Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kiskutyámmal...

Mit csináljak a kiskutyámmal hogy ne unatkozzon, sírjon? Mit csináljak hogy megszokja az egyedüllétet?

Figyelt kérdés
Van két házunk amibe lakunk és egy régi parasztház a lakóház közelében. Van otthon egy csomó állatunk,és most befogadtunk egy kiskutyát. De nem otthon van hanem a másik háznál egy nagy kennelben amiben szaladgálhat játszhat. Van is sok-sok játéka. Meg is látogatom minden nap(etetem, játszom vele) hajnalban, iskola után és este. Nagyon sokat nyüszít meg ugat. Fél egyedül. Mit csináljak hogy megszokja az egyedüllétet?
2009. máj. 18. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Valószínűleg szeparációs félelme van, mert még kölyök. Igazából nagyon nem jó,hogy egyedül van, mert hiába a sok játék, a kutyának folyamatosan társra van szüksége,egyedül nem érzi jól magát. Én azt tudom tanácsolni,hogy vagy állandóan vele lenni, pl hazaviszed,vagy venni mellé egy másik kutyát. Mert az egyedüllétet sosem fogja megszokni,vagy sérült lesz a kutyus. Nekünk is két kutyánk van, mert sokáig egyedül volt a nagyobbik kutya, és mivel dolgozunk, sokat volt egyedül. Mióta vettünk másikat mellé,nincs belőle gond ha egyedül van,mert eljátszanak, meg együtt alszanak. De semmiképp nem jó neki,ha egyedül hagyod, akkor is,ha amúgy sokat törődsz vele.

2009. máj. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

lehet egy játszótárs kell neki, egy másik kutyuska, vagy egy olyan állat, akivel kijönnek :)


van neki gumi csirkéje vagy ilyesmi? A tesómék kutyuskájának még saját plüss állata is van, azzal alszik, szereti rágcsálni a cipőket papucsokat, ezért vihettek neki egy használt, lestrapált lábbelit is,

szeretik a labdát, kis lepedőt amit huzogathatnak, esetleg csont, lehet igazi vagy műanyag.

Egy kutya akkor szomorú ha magányos, vagy beteg.

a friss levegőtől, testmozgástól és a tpanyag dús ételektől is megjön a kedve, márha van kedve enni.

2009. máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van. Annyival egészíteném ki, ha nem tudod magadhoz venni oda, ahol laksz, akkor a kutya szempontjából jobb lenne neki gazdit keresni. Nagyon jól tetted, hogy befogadtad őt és megmentetted, de szüksége van társra a továbbiakban.
2009. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Van rágcsa rúdja, labdája, plüss zsiráfja (azt imádja) mindene megvan aminek csak kell lennie csak tudjátok nagyon nehéz már elengednem úgy beleszerettem! Pedig lehet hogy lenne rá egy jelentkező mert van egy öreg néni akinek lehet hogy kell!
2009. máj. 18. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!