Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet adni hagymát a kutyának?

Lehet adni hagymát a kutyának?

Figyelt kérdés
Nyílván nem akarom ezzel etetni, csak ha mondjuk van fokhagymás pirítós a kezemben,akkor kaphat e belőle. Ez érdekelne. Előre is köszönöm a HASZNOS válaszokat.

2021. júl. 3. 12:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet, sőt, tilos. Az összes hagymaféle ERŐSEN mérgező számukra.
2021. júl. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy se adj neki abból, amit te eszel (és akkor amikor te eszel). Nincs szükségük emberi kajára, ha pedig eteted miközben eszel, azt mutatod neki, hogy "hé, egyenrangú vagy velem", egy kutyának pedig mindig tudnia kell ki a falkavezér.
2021. júl. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem kutyanevelési tanácsokat kértem, tapasztalt vagyok, nem az első kutyám. Köszönöm. Egyépként azért tettem fel ezt a kerdést, mert valahol azt írják, hogy jó neki, valohol pedig azt, hogy TILOS...
2021. júl. 3. 12:52
 4/16 A kérdező kommentje:
Amúgy tök jól neveltek a kutyáink, és tudják ki a főnök :)))
2021. júl. 3. 12:56
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Nem nehez utana jarni, hogy mik azok amiket jobb elkerulni. Persze itt is igaz, hogy egyik kutyanak meg belefer, a masik elusztul, a harmadikon csak evek mulva mutatkoznak a romlas jelei.

Nem erdemes kiserletezni.


Ettol fuggetlenul ha neha megeszik egy kis porkoltot amiben van hagyma, attol tul sok baja nem lesz ... de ha eleve hagymasan keszitened a kajajat es rendszeresen enne ilyeneket abbol hamar baj lenne.


Vannak kimondottan mergezo dolgok es akad egy csomo ami nem kozvetlenul mergez, de tonkreteszi a kutya belso szerveinek valamelyiket. Hasnyalmirigy, maj es vese ... siman kikeszulhet a rossz etetestol.

2021. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Tilos. Vérkeringés problémát vagy összeomlást okoz a kutyának a hagyma, fokhagyma. Ne adj neki.
2021. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Ahogy 1-es írta. 6-os vagyok.
2021. júl. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
nem lehet mert súlyosan mérgező számára
2021. júl. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Rendben, sosem adtam neki emberi kaját, csak ha megmaradt a húslevesből egy kicsi, akkor hozzákevertem a táphoz. Volt, ahol azt írták egészséges neki a hagyma.. . De nem adok nekik köszönöm :)
2021. júl. 3. 13:04
 10/16 A kérdező kommentje:
Egyébként*
2021. júl. 3. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!