Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Szeretném sétáltatni, és a nyakörvet megszokta, de ha vinni szeretném valamerre (kertben gyakorlok), akkor egy helybe megáll, és csak akkor megy, ha kaját adsz neki. Talán annyi a probléma, hogy felnőtt, de könnyen tanul. A válaszokat előre köszönöm.

#kutya #probléma #sétáltalás
2021. júl. 2. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki akkor a saját utcátokban, hogy ingergazdag környezetben hogy viselkedik. Aszerint tudok a továbbaikban segíteni.
2021. júl. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó rendben, köszönöm, majd megpróbálom a valamelyik napon (még ebben a hétben, addig gyakorlunk egy kicsit). De szerinted/szerintetek felnőttként is megtanulhat?
2021. júl. 2. 11:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen. A séta nem egy bonyolult "feladat".


A felnőtt kutyák is képesek a tanulásra, legfeljebb kevésbé fogékonyak, nehezebb őket motiválni. Képesek rá, csak lehet több időbe és foglalkozásba telik. Viszont egy séta csak nevelés kérdése.

2021. júl. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. További jó napot neked! :D
2021. júl. 2. 11:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is feltétlen nehezebb megtanulni nekik felnőttként, mert akkor már nyugodtabbak, jobban rád figyelnek, nem úgy, mint egy kölyök, akit minden más jobban érdekel.
2021. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én direkt fiatal felnött kutyát kerestem tenyésztönél. Könnyebben taníthatóak. (Nagydarab erös kutyám van. Mégis szebben sétál,mint az elözö kutyám.)
2021. júl. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Párom kutyája volt ilyen, az enyém egy igazi túragép, elvittem hozzájuk, játszottak (ismerték egymást már) udvarban sétáltam az enyémmel, majd az utcára mentem vele… fél óra után már ki mert jönni az utcára. Addig a nyitott kapun sem merte kitenni a lábát póráz nélkül se. Ennek másfél hónapja, már kilométerekre el sétál, egyedül is. 1 hónapig kellett menni vele az enyémnek is, egyedül elveszettnek érezte magát. 1 éves kutya.
2021. júl. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. júl. 2. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!