Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idős korban érdemes...

Milyen idős korban érdemes komolyan elkezdeni gyakorolni az alap parancsokat egy kiskutyával?

Figyelt kérdés
Nőstény németjuhász keverékről van szó, és itt az ül, marad prancsokra, illetve a hívásra gondolok, esetleg az angol “break”-re, magyarul nem tudom mi az általános megfelelője

2021. jún. 28. 11:32
 1/10 Pekka ***** válasza:
100%

3-4 hónaposan már el lehet kezdeni.

Ül, marad, fekszik, láb (láb melletti sétához), hozzám (a behíváshoz) parancsokkal már el lehet kezdeni a tanítást.

2021. jún. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Születésétől
2021. jún. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Pekka ***** válasza:
84%
OK, akár születésétől is lehet, de nem érdemes, mert kb. mindenre figyelnek, csak arra nem, amit mondasz, vagy mutatsz neki. :D
2021. jún. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1-es, 10 hetes most a kicsi. Az ült és maradot gyakorlom vele etetésnél. Akkor aztmondod miután beoltják az utolsó oltással kb 3 hét múlva és szabadon mászkálhatunk az utcán meg a parkban akkor már elég nagy lesz hogy kint dolgoztunk együtt ugye? Most még azt veszem észre, hogy tényleg minden eltereli a figyemét, csak a kajánál működik, ott már megtanulta hogy csak akkor ehet amikor engedem neki és szépen megvárja míg kiszedem és mondom hogy tiéd.
2021. jún. 28. 11:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Behívást már az elejétől lehet gyakorolni. Én az enyémmel (német juhász szuka) 3 hónapos kora körül kezdtem a legegyszerűbb parancsokat: ül, marad, hozd vissza, tiéd, fúj, stb. Félévesen tértünk át a bonyolultabbakra, illetve a viszonyrendezési dolgokra: befordítás, hopp, láb, póráz-fegyelem, vacsora ceremónia, vedd el, stb.

Szerintem ezután érdemes az úgymond "trükköket" megtanítani, amiknek értelme nincs, de legalább aranyos :D

Például az én kutyámat Bellusnak hívják és most azt tanuljuk, hogy a Bella ciao-ra hirtelen elszaladjon.

2021. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5ös, De jó, akkor névrokonok a kicsinyeink 😄 köszönöm a tanácsokat!
2021. jún. 28. 11:49
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
A kutyától is függ. Én is úgy álltam hozzá, hogy örülni fogok, ha pár percig koncentrál rám, nem erőltetem. 8 hetesen kezdem tanítani, hihetetlen koncentrációra képes az elejétől. Jelenleg 15 hetes. Eddig megtanult dolgok: Ül, fekszik, marad, pacsi, ötös, pörög, érint, kúszik, hajol, keresd, "melyik kezemben van a kaja", hozd vissza, pitizz, 2 lábra állítás, kerüld, behívás, kérem, "hol a labda", jobbra, balra, póráz fegyelem, parancsra evés.
2021. jún. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapfoku kutya suli 8-9 honapos korban kezdodik. Addig kutyaovi van, ahol egy csomo mindent megtanul a kutya, de valojaban a kutya es gazdi kapcsolatarol szol a dolog.

8-9 honapos koratol lehet komolyabb dolgokra tanitani, addig meg gyerek.

2021. jún. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám 4 hetesen került a kutyám (nem lehurrogni, egy határmenti faluban a bolt mellett hozzámvágták, hogy megmaradt).


Szóval én már akkor elkezdtem tanítani a nevére meg a behívásra. A nevét már 1 hét múlva tudta. Baromi gyorsan tanult egyébként, hamar szobatiszta is lett.

2021. jún. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:

A mostani kutyámmal 59 éves koromban kezdtem...

Viccet félretéve kicsivel több mint féléves volt, amikor úgy istenigazából belefeküdtünk a tanulásba.

2021. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!