Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közepes méretű (15-20 kg)...

Közepes méretű (15-20 kg) felnőtt kutya etetése így jó lesz majd?

Figyelt kérdés

Reggeli séta után otthon kap 1-2 marok száraz prémium tápot (gabona és, csirke mentes). Mikor megyek el, kap egy nyers csirkecsontot is.


Esti séta után kap főtt kaját (hús, kis rizs, zöldség). Itt adnék csirkét is.


Jutifalinak meg virsli, sajt, alma, főtt tojás, szárított hús.


2021. júl. 5. 14:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
Ne etesd össze-vissza, egyáltalán nem jó neki, fosni fog. És azt sem tudod valószínűleg hogy miből mennyi kell. Csöves csontot meg nyersen se adj.
2021. júl. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem igazán.

Ha tappal etetsz, akkor ne varialj, adj csak tapot, ha nyers koszton van a kutya, akkor csak nyerset adj, mert ezek lebontasahoz kulonbozo erossegu gyomorsav szukseges, nem tesz jot a gyomranak, ha egyszer ilyet kap, maskor meg csontot. Csontot adni magaban veszelyes, szorulas tud okozni, ha habzsol a kutya, akkor pedig megakadhat a torkan, tartocsontok (pl csirkecomb csont) meg nyersen is szilankosan tornek, ha nincs kelloen eros gyomorsav es nem ragja meg kelloen, az is okozhat bajt a belekben. Ha eziranyban gondolkodsz, fbgon van barfos csoport sok hasznos infoval.

Fozni meg abszolut felesleges a kutyanak, rizs nem kell neki, zoldseg minimalisan, kaja 5-10%a nyersen mehet (uborka, sutotok, edesburgonya, repa) reszelve vagy felkockazva. De ha a tap csirkementes, miert akarsz megis csirket adni neki? A legallergizalobb hus, hala a tomenytelen antibiotikumozasnak, növekedés serkentoknek, amit kapnak a nagyiparban.

Jutalomfalat resze oke.

2021. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
26%
Reggel felezd le az adagolásnak megfelelő mennyiségű tápot a kutyádnak. Azt jól írtad, hogy kaja előtt lemozgatod. Este inkább nyerhúst kapjon, ha megteheted, és főzzél neki hozzá rizset, mert sok benne a rost! Csirke csontot ne adj neki, mert ha nem is akad a torkán, akkor majd kiszúrja a belét... Füstölt marha lábszár, vagy disznó fül. Jutalomfalatot házilag is készíthetsz neki, a neten rengeteg recept van. Virslit ne, sok benne az adalékanyag. Sajtot se, ugyan ezért. Alma, répa, kevés körte vagy banán mehet! Remélem tudtam segíteni.
2021. júl. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%
A csirkére lehet allergiás a kutya, de ha nem az, akkor nagyon egészséges! Ez olyan, mint ha azt mondanám, a szomszéd Józsi bácsi érzékeny a tejre, ezért én sem iszok, mert mi lesz, ha en is az leszek. Előző vagyok.
2021. júl. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
0%
3,4 Jól van, köszönöm a lepontozást... Mi rosszat írtam? Valaki mondja már el
2021. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
3%

3,4 Sajnos ez itt igy mukodik! Engem is mindig lepontoznak,nem erdemes ide esszeru valaszt irni:)

Amugy tokeletesen igazad van es igy van ahogy leirtad,epp en is azon filoztam miert pontoztak le teged.

2021. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nem biztos hogy jól rakom össze?


Tehát reggelire az egész napos prémium táp adag fele. Ez negyed óraig van előtte, ha nem kéri, este megkapja vagy másnap kapja újra.


Nap közben marha lábszár/disznófül vagy "koplalónapokon" kávéfabotot rágcsálhat.


Este vagy a táp másik fele, vagy nyers hús és kis nyers zöldség.


Jutifalinak akkor főtt tojás, alma, répa, banán, szárított hús?

2021. júl. 5. 15:16
 8/29 anonim ***** válasza:
1%
Köszi 6-os, nem foglalkozok a lepontozásokkal -_-
2021. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
8%
Pontosan! Ez így megfelelő lesz, kérdező.
2021. júl. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
8%

Es engem is lepontoztak :))))

Mar csak nevetni tudok ezen.(6)

2021. júl. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!