Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbízató ez a tenyésztõ?

Megbízató ez a tenyésztõ?

Figyelt kérdés
expressz.hu/allat_noveny/kutya/hirdetes-22076977/ - 837 nézõ, és még nem vitték el... Megbízható tenyésztõ ez? ( Gondolom tenyésztõ, ha chip+tk+szállítás+passport )
2010. aug. 27. 06:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Á ilyen hobbi szaporítóknál sajnos nem kell ivartalanítani a hobbi célra vett kutyát,hiszen ők is hobbi kutyával szaporítanak.
2010. aug. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Akiteki ***** válasza:
100%
Egy tényésztőnél nincs válogatás, hogy törzskönyvvel vagy anélkül. Ilyet csak a szaporítók csinálnak.
2010. aug. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Norczy ***** válasza:
100%
sajnos már ott hibádzik a dolog hogy chip megoldható! NEM megoldható hanem KÖTELEZŐ már akár törzskönyves akár nem! Pista bácsi keverékébe is kötelező. Nekem is inkább csak igényes szaporítónak tűnik.
2010. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Attól még, hogy 50ezerbe kerül a kutya, simán lehet egészséges. Mindenki azzal jön, hogy az olcsó kutyák 100%, hogy betegek lesznek. Nekem van kutyám 150 ezerért, nyertes szülőktől stb., és egy időben hetente! vittem állatorvoshoz! Ugyanez egy ismerősömmel, csak neki másfajta kutyája van. Igazából ebben nem is a pénz zavar, hanem, hogy a kutyám rosszul érzi magát.

Amúgy a tenyésztő is a pénzért csinálja, a kutyákat többször elletik, meg ugyanúgy gyakran ketrecekben tartják őket, az tény, hogy hiegénikusabb, tisztább körülmények között és az oltásokat mindenképpen megkapják a kutyák, míg a szaporítóknál ez gyakran hiányzik. De azért igencsak túlzás, hogy egyesek úgy beszélnek a tenyésztőkről, mintha az egészet önzetlenül, csakis a fajta nemesítése miatt csinálják, meg egy életen át végigkísérik a kutya életét, mert annyira érdekli őket a kutya sorsa(csak mert ilyet is olvastam egy másik fórumon). Na persze...Ha már arról beszélünk, hogy mi lenne a legideálisabb, akkor egy keverék kutyát kéne befogadni, mert ebből legalább senkinek sincs haszna és senkit sem támogatunk.

2010. aug. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Akiteki ***** válasza:
100%

Valóban, nem tuti, hogy valami baja lesz. DE! Nincs tesztelve és nincs rá garancia.

Ezért mondjuk mindig, hogy nem elég egy törzskönyv, az csak az alap. Viszont ha a szülők szűrési eredményeit meg tudja mutatni, akkor nagyobb az esélye rá, hogy nem egy genetikailag terhelt kutyát kap. És ha még írásba is meri adni, hogy ha valami baja lesz a kutyának (persze nem az, hogy elüti az autó, hanem örökletes betegség, vagy az első 8 hétben nem megfelelő tartás miatt), akkor már nyugodtan alhat a vevő, mert a tenyésztő sem hülye, hogy fizesse a kártérítést majd, hanem mindent megtett, hogy ne forduljon elő ilyen.


Amiről beszélsz, hogy ketrecben tartják és többször elletik, szintén a szaporító kategória. Úgy látszik, nem találkoztál még mással, erről nem Te tehetsz, szerencsétlen körülmény. És nem, nem a pénzért csinálja.

Csakis azért, hogy minél szebb, jobb, a standardhez közelebb álló kutyák szülessenek.

Jó lenne, ha az emberek már végre felfognák, hogy a tenyésztésnek és az üzletnek vajmi kevés köze van egymáshoz. Egy k...vadrága hobby, szenvedély, ami rosszabb, mint a szerencsejáték, mert nem lehet egyik napról a másikra leszokni róla.

És igen, egy életen át kísérik a kutya sorsát. Nem egy tenyésztőt ismerek, aki a 15 éves kutya gazdáival is tartja a kapcsolatot és mikor elpusztult az öreg, csakis tőle akartak másikat venni, hiába nem volt nála alom, inkább vártak 2 évet rá. Ha nem figyeli az eladott kutyák fejlődését, nem tudhatja biztosan, hogy jó úton halad, megfelelő utódai vannak az otthoni állományának.

Nehéz ezt felfogni azoknak, akik mindenáron csak azt akarják látni, hogy egy tenyésztőnél született kutya drága.

2010. aug. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Én nem mindenáron azt akarom látni! Épp amiatt vettem egy ismert tenyésztőtől és nem szaporítótól kutyát, mert gondoltam, így egy egészséges kutyához juthatok hozzá. Ezek után, eléggé csalódott voltam, hogy a 150ezres kutyám folyton betegeskedett. Mostmár szerencsére nem nagyon fordul elő. De szerintem az is érthető, hogy rosszul érint a dolog. És azzal nem vagyok kisegítve, hogy kifizetik nekem az orvosi költséget, mert ahogy írtam, nem a pénz zavart elsősorban. Amúgy tudok ellenpéldát is írni, mert volt egy francia bulldogom (első kutyám), szintén tenyésztőtől, akit csakis oltásokra, rutinvizsgálatokra kellett vinnem, mert soha nem volt semmi baja. Szerintem valahol szerencse kérdése is, hogy mennyire életerős, betegségekre immunis kutyát kapsz. Nem lehet megjósolni előre, mi lesz vele felnőtt korában.

Csak azért mondom, hogy szaporítóknál sem kizárt, hogy egészséges a kutya.

Amiatt nem támogatom őket, mert ott már tényleg a legalja körülmények között tartják szerencsétlen kutyákat. Eddig pár tenyésztőnél voltam, ott sem voltam elájulva a körülményektől, tehát róluk is megvan a véleményem. Tisztelet a kivételnek, aki tényleg jó helyen tartja őket, sokat foglalkozik a kutyákkal stb.

2010. aug. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Magyarán aki nem gazdag ne tartson kutyát... Szánalmas... -.-
2010. aug. 28. 06:34
 18/18 Akiteki ***** válasza:
Fordítva: aki gazdag, az vegyen a szaporítótól, szórja ki a pénzét az ablakon. Aki nem az, az megnézi, hogy mit vesz és megbecsüli, amit kap a pénzéért.
2010. aug. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!