Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire figyeljek amikor elhozom...

Mire figyeljek amikor elhozom a yorkshire terrieremet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy honnan tudjam, hogy biztosan fajtatisztát veszek, és nem keveréket? Törzskönyv nélkülit veszek de ha törzskönyves szülőktől van attól még az nem keverék! És nem fogok tenyésztőtől venni!!! Szóval mire figyeljek, mik a fajtajellegzetességek amiknek kölyök korban is látszódnia kell?
2010. aug. 26. 19:07
1 2 3
 1/26 riita. ***** válasza:
100%

Ezt nem értem!

Neked fajtatiszta kutya kell aki egészséges és törzskönyvesek a szülei,de a kutyának ne legyen törzskönyve és te nem veszel tenyésztőtől.

Akkor mégis fajtatiszta kutya kell vagy sem??

Kiskorban még nehezebb megmondani,hogy fajtatiszta-e vagy sem sőt nagykorban sem látásra megy a dolog.

2010. aug. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Mert nem fogok az életben megint venni 120.000Ft-ért kutyát ezért kinéztem egyet és olyan jellemzőkre lennék kiváncsi amiből biztosan tudom, hogy az fajtatiszta. Vki elmondaná, hogy mire figyeljek? Csak ennyit kérek. Pl ha nincs 5 lábujja csak 4 akkor az nem yorki xD Ilyesmikre lennék kiváncsi :)
2010. aug. 26. 19:32
 3/26 A kérdező kommentje:
Amúgy azt honnan tudom megállapítani kölyökként, hogy felnőtt korában egyenes vagy hullámos lesz-e a szőre?Lehet a kutya szőrét vasalni, mint a saját hajamat?
2010. aug. 26. 19:38
 4/26 riita. ***** válasza:
77%

Ilyen nincs!

A yorkiknak megvan a maguk jellemük,de ha már ezt a kutyát válaszottad akkor ezeket tudnod kéne!

És nem elszomorítani akarlak,gondolom még gyerek vagy és nincs rá pénzed,de ez a kutya most divat és neked ilyen kell,persze megfizetni nem tudod,de nehogy már keverék legyen a kutya stb-stb-stb.

Persze a szokásos,mivel nincs kedvem ugyan azokat leírni ,mint az elmúlt napokban akkor annyit írook,hogy:

Sok sikert a fajtiszta kutyádhoz (mert fajtatisztát NEM fogsz kapni olcsón |hacsak betegsége nincsen|)

Remélem súlyosabb betegsége nem lesz,és nem kell minden éjszaka gyógyszert adni neki,mert te nem voltál képes megvenni egy fajtatiszta kutyát.

Többet nem írok,ha valaki akar majd ír,nekem ennyi elég is volt.

2010. aug. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

hány ember és még hányszor mondja el, hogy törzskönyv nélküli olcsó kutyát el kell felejteni, az előttem szoló is kifejtette, hogy miért, nem értem, tényleg ilyen nehéz felfogni?

Gyüjtssél még és utána irány egy rendes tenyésztő

2010. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy nektek nem tetszik, úgyis az illető fogja eldönteni! Nem tilthatjátok meg neki. Ha ő eldöntötte, úgyis megveszi.
2010. aug. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Egy pillanat én nem azt kértem, hogy lebeszéljetek arról, hogy megvegyem, hanem azt, hogy mondjátok meg, hogy mire figyeljek hogy ne keveréket sózzanak rám 60.000Ft-ért.
2010. aug. 26. 20:09
 8/26 riita. ***** válasza:
100%

Mit nem lehet azon megérteni,hogy ezzel csak a kérdezőnek akarunk jót,gondolom a kérdező keze között még nem hallt meg egy kutya sem.

Gondolom a kérdező keze között még nem altattak el kutyát.

-nem nézzet végig a sintér telepen egy altatást azért,mert a sok szaporitó nem bír magval és mindenki magán a kutyán sporól.

-még nem volt kint egy gyepen sem

-nem volt menhelyen,hogy végig nézze,hogy is 'élnek' azok a szerencsétlen kutyát!

Nehéz ezt felfogni?

Lassan már azt érzem direkt ilyen kérdéseket írnak ki!

És annyira idegesitő,azért,mert nem szeretnénk,hogy egy ekkora csalódás érje az emberek azzal,hogy elveszítenek egy kutyát akár 1-2 év múlva azzal,hogy spóroltak.

Igen válság van!

Aki meg nem teheti meg az meg ne vegyen ilyen kutyát,vagy ott a menhely vagy a fajtamentés.

Tény megtilltani nem tillhatjuk meg,de felhívni a figyelmet és próbálni elmagyarázni azt meglehet.

Ha meg nem érti meg majd megtapasztalja a saját bőrén.

Ez is egy kis kamaszlány aki ilyne kutyát akar..ennyi..

2010. aug. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kis kamaszlány már sajnos... És nincsen yorki fajtamentés de nekem ez a kutyus kellene. Most fogadtam be egy szaporítótelepről egy 9 éves kutyát amit 2 napja loptak el. A kutya felszívodott pedig imádtuk egymást. Mindenhova raktam ki hirdetéseket de senki nem hozta vissza. Ezért szeretnék egyet venni. :(
2010. aug. 26. 20:17
 10/26 riita. ***** válasza:
100%

Pedig a fogalmazásod írásod meg az "XD" meg ilyenek nagyon arra utalt nekem.

Elnézést.

Ha van már 60 ezred akkor ahhoz már gyűjts szerintem. 90-100 ezerért már biztos fogsz kapni..azzon már szerintem ne múljón,mert így fogod "kidobni" azt a 60ezret,mert neadj Isten beteg lesz a kutya és persze neked kell maj állnod a gyógyítást..Ha tenyésztötől veszel akkor pedig szerződést kell kötni!

2010. aug. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!