Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a módszer beválhat?

Ez a módszer beválhat?

Figyelt kérdés

Társasházba kellett költöznöm, 2. Emelet, lift nincs. Kézben nem tudom felvinni, izületvédőt kap. Most olvastam, hogy a kutyáknak nem megterhelő felmenni pl egy dombra. Arra gondoltam, hogy egy fa lapot ráfektetek a lépcsőre. Itt egy illusztráció, hátha ezzel jobban érthető: [link]


Ezzel az lenne a célom, hogy kevésbé legyen a térde terhelve. Nem lenne állandóan a lépcsőn, úgy csinálbámmeg, hogy összehajtható legyen.

Szóval ez jó megoldás lenne? Megéri megcsinálni, vagy felesleges, mert annyit nem segít?

Hogyan tudnám rászoktatni?

2 éves, 30 kilós labrador kan


2021. júl. 10. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Ha nagyon meredek akkor nem jó. El is csúszhat. Minden alkalommal ha hazajöttök felszaladsz a lapért?
2021. júl. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Működhet, ha nem túl meredek a lépcső. De ne nyers OSB lap legyen, hanem legyen rajta valamilyen rücskös felület is, ami megakadályozza a megcsúszást. Esetleg hosszában lécek, mint az akadálypályáknál kutyaiskolában. A kutyát meg kell rá tanítani, hogy ne esztelenül szaladjon le róla (első körben arra is kell számítani, hogy ugrani akar majd róla, főleg lefelé menetben a végén).


Egyébként nem tudom hogyan fogod tudni ezt praktikusan megszerkeszteni és használni a lépcsőházban, de ez már a te dolgod. Engem leginkább az aggaszt, hogy hova fogod tudni rögzíteni és hogyan akarod összehajthatóra megcsinálni anélkül, hogy instabil legyen az egész.

2021. júl. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Ez nevetséges, ennyire nem kell túlfélteni
2021. júl. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó 5let!

Amúgy simán jó 5let tárolásra hogy a korlát melletti oldalán hajtod fel-le. Kibiztositod valamivel, így csak fel-le kell hajtani mikor szükség van rá.

2021. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A tárolással nem lenne gond. Lent van egy kis sufnim, amibe butudnám tenni, fent meg a gardróbba bedobnám. A lépcső nem annyira meredek. Egyenlőre még csak gondolkozok ezen, de ha reálisnak néz ki, akkor elkezdem tervezni. Arra gondoltam, hogy a házat is meglehetne kérni, hogy rakjanak le egy rámpát (a sok idő lakóra hivatkoznék)
2021. júl. 10. 17:36
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen felesleges, tanítsd meg nyugodtan, lassan, egyenletes tempóban lépcsőzni és nem lesz gond (meg ne hízlald el).
2021. júl. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!