Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az lehetséges, hogy a 6-7...

Az lehetséges, hogy a 6-7 hetes puli kutyámnak szorulása van? Fél órája próbálkozik kakilni, de nem sikerül.

Figyelt kérdés
Mit tudnék adni neki? Sürgős lenne!
2008. dec. 8. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos lehet :( Nézd meg, hogy esetleg nem túl hosszú-e a szőre és az előző kakiból nem maradt-e ott és az tapadt össze :( A miénknél sajna ez volt :( De miután ezt orvosoltuk (olló, kesztyű, nyugalom és két ember) utána ment szegénynek. Ha nem ez a baj, akkor szerintem állatorvos, ügyelet, hogy ne szenvedjen szegény. A későbbiekben pedig kiegyensúlyozottabb étrend.

Sok sikert és javulást, remélem tudtam segíteni.

Üdv: egy pulimániás :)

2008. dec. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!!! Ha nem kakil akkor adj neki egy kicsi tejet NE HIGISD FEL!!!Ennek pár orán belül hatnia kéne. Ha nem hat akkor Dokihoz kell menni. Nem rágott szét labdát vagy valami ilyesmit? mert ha igen akkor lenyelhette a darabokat és emiatt is lehet szorulása. Ha nem hat a tej és nem rágott szét semmit akkor RÖGTÖN DOKIHOZ KELL MENNI!!!

Remélem segitettem. Majd ird meg hogy mi lett a kutyussal!!!

2008. dec. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző véleményezőhöz hasonlóan én is arra gondolok, hogy esetleg megevett valamit. Ebben a korban minden elképzelhetőt és elképzelhetetlent befalnak, és le is nyelnek belőle bőven. Mindenképpen beszélnék egy állatorvossal, jobb félni, mint megijedni alapon. Ő majd megmondja, mire figyelj pontosan, hányni próbált-e, van-e hasi puffadás, stb.


Az előzőhöz még annyit fűznék hozzá, hogy a tej ebben a korban nem biztos, hogy meghajtja a hasát, ugyanis a kicsi kutyák gyomrában még jelen vannak azok az enzimek, amik a laktóz lebontásáért felelősek. Ez 3-4 hónapos korig eltűnik, azután már a tej hasmenést okoz. Addig viszont nem biztos.

2008. dec. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
az én pulimmal is ugyanez a helyzet.Nagyon öreg 18 éves és mindig székrekedése van.Elvittem már csomószor állatorvoshoz és valamilyen hashajtót írt fel amiből keveset kell keverni a kajájába.Amióta azt adom neki jobban megy a kakilás és nincs szorulása.Száraztápot se szoktam neki adni se csontot.Csak húsos kutyakonzerveket veszek neki.De azért a fenekénél nemárt egy kicsit lerövidíteni a szőrét mert beleragadhat a széklete és attól is nehéz lesz elintézni a dolgát
2008. dec. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát igazából már tegnap elmúlt (((mielőtt elolvastam a válaszokat))),mert adtunk neki kamilla teát és olíva olajat---egy állatorvos tanácsára---!Azért köszi!:)

A legelső kakijában---a szorulás után---egy féreg volt!

->Ez miért van?!:(

Pénteken kapja meg a második féregtelenítőt!

2008. dec. 9. 17:06
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Szia!!!

A férgességet más kutyától is elkaphatta ha más kutyákhoz szoktátok engedni. Ha nem engeditek akkor nem tudom hogy mitöl lehet,de reménykedjünk hogy nem lessz több féreg belölle. Amugy meg az anyukájátol is átvehette férgességet.

Majd ird meg hogy milett vele.

2008. dec. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!