Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne sírjon...

Mit csináljak, hogy ne sírjon utánnam a kutyám?

Figyelt kérdés
Még elég kicsi és ha elmegyek valahova(pl. másik kert és ott be van zárva a kapu)akkor olyan messzire elhallatszó vonyítást tud rendezni,hogy őrület..Ha elmegyek otthonról hosszabb időre,akkor ha valaki van itthon azt nyaggatja,odaül elé és sír neki..Ha jövök haza és meghallja a hangom,mint az őrült rohan a kapuhoz és sír...,mint akit ölnek. Szívem szakad meg,de tudom,hogy csak hiszti. Mit csináljak vele? Már próbáltam úgy,hogy elmentem 5 percre visszajöttem,aztán 10perc és emeltem tovább az időt..,hogy tudja,hogy viszzajövök hozzá..,de semmi változás.
2010. aug. 26. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálj neki hazavinni vmi kis játékot, amivel elfoglalhatja magát, lehet hogy attól jobb lesz neki. Vagy kapcsold be neki a tv-t/rádiót, akkor nem érzi annyira az egyedüllétet.. Bár írtad, hogy hiába van vele más, te kellessz neki, hát bizony ez a kutyus szerelmes beléd :) Ha nem probléma, beszerezhetsz neki egy kis házicicát, vele biztosan ellesz, mert még ő is pici és össze tudnak szokni. :)
2010. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
próbáld meg sokszor megcsinálni amit le is írtál hogy elmész öt percre de ne növeld a távozásra az időt, és ha visszaértél dicsérd meg, simogasd meg és esetleg adj neki jutalomfalatot! Kitartás kell hozzá!
2010. aug. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Van még 2 kutyánk:D Velük szokott játszani,de mikor én elmegyek akkor magasról tesz rájuk..ül a kapu előtt és vár engem. Pedig van neki sok játéka,kergethetne békákat,tehát lenne mivel elfoglalnia magát..

A cicákat sajnos nem szereti,már most keményen üldözi az erre tévedő macskákat..:(

Nem tudom már mit csináljak vele..

2010. aug. 26. 11:06
 4/6 A kérdező kommentje:

11:04

Hányszor próbáltam..semmi haszna. Szerintem ő ilyenkor csak annyit gondol,hogy: mikor jön haza mikor jön haza...hazajött!! jaj elment..és sír tovább-_-:D

2010. aug. 26. 11:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kutyám, amikor elmegyek dolgozni, kikísér a kapuig, aztán ott szomorkásan bámul még egy kicsit, és ennyi. Azt valahogy megtanulta, hogy ha reggel elmegyek, akkor délután hazajövök. Viszont! Szabadság, vayg pl most felmondtam és itthon voltam egy hónapot, a jövő héten kezdek. Ha reggel elmegyek, akkor nics baj. Viszont, ha napközben átmegyeka szomszédhoz, vagy bárhová, a kutya megbolondul... ugyan az, mint nálad. Én azt próbáltam ki, hogy batartom a szigorú falka szabályokat, és ha hazamegyek, vagy elmegyek, akkor nem búcsúzkodom tőle, rá se nézek, csak amikor megnyugodott. Nagyon nehéz betartani!!!! MErt ki ne fogadná a boldogan felé vágtázó kutyáját, aki egész nap várt rá.. Nálunk valamennyit javult helyzet. Okosabbak erre rögtön rávágják, hogy a falka sorrendben nincs minden rendben. Próbáld meg ezt, ha gondolod, és legyél következetes ebben.

Sok sikert:D

2010. aug. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hát akkor tényleg el tudná foglalni magát :/ lehet, hogy majd a rutin megoldja, lehet meg kell csak szoknia, hogy anyának néha el kell mennie :) Első.
2010. aug. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!