Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnánk erről leszoktat...

Hogyan tudnánk erről leszoktatni a szomszédot?

Figyelt kérdés

Van egy kaukázusink, hatalmas kutya, és a szomszédaink rendszerint minden moslékkal etetik. Szerencsére csak egy-két hétre jönnek, aztán egy-két hétre megint otthon maradnak, de mindig meg kell kötnünk, mikor idejönnek, mert másképp megy kunyerálni, és ha hiába ugat be, de nem kap, akkor nekimegy a kerítésnek. Erre mondja a szomszéd, hogy "pedig én még kolbászt is dobtam át neki". Ettől függetlenül dobál át ételt, pedig világosan megmondtuk, hogy ne tegye, mert ez lesz a vége, nem is egyszer. És rendben van, hogy amikor otthon vagyunk elvisszük sétálni, de mennyivel jobb a kutyának ha szaladgál a nagy udvarban. És a mélyen tisztelt Szomszéd Úr felháborítónak tarja, hogy mi a kutyánk érdekeit helyezzük előtérbe, pedig ő nem szeretné, ha kárba menne a maradék. Felajánlottuk, hogy adunk egy tálat, összegyűjti bele, este átadja, és mi odaadjuk a kutyának, és nincs gond. De ő nem kívánja látni a "kutya mocskos kajáját" a telke területén. És most már a kutya a láncot majd el szaggatja, mert a drága szomszédunk el tud dobni a másik sarokig is.

A másik szomszéddal is volt ilyen, de ő nem etette többet, és így a kutya leszokott a kunyerálással meg a fenyegetéssel (kerítéstépés).


Drótkerítésünk van mindkét oldalon, de le fogjuk cserélni fára. Azt is szét fogja rágni, hála értelmes szomszédunknak.


2010. aug. 27. 11:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

A kaukázusit területőrzésre tenyésztették ki, nehogy már megkötve kelljen tartanunk egy 20m-es láncon!

Elzárást nem tudjuk megoldani.

2010. aug. 27. 12:00
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
nincs valami állata szomszédnak is? macska, teknős vagy ilyesmi, mert akkor oda is lehet átdobálni szalámibőrt, meg halfejet...
2010. aug. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
87%

Szerintem beszeljetek meg ujra a szomszeddal a dolgot.

Hatarozottan! Parancsolj ra! Semmi joga atdobni a kutyatoknak etelt, ha ti nem vagytok beleegyezve!

Nagyon szemet lehet ha meg azert is megteszi, miutan megkertetek ne tegye. Sok idiota........

2010. aug. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
85%

szerintem mind2-en felnőtt emberek vagytok megtudjátok beszélni ha meg nem akkor durván mondd meg neki hogy mi a szitu, velünk is volt már ilyen hogy a drága szomszéd csirkecsontokat dobált a kutyának amit a kutyánk nem ehet majdnem megfulladt, mondjuk valamilyen szinten viszont kedves gesztus hogy ételt ad a kuytának gondolom a kutya is szereti, vagy nagyobb kerítés hogy ne tudja átadni, dobni vagy valami.

Vagy szép szó vagy durva szó válassz. ezt nem fogja befejezni ha nem szólsz rá

2010. aug. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Mondd nekik azt, hogy egyy diagnózis alapján az állatorvos megmondta, hogy csak kutyaeledelt ehet, a mindenféle moslék kizárt xD kegyes hazugság, de ha ezt nem érti meg a szomszédod, akkor meg megfenyegeted, hogy rendőrségi ügy lesz, mert veszélyezteti a kutya egézségét... Csak elgondolkodik ezek után..
2010. aug. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Igazi hülye lehet a szomszédod. Próbáld meg visszadobálni a kaját a kerítésen, akkor talán észreveszi magát.
2010. aug. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Neveld meg az állatodat, hogy ne fogadja el.
2010. aug. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul van nevelve a kutya! Nem volna szabad elfogadnia senkitől ennivalót, csak tőletek. Barátainknál csak az asszonytól fogadja el a kutya, mástól csak úgy, ha ő engedi. Így nem fordulhat elő, hogy pl. megmérgezik.
2010. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A Lassie hazatér c. könyvben olvastam gyerekkoromban, hogy meg lehet oldani, ha sült húsba borsot teszünk, és elé dobjuk a földre. Igaz ez? Meg lehet csinálni egy kétéves kutyával is?

De elég nehéz erre rávenni, mikor a szomszéd állandóan dobál át neki valamit.


Kicsit gyerekes megoldás, de arra gondoltam, én is átdobálom neki a kajamaradékomat, mondván, hogy "a kutya ezt ette volna meg, ha nem lakkot volna jól."


Vagy egyszerűen hagyom, hogy a kutya szétcincálja a kerítést, mikor nincsenek itthon.

2010. aug. 27. 12:18
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy már még a kutya nevelésével legyen a baj és nem a szomszéddal. Nevelni már kicsi kora óta erre kellett volna de már most nem sokat tudnak vele mit kezdeni.

A szomszédot meg fenyegessétek meg rendőrséggel vagy valamivel és hátha abba hagyja. Vagy ahogy előttem mondták dobáljatok át valamit ti is, majd megnézném mit szólna hozzá pláne ha még egy olyan kutyája is lenne neki mint nektek.

2010. aug. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!