Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnánk erről leszoktat...

Hogyan tudnánk erről leszoktatni a szomszédot?

Figyelt kérdés

Van egy kaukázusink, hatalmas kutya, és a szomszédaink rendszerint minden moslékkal etetik. Szerencsére csak egy-két hétre jönnek, aztán egy-két hétre megint otthon maradnak, de mindig meg kell kötnünk, mikor idejönnek, mert másképp megy kunyerálni, és ha hiába ugat be, de nem kap, akkor nekimegy a kerítésnek. Erre mondja a szomszéd, hogy "pedig én még kolbászt is dobtam át neki". Ettől függetlenül dobál át ételt, pedig világosan megmondtuk, hogy ne tegye, mert ez lesz a vége, nem is egyszer. És rendben van, hogy amikor otthon vagyunk elvisszük sétálni, de mennyivel jobb a kutyának ha szaladgál a nagy udvarban. És a mélyen tisztelt Szomszéd Úr felháborítónak tarja, hogy mi a kutyánk érdekeit helyezzük előtérbe, pedig ő nem szeretné, ha kárba menne a maradék. Felajánlottuk, hogy adunk egy tálat, összegyűjti bele, este átadja, és mi odaadjuk a kutyának, és nincs gond. De ő nem kívánja látni a "kutya mocskos kajáját" a telke területén. És most már a kutya a láncot majd el szaggatja, mert a drága szomszédunk el tud dobni a másik sarokig is.

A másik szomszéddal is volt ilyen, de ő nem etette többet, és így a kutya leszokott a kunyerálással meg a fenyegetéssel (kerítéstépés).


Drótkerítésünk van mindkét oldalon, de le fogjuk cserélni fára. Azt is szét fogja rágni, hála értelmes szomszédunknak.


2010. aug. 27. 11:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Sokat nevelgettem, tanítgattam a kutyát, de bevallom, az nem jutott eszembe, hogy egy EKKORA értetlen vásárolja meg a szomszéd házat. Bocsánat, csak ma reggel már üvöltöztünk, ezért tombolok ennyire (pedig azóta már ebédszünet van).
2010. aug. 27. 12:24
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
LEhet, hogyha nádszövet lenne a szomszéd nem látná a kunyizós kutyát és nem sajnálná meg és így nem adná oda a kaját. Vagy adjatok neki 1 kutyát azt őt meg eteti a maradékkal:)
2010. aug. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánkat azóta nem eteti a szomszéd, mióta - az állatorvos utasítására - le kellett fogynia. (Most már megfelelő a súlya, de nem kéne visszahíznia.) Ti is próbálkozhatnátok ezzel, még ha valójában nem is túlsúlyos az eb.
2010. aug. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 riita. ***** válasza:
100%

Ha beszédből nem ért és te nem akarsz dobálgatni moslékot a szomszéd kertjébe akkor nekem még az jutott az eszembe,hogy mikor a szomszéd is kint van ""hívjatok ki egy állatorvost"" (egyik barátodat/barátnődet) aki megkérdezi,hogy milyen ételt kap enni?Mert fogynia kell vagy CSAK ezt emg ezt a tápot eheti külömben lehet belőle nagyobb baj is.

És akkor te átkiálltasz a szomszédnak,hogy jöjjön már át

és az "álaltorovs" beszél a szomszéddal,hogy NE etesse semmi képpen a kutyát,mert neki most nem lehet minden féle ételt ennie.


Most lehet,nem a legjobb megoldás ,de nekem még ez is az eszembe jutott.

Azt hiszem én átmennék és megmondanám neki,hogy vagy azonnal leáll ezzel az etetéssel vagy komolyabb gondot fogok csinálni az ügyből,mert ez már nem állapot és a kutya egészségére is mehet!


Bocsi,jobbat nem tudok.

2010. aug. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


Hajítsd át a szemeted, hiszen Te sem akarod látni a mocskos szemetedet, és nehogymár ők legyenek előtérbe helyezve, mint az, hogy megszabadulj a szemetedtől.



Aaaaa, ilyen emberek... :S

2010. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mond neki azt hogy ha a kutyának bármilyen baja lesz az ételtől( ez elő fordulhat) akkor neki kell kifizetni a számlát (ami egy ilyen nagy kutyánál jó drága) talán elmegy tőle a kedve.
2010. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Vigyél neki egy saját kutyát akit etethet... Egyszerűen felháborító hogy még neki áll feljebb mikor más tulajdona a kutya...
2010. aug. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!