Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy működik az örökbefogadás...

Hogy működik az örökbefogadás gyepmesteri telepről?

Figyelt kérdés
Érdekelne, miként zajlik egy ilyen folyamat.

2021. júl. 4. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Felhívod őket, és elmondják. Nem központi irányítás alatt működnek a gyepik, mind a saját önkormányzatához tartozik.
2021. júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy volt hogy kinéztük a kutyát a neten, felhívtuk az ebrendészt, és megbeszéltük hogy szeretnénk örökbefogadni. Elmondta hogy mikor jár le a kéthetes kötelező karanténja, és megbeszéltünk egy időpontot az állatorvos parkolójában. Ott történt meg az átadás, ő odaadta a kutyát, kitöltötte a papírt, mi pedig (önszántunkból, nem kötelezően) adtunk egy kis adományt, amiről természetesen számlát is kaptunk. És ennyi volt az egész.
2021. júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk úgy ment, hogy felhívtam, mondtam, hogy először ismerkednék a kutyával, aztán meglátjuk. Kikérdeztek saját ház, munka, kutyatartás, párkapcsolat, gyerek, majd javasolták, hogy ne vigyem azt az amúgy cuki félős uszkárkeverék kutyust, akit szerettem volna, mert nem tudnék vele eleget foglalkozni és a gyerekem is túl kicsi 3 évesen ahhoz, hogy ne bántsa a kutyát. Gyereket nem vittem.


A kutya pár nap múlva már nem volt meg. A cukibb állatoknál válogatnak nagyon, gyerektelen otthonról dolgozó saját kertesházban élő egyedülálló felnőttnek akarják adni!..

2021. júl. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Kettes vagyok. Eszembe jutott elmondani az előző kutyám örökbefogadását is. Ő nem a jelenlegi városom gyepijéről volt, hanem egy másikról.

Abban a városban nyaralónk van, ott úgy vettük észre a kutyát hogy a semmi közepére ki van téve egy kennel, és oda voltak bebszva a kutyák, soha senki nem volt ott velük. Pont a nyaralónk felé vezető úton volt, úgyhogy sokszor megálltunk ott, hátha épp ott van a gyepmester. Két hónap alatt egyszer sem láttuk.

Végül kérdezgettünk helyi embereket, és mind azt mondta hogy a kocsmában megtaláljuk... Mit ad isten, tényleg meglett a kocsmában. Ott lebeszéltük. Kijött a kennelhez, megfogta a kutya nyakát egy olyan befogó rúddal (nem tudom mi a hivatalos neve) és benyúzta vele az autónkba. Kérdeztük hogy erre mi szükség, harap? Azt mondta fogalma sincs, nem is érdekli, menjünk isten hírével. Beszálltunk a kutya mellé, tündéri volt az első pillanattól kezdve, nem volt vele semmi gond.

Ez az ebrendész papírt sem írt, rebesgették is róla hogy nem vezeti rendesen a nyilvántartást, dróttal fojt meg ilyenek. Sajnos ilyen helyek is vannak :(

Elvileg azóta felszámolták (vagy ki tudja, lehet hogy csak áthelyezték) mert évek óta üres a kennel a semmi közepén.

2021. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszöm a válaszokat! :) jöhet még! :D
2021. júl. 4. 13:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a budapesti gyepmesteri telepről hoztam kutyát (Illatos út).

Elmentem, az egyik dolgozó körbevezetett, háromszor végigjártam a telepet, nézelődtem, figyeltem, melyik kutya jön oda haverkodni. Kiválasztottam egyet és rámutattam, hogy ŐT AKAROM. A gondozó kihozta a kennelből, én aláírtam a papírokat, az ügyeletes orvos még odaböfögött valamit és adott egy féreghajtót, fizettem 5000 forintot (azóta biztos több, ez 8 éve volt), ami a kihozatal díja.


Még kifele menet mondták, hogy ha elpusztul 2 héten belül, akkor ingyen vihetek egy másikat helyette...


Hozzáteszem, hogy én egy felnőtt, egyáltalán nem dekoratív keveréket hoztam ki. Pont olyan kutyát, ami nem szokott kelleni senkinek....

Ha fajtatiszta papillont vagy egy bizonyítottan harapós amstaffot akartam volna kihozni, akkor valószínűleg nem lett volna ilyen egyszerű (bár lehet, hogy ez is az épp bent lévő gondozó-doki pároson múlik..).


Ja igen: mocskosan, büdösen, férgesen, több törött foggal, bélgyulladással és köhögéssel (valszeg tüdőgyulladással, kemény mínuszok voltak és csupasz betonon feküdt) kaptam meg a kutyát.


Az első hónapban rendszeresen látogattuk az itteni állatorvost.


Szerencsére rendbe jött a kutyus és azóta is boldogan borzolja az idegeimet, most is itt fekszik a lábamnál. :D

2021. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!