajdonságokat kell inkább ilyenkor figyelembe venni. Különben is, yorkikat szerintem tudsz nézegetni az utcán egész nap, nálunk például a környékünkönk minden második kutyatartónak yorkija van. :)

Végre valaki, aki nem német dogot akar tartani lakásban..

2010. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az elsővel, én nem vagyok újgazdag, sőt gazdag sem, mégis yorkim van.

Mind kettő nagyon népszerű kutya, így jól meg kell nézni honnan hozod. Barátnőmnek bolognese kutyája van és nagyon kényes, mármint a bőre, a szőre, a szeme stb. Fél minden kutyától és embertől. Egy másik ismerősömnek yorkija van, az övé allergiás a pollenre, a samponra, a porra, és nagyon úri, kényes kutya.

Az enyém semmire nem allergiás. Egy normális kutya. Akár melyiket választod, a lényeg, hogy a tenyésztőkkel beszélgess, érdeklődj, kérdezősködj. Ha elhoztad a kiskutyát kezdetektől fogva tekintsd kutyaként, nem gyerek, nem plüssmaci, nem dísz. Kutya.

A yorkik ugatósak és harciasak, védelmeznek. Engem és páromat nagyon véd a miénk. A bichonok inkább társasági kutyák, puha vattacukrok, akik hamar koszolódnak, és nagyon hajlamosak a görbelábra.

Mind a két fajtának van jó és rossz tulajdonsága.

De én azt mondanám neked, hogy panelba inkább bichont vigyél, az én kutyámnak hatalmas a mozgás igénye, bár ez lehet abból fakad, hogy kiskorától visszük túrázni, természetet járni.

2010. aug. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Imádom a yorkikat :) Szerintem az a legjobb:)
2010. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
mindenképpen vagy yorki vagy bolognese között szeretnék dönteni!
2010. aug. 26. 20:49
 9/10 A kérdező kommentje:
de amúgy igen első kutya lenne.
2010. aug. 26. 20:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen yorki. Nekem is az van. Egyáltalán NEM BUTA.

Nincs olyan ember akit ne szeretne. Ragazkodó. A bolognese nem is tetszik. A yorki okos, gyorsan tanul és még szép is.

A bolognese- nek könnyen koszosodik a szőre. De mind2 szőre sok gondozást igényel. Tehát szerintem a yorki 100× jobb bérházba. :)

2011. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!