Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek befogadjam?

Szerintetek befogadjam?

Figyelt kérdés

Pár napja kinéztünk az Illatos útra, és beleszerettem egy kistestű kutyába. Nagyon rosszul érzi ott magát szegény, szomorú, alig várja, hogy valaki törődjön vele. Egyébként nagyon intelligens kutya, szerintem kis türelemmel és odafigyeléssel gyorsan tanulna, és gyönyörű!

A probléma: egyetemista vagyok, elég embert kívánó szakra járok. A következő évem órarendje is elég zsúfolt lesz, meg azon kívül is lenne sok elfoglaltságom.

Egy kutyával pedig ugyebár törődni kell, sokat. A reggeli nagy sétát/kimerítést az biztos meg tudnám oldani, egy órával korábban kelek, az ilyesmit bírom. Nagyobb szünetekben is haza tudnék ugrani egy kis egészségügyi sétára, gyors puszi-pacsira, ebben valószínűleg a lakótársaim is segítenének. Az viszont nem kizárt, hogy az esti nagy séta olykor-olykor elmaradna, persze ilyenkor nyilván megpróbálnám idebent kimeríteni kicsit.

A kutyus amúgy kb. Beagle méretű, nem tűnik nagy temperamentumosnak, szerintem közepes mozgásigényű.

Látszik rajta, hogy nagyon hálás lenne, ha befogadná őt valaki, aki szereti, és alkalmazkodna is.

Szerintetek mi a jobb? Ha otthagyom (és isten tudja, mi lesz vele), vagy ha kihozom, de benne van, hogy olykor nem én leszek a legnagyobb mintagazdi, aki mindig rengeteg időt tud vele eltölteni, Viszont legalább szeretem és megpróbálom a lehető legtöbbet megadni neki?

(Azt kihagytam, hogy hetente-kéthetente hazajárok vidékre hétvégén, ott aztán ki tudná magát rohangálni a szabadban, plusz van otthon kutya-macska, akikkel biztosan jól kijönne.)

Segítsetek nekem megoldani ezt a dilemmát! :) Köszi!



2014. máj. 15. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd haza! Bőven elég az az idő amit rá tudnál áldozni. Szerintem jó gazdi lennél! Sok sikert a kutyussal:))
2014. máj. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Vidd haza szerintem is, de előtte beszéld meg a lakótársakkal, hogy beleegyeznek-e, és ha szülők pénzéből élsz, hogy vállalják-e a költségeket. Amúgy amit leírtál, az megfelel a kutyának. Az enyémnek is kimarad néha egy egy nap bandázás, mégsem problémázik ezen.
2014. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg tudod oldani, hogy pl. 7 óránál többet egyhuzamban ne legyen bezárva (pisilés végett), akkor persze, főleg, ha lakótársaid is lelkesednek az ötletért! És persze ha van pénzed, ha sürgősen kell kipengetni valamiért, bármi közbejöhet (betegség, kisebb baleset).


Belinkelnéd, hogy melyik az a kutyus? Én is Illatosról hoztam az enyémet és kíváncsi vagyok :))))

2014. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vidd haza, mindenképpen jobb lenne neki! :)
2014. máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is vidd haza:)

Hidd el, hogy attól is nagyon hálás lesz, ha együtt aludhattok, plusz napi 3-4 kisebb-nagyobb sétát tesztek. Bármiféle törődésnek örülne az ilyen kutya, és ha a lakótársaid is szeretik a kutyákat, szerintem előbb-utóbb ők is fognak vele törődni:) Ha pedig lesz egy vidéki kis barátja, akit 1-2 hetente meglátogat, csak hab a tortán, mind a két kutya nagyon jól fogja érezni magát.

Menhelyi kutyusnál nincs hálásabb:)

2014. máj. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért adj esélyt az ismerkedésre. Kis közös séta, alapvető viselkedés megnézése. Ha van időd az első néhany napban egész nap vele lenni (egyeztetni a szabályokat) akkor rajta.


A másik oldalról nem írtál

Akarsz kutyát?

Van gyakorlatod (ha nincs akkor a kutyaiskola is beesik)

A szobádba vihetsz kutyát?

2014. máj. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd haza! "Ha befogadsz egy kutyát,nem változik semmi,de az ő számára az egész világ megváltozik."
2014. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd haza. Inkább unatkozzon néha az albérletben, mint hogy várja az esetleges altatást az Illatoson. :)
2014. máj. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!