Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajtát ajánlanátok?

Milyen kutya fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Most költöztem egy társasházba egyedül és több műszakos munkarendem van, így mindenképp olyan kutyát szeretnék akit nem baj, ha a munka idő alatt magára hagyok a lakásban.

2021. júl. 9. 15:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
8 órában vagyok. Vagy 6-14-ig vagy 14-22-ig vagy 22-6-ig. És ez heti szinten váltakozik.
2021. júl. 9. 22:03
 12/13 anonim ***** válasza:
89%

8 óránál többet nem dolgozol ez a lényeg.A kutya meg tudja ezt szokni,ha mindig fixen munka előtt és munka után (+még egy séta valahová mindig munkaidő szerint beosztva,ahol ki is mozoghatja magát) akkor semmi gond nem lesz.


Én is váltott műszakban dolgozom,de sose látja kárát a kutya.Van,hogy kora reggel,van hogy késő este mozgunk többet.De mozgunk.

Egészséges,nem volt gond a szoktatással sem.


Bár! Én egy már majdnem felnőtt kutyát vettem,így lehet vele könnyebb volt megszoktatni ezt hiszen nem pisilt két óránként.Egy kölyökkel neked is macerás lenne az első pár hét/hónap.


De ha sokat mozogsz munkán kívül szinte bármilyen közepes és attól kisebb testűt ajánlanék.

(!!!) Husky,Border Collie,Malinois és ezekhez hasonló nagyon aktív kutyát TÉNYLEG csak akkor ha NAGYON aktív vagy munka előtt/után.Futsz,sportolsz,ilyesmi.

Ezeken felül mérsékelten aktív (ennek is kell naponta 1 óra mozgás,de nem annyira intenzív) golden retriever,labrador,vizsla,stb.


Akinek alig (de fél óra-óra kis séta ennek is kell..) Afgán agár,Angol bulldog,és kisebb méretű kutyák.

2021. júl. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez végülis nem olyan vészes, ennél vannak rosszabb beosztások is váltott műszakban, a heti váltáshoz tud alkalmazkodni a kutya. Viszont ahogy az előző is írta, inkább ments egy felnőttet, ne kölyköt vegyél magadhoz, és lehetőség szerint olyan egyesülettől, ahol ideiglenes befogadónál vannak a kutyák, mert ott már alap szocializációt kapnak, szobatisztasággal kevésbé lesz gondod.

A többi az aktivitásodtól függ, hogy milyen fajta lenne jó. Annyi még az előzőhöz, hogy azért egy retriever, labrador, vizsla is aktív, eredetileg vadászkutyák, és a kis kutya nem jelenti azt, hogy kis gond, mert kicsik között is igen sok az aktív, kotorékebek, rágcsálóirtásra tenyésztett fajták pl.

Itt a lakótelepen ismerek két német dogot, nagyon kényelmes kutyák, persze, ez nevelés kérdése is, de nyugodt óriások, őket nem láttam még soha szaladgálni, mint mondjuk a pici yorkikat, akik meg rendszerint annyit mozognak, mint aki kétszer állt sorba Duracellért.

Szerintem nézz szét fajtamentéseknél, menhelyeken, mondd el az ott dolgozóknak azt, hogy te hogyan élsz, mit tudnál biztosítani a kutyának, mik az elképzeléseid, terveid, és ők tudnak ajánlani hozzád passzoló kutyát.

2021. júl. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!