Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a módszer beválhat, ha a...

Ez a módszer beválhat, ha a nemrég befogadott kutyám minden társát megugatja és támadná? Sajnos egyelőre kutyaiskolára nincs pénzem, de nem szeretném ezt az állapotot tétlenül hagyni.

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon olvastam az egyik hozzászólásban:


,,A kutya fent leírt támadó magatartása eredhet agresszióból, de bizonytalanságból is. A lényeg, hogy a kutya ilyenkor nincs nyugodt állapotban, tehát meg kell nyugtatni. A kutyát verni nyilván nem szabad, az csak tetézné a nyugtalan állapotot. A kutyát általában úgy lehet kizökkenteni, ha váratlanul határozott mozdulattal mellbe bökjük. Aztán le kell ültetni a kutyát és nyugodt, határozott kézmozdulatokkal eltéríteni szándékától, fejét simogatva megnyugtatni. Akár negyed, vagy félórába is beletelik, míg a kutya megnyugszik, de nem szabad türelmetlennek lenni, sürgetni. Fő a nyugalom, mert a kutya átveszi a gazda lelkiállapotát! Másik alkalommal már sokkal könnyebb lesz nyugodt állapotba hozni, míg végül teljesen megszokja a helyzetet. Agresszív kutyánál, ha a bögdösés elsőre nem használ, nyakánál fogva a földhöz kell nyomni a kutyát és addig lenn tartani, míg megadó magatartást nem tanúsít. Azt kell elérni, hogy a kutya minden helyzetben, feltétel nélkül elfogadja a gazdáját falkavezérnek, akkor kezes jószággá válik."


Egyelőre nem merem kutyafuttatóba se vinni, mert csak balhézna a többi kutyával. A séták alkalmakor szeretném ezt rendezni, hátha eljutunk egy olyan szintig, amivel már tovább léphetünk valamerre.


Bármilyen tanácsot, ötletet szívesen fogadok!


2019. febr. 25. 21:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel a lökdösős-földrenyomós módszerrel max azt éred el, hogy a kutya tartson tőled. Rossz élménnyel fogja összekötni így a más kutyákkal való találkozást, ezért a reakciója is csak egyre hevesebb lesz.


Mindenképp a figyelmét kellene magadra irányítanod ilyen helyzetekben. Ha otthon már megy például az "ül", akkor ezt kutyamentes környezetben gyakorold utcán is séta közben, pl 5 percenként egyszercsak leülteted, megdícséred, megjutalmazod (legjobb a parízer darabok). Ha ez már szuperül megy, akkor lehet próbálkozni kutya-közelben is. Ne a futtatóban kezd! Az utcán ha elmegy mellettetek egy másik eb, amint elkezd ugatni, morogni a kutyád, eltereled a figyelmét azzal, hogy feladatot adsz neki (az addig begyakorolt vezényszavakat), utána ha megcsinálta dicséret, jutifalat.


Ezzel a módszerrel szerintem ki tudod nevelni ebből a rossz reakcióból. A lényeg hogy ne bántsd, légy türelmes és fokozatosan haladj. Meg persze a jó viselkedésért a pozitív megerősítés!


Sok sikert ;)

2019. febr. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:)
2019. febr. 26. 07:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Karikázz fel egy pár virslit, és menjetek azzal sétálni, ha probléma van, vegyél elő egy karikát, és tereld el a kutya figyelmét. Ültetést tanítsd neki mindenképp, az más helyzetben is hasznos lesz (például ha meg kell várni, hogy zöldre váltson a lámpa zebránál), azt lehet úgy, ha magától nem megy eleinte, hogy lenyomod a fenekét, de azt is jutalomfalattal, akkor pozitív élmény kötődik hozzá, és szívesebben fog engedelmeskedni.

Futtatóba mehettek, de kezdetben csak olyankor, amikor más nincs bent, legyen lehetősége kicsit szabadon is lenni.

2019. febr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lökdösés nem vált be, csak izgatottabb lett a kutyám és a kezem után is kapott. Ráadásul simogatással nem lenyugtatod a kutyát hanem jutalmazod szóval már ez sem oké.

Én parancs szavakkal szoktam elterelni a figyelmét. Ha olyan lelkiállapotba kerül amilyet akartam akkor dícsérem csak meg.

Régebben nagyon futott ugrált az emberekhez. Amint sikerült úgy elmennünk valaki mellett, hogy nem húzott felé megdícsértem.

Kutyáknál szintén, addig állunk a másik kutya előtt amíg leül, lefekszik akkor megdícsérem és odamehet.

2019. febr. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!