Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális?:

Normális?:

Figyelt kérdés
A kutyám konkrétan 18plusszozik egy plüssével. Ez normális?
2021. júl. 4. 15:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
44%
Pont belőled indultam ki, itt vagy mint jó példa, hogy csak a nyerítés megy, de félre értés ne essék nem csak te vagy ilyen mentalitású, majd mindenki így áll a másokhoz, nyerítettél egy jót, habár azt hittem anyázol is egyet még, hogy nincs olyan mérhetetlenül nagy tudásom, mint amivel te rendelkezel, de ettől függetlenül hoztad az átlagot. :) Ahogy írtam, lehet hogy hülyeséget írok vagy írtam én így látom a kutyák katonosítását...deee hát leírni a véleményemet így 2021-ben reméltem még megengedett dolog.. :P de lehet ebben is tévedtem.. :P
2021. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
24%
4 hónapos kutya nem dominál, hagyjátok már ezt abba!
2021. júl. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
39%
Az én kutyám néha a földet is megerőszakolja.
2021. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
71%
Dominancia. Tiltani kell. 4 hónapos kutya simán dominálhat. Az én kutyám konkrétan már 8 hetesen (!) hágó mozdulatokkal illette a kezemben lévő játékot. Baromira korainak tartottam. Azonnal tiltva lett, azóta 1x-2x fordult csak elő, de azonnal lereagáltam mindig. Erős, makacs személyiség, nehéz kezelni. Jelenleg 4 hónapos.
2021. júl. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
26%

Egy 4 hónapos kutya még nagyon kölyök, dehogy dominál! Pláne az embernek nem fog így dominálni! Kérdező, ha rendszeresen csinálja, akkor finoman állítsd le, mert később viszont már megszokás és tanult stressz levezetés lehet ebből. De azért nem kell túl komolyan venni még ezt.


Nálam még anno az egyik kan kutyám 8-9 hetesen csinálta ezt, mikor hazavittem. Az a kutyám, aki egyébként már kicsinek is behódoló és konfliktuskerülő volt mindenben. Csakhogy szerencsére tökéletesen tudtam, hogy ez még ekkor nem dominancia, egyszerűen csak nyílik az ösztöne, így nem hallgattam a "verd agyon érte" jellegű javaslatokra. Sajnos túl hamar rámondja a legtöbb (jellemzően első kutyás vagy csak hobbi kutyás emberke) mindenre, hogy az dominancia.

2021. júl. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
71%

"Nyílik az ösztöne?"

Ahhham, persze. Párzási ösztön 8 hetesen, mikor még a golyók sincsenek lent? Ne viccelt. Szuka kutya is csinál párzó mozdulatokat. Ez dominancia. Tanulj egy kicsit a kutyákról.

2021. júl. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
12%

Utolsó, fogadd meg a saját tanácsodat és nézz utána. Egy 7-8-9-10 hetes kiskutya még nem dominál, hiába csinál párzó mozdulatot! Mert gyakran van ilyen. De még nem fog tudatosan "a gazda dominálásáért" párzó mozdulatokat csinálni! Vagy a párna dominálásáért, vagy bármit is találj ki erre...

Viszont az ösztönök már ekkor elindulnak és elkezdenek érni. Nyilván kamasz korban fognak igazából beérni, de ugye nem gondolod, hogy 7-8 hónapos koráig a kiskutyában nincs ösztön?

2021. júl. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
60%
#17 Te nézz utána. Az emlőért versengés is már dominancia "harc". Már ott elkezdődik. Kölyökkorban is lenyomják egymást, ami nem csak játék, hanem az almon belüli sorrendet állítják fel. Kezdetektől fogva. Nem párzó ösztön, hanem falkabeli sorrend ösztön.
2021. júl. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, ha elolvasnád a legújabb etologiai kutatásokat a hágó mozdulatokról, akkor nem egy ezeréves dologgal dobálóznál, ami már régóta idejét múlt.
2021. júl. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Srácok ezt a kérdést nem azért írtam, hogy veszekedjetek. Köszönöm mindenkinek a válaszát, viszont tényleg nem szeretném, hogy veszekedjetek.
2021. júl. 5. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!