Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbízató ez a tenyésztõ?

Megbízató ez a tenyésztõ?

Figyelt kérdés
expressz.hu/allat_noveny/kutya/hirdetes-22076977/ - 837 nézõ, és még nem vitték el... Megbízható tenyésztõ ez? ( Gondolom tenyésztõ, ha chip+tk+szállítás+passport )
2010. aug. 27. 06:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintemm igen. Attól függ hogy mennyit szánsz rá. Én felhívtam pár neves kennelt (Arnyhaj, Best princess, Strázsavári) és ott 100.000Ft-tól vannak kiskutyák. Én ma megyek megvenni a yorkimat szurkoljatok hogy jó legyen lécci <3
2010. aug. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Meglesz :-)
2010. aug. 27. 07:20
 3/18 anonim ***** válasza:

MINI YORKIE NINCSEN!! Csak visszamaradt, tenyésztésre alkalmatlan. De ha neked ez kell...


[link]

2010. aug. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

7:35 téved

Igenis vannak olyan kennelek,ahol mini yorkikat tenyésztenek.Ez nem feltétlen jelent génhibát.

2010. aug. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem !

Nem megbízható !

50ezerért hol kapnál már egy megbízható tenyésztőtől kutyust?

De én ezt a hirdetőt nem tenyésztőnek hívnám, hanem másnak.

És nincs mini yorkie!!!!!

2010. aug. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A standart nem tesz említést extra mini és mini változatról,mint ahogy más ilyen változattal rendelkező fajta esetében,ethát ilyen változat nincs.

Az egy másik dolog,hogy a szaporítók próbálnak minnél kisebb,mérethibás,sokszor genetikai roncs papírzsepi méretű kutyákat létrehozni mert arra van kereslet.

Tehát olyan,hogy mini nincs,viszont nem tenyészthető mérethibás az van.


Egyébként a yorkiról kiskorában nem lehet megállapítani,hogy mekkorára nő(ezt egy normális tenyésztő is írja)és a miniként beharangozott kölykök általában idő előtt eladott kiskutyák.


Az meg a másik,hogy a tenyésztő ad törzskönyvet és kész,nem úgy van,hogy jaj akkor most kell most meg nem .egy törzskönyv most ha jól tudom 5500 forint.


Ez egy szaporító akinek van két törzskönyves kutyája.

Jobb tenyészetek expresszen SOHA nem adnak fel hírdetést,hiszen nincs rá szükségük,a kölykök többségének már akkor van gazdája ,amikor még csak gondolat a párosítás.

2010. aug. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Hát... Elég szomorú, hogy manapság már csak 100 ezerért lehet normális kutyát venni... Sőt... inkább nevetséges...


Kösz a válaszokat!

2010. aug. 27. 09:09
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a nevetséges,hogy a szaporítók mindig találnak olyan vevőt aki megveszi olcsóbban..


A jó tenyésztő még a 100ezerért eladott kicsikkel is mínuszban van,a szaporító meg már ha 40ért adja azzal is plusszban ,olyan keveset fordít rá.


Azért kell tenyésztőtől venni,hogy egy szűrt szülőktől származó kutyád legyen,ami ténylegesen olyan,mint egy yorki,nem idegbeteg ,patellás roncs.

Az én bolognesem szaporítótól van,akkor még nem tdutam,hogy rossz onnan venni,gyönyörű kutya,de! a szőrminősége nem megfelelő,és egyfajta diszpláziája van,attól pedig X lábai,amivel később még ki tdja milyen bajok lesznek.


A tenyésztő a fajta nemesítését tartja szem előtt,hogy minnél tökéletesebb kutya szülessen.

Gyűjts pénzt,várj egy évet,vagy amennyit kell és vegyél tenyésztőtől.

2010. aug. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szomorú meg nevetséges de ha neked jó a beteg 50ezres kutya hát tessék.

Lelkeden szárad ha majd látod amikor, hogy vinni kell nap mint nap az orvoshoz.

2010. aug. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Szerintem egy telefont megér.

Az 50.000-es ár szerintem a tk. nélkül adott, hobby kutyusokra vonatkozik, valószínűleg ivartalaníttatnod kell

majd, vagy nem vonható tenyésztésbe, ami a szerződésben is szerepel majd.

Igenis lehet 50.000-ért is minőségi kutyát venni, yorkiban óriási túlkínálat van.

Én tenyésztőtől vettem kutyust, szerződéssel, a piaci áránál jóval olcsóbban, pedig kiállítási minőségű, gyönyörű kutyus.

A tk. le van kérve, amennyiben igényem van rá, bármikor elkérhetem, és a szerződést is bármikor módosíthatjuk, ha úgy alakulna.

Aki keres, az talál.

2010. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!