Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz tartásról tudtok nekem...

Mopsz tartásról tudtok nekem egy pár lényeges dolgot mondani?

Figyelt kérdés

Mennyire aktív? Mennyire bírja a meleget? (Van klíma,csak nem használom.) Milyen ápolási igényei vannak?

Mennyire gyermek barát,ha esetleg később lenne gyermekünk is?



2021. jún. 28. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Van mozgásigénye tehát minimum kétszer le kell vinni sétálni legalább 1-2 órára.Mint minden állat nem túl jól tűri a meleget szóval lightosan érdemes kicsit bekapcsolni a klímát.Havonta kell fürdetni,tilos naponta mint egyik ismerősöm🤦‍♂️🤦‍♂️mert irritálta a kutyus bőrét a kutyasampon és vakarózott szegény.Illetve annyit lehet hogy séta után megmosni a lábát de csak azt és szárazra törölni.Barátságos kutyák alapjáraton,szerintem jól kijönnének gyerekkel.Ismertem egy mopit de ő nem volt túl barátságos idegenekkel ami abban nyilvánult meg hogy megkapkodta a lábakat folyton illetve egyszer nekem is belekapott a számba,orromba mikor az ölemben simogattam és már felakartam kelni hogy indulok a dolgomra.Ez nyilván nevelés kérdése is mert ez a kutya nem kiskorától volt ismerősömnél
2021. jún. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Áh,2 séta naponta nagyon kevés.Én se pisilek kétszer kb 3-5 alkalommal biztosan levinném főleg ameddig kölyök.

Legfeljebb ha nagyon meleg van nem tenném le a talajra hanem arrébb vinném az árnyékba és ha pisilt-kakilt vissza felvinném a kánikulából.

Én se szívesen sétálnék sokat csak késő délután mikor nem süt annyira vagy egyáltalán nap.Meg mondjuk reggel amikor még viszonylag hideg van.

2021. jún. 28. 08:54
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Bekéne tiltani ennek a fajtának a tenyésztését, mert szenvedni fog a légzési nehézségektől egy idő után.
2021. jún. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2%
igaz 3-as hogy nehéz neki lélegezni és szenved szegény az orr formája miatt ha jól tudom de sok ember szerint olyan cuki.Amúgy az de nem a kedvencem
2021. jún. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Ez a kutya már él,hiába nem kéne tenyészteni már megvan és megvették az ismerőseim több mint 3 hónapja.Lebénult és egyenlőre neki ez egy nagy trauma.Szakemberhez jár,nem hiszem hogy ha saját magáról nem képes (és nem is akar..) gondoskodni akkor majd egy kutyáról akar vagy fog tudni.Még a kerekes székbe sem hajlandó beülni.


Elhozom onnan mert ő ezt akarja,és a TARTÁSA érdekelne,nem az hogy szerintetek jó-e hogy létezik vagy sem.Már ha akarnám se csinálhatnám vissza,neki is kell egy gazda.


De nem baj ha érkeznek segítőkész válaszok azt megköszönöm,ha nem úgyis hívom majd a tenyésztőjét hogy adjon valami útba igazítást a fajtáról.

2021. jún. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Közepes mozgásigényű. Ha nem hízlalod el, akkor fokozatos szoktatás után akár kirándulásokra is viheted magaddal. Súlyukra nagyon oda kell figyelni, hízékonyak. Hőséget nehezebben bírják, de klíma mellett nem lesz gond. Hosszabb séta nyáron csak kora reggel vagy este. Orruk könnyen kiszárad, repedezik, van erre ún. orrápoló krém. Arcukon a redőket néha át kell törölni és figyelni, hogy ne páljon be. Szőrüket könnyű gondozni, de hullik, mint minden rövidszőrűnek. A mopsz szinte agressziómentes fajta, nem szokott gyerekekkel problémája lenni, de természetesen szocializálni kell.
2021. jún. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

#3 as vagyok


Nem állítottam, hogy nem kell örökbefogadni egy már élő mopszot. Azzal semmi probléma nincs.

2021. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ugye, aki szapistól vesz 35-50ezerért, az majd kiperkálja a többszörösét állatorvosnál.

14 évig élt az első mopszom, tenyésztőtől vettem. Az utolsó két évben már elég beteges volt, végül rák miatt altattuk el.

A mostanim 7 éves, tökéletes vérképet produkál, tulajdonképp csak oltani meg bravectoért viszem dokihoz.

2021. okt. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!