Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni az első kutyáva...

Mit kell tudni az első kutyával alvás előtt ?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta szeretnék a család kutyájával aludni aki egy 5 éves puli. Én még itthon élek a szüleimmel, sulizok. Régebben olyan volt a család, hogy kutya biztosan nem jöhet be a házba, viszont őt mindenki imádja és sosem lehetne nála jobb kutyát kívánni. Ebből kifolyólag nagyon sokat szokott bent lenni a házban. Szinte minden nap van bent egy időre. Alapvetően viszont kinti kutyus. Átlagban napi 1-2 órát van bent, de volt már 5-6 órát is a házban.

A kutya most volt kozmetikusnál, meg lett fürdetve és kicsi a bundája. Már régóta tervben van az alvás, de mivel alapból hatalmas a szőre és nehezen lehet tisztítani most van rá lehetőségem. Nem lenne ebből rendszer csak 1-2 alkalom a közeljövőben. Viszont mivel sosem aludtam még kutyával van pár félelmem. Pontokba szedem; hogy aki szeretne tudjon válaszolni az adott számra és én is könnyebben lássam melyikre jött válasz. Tudom; hogy konkrétan senki sem tudja megmondani milyen lesz, mivel minden kutya más és más. Viszont érdekelnek saját tapasztalatok vagy a mi helyzetünket elolvasva vélemények, hogy mire számítsak.

1. Mivel kinti kutya így alapból nem lett szobatisztaságra tanítva. Ennek ellenére a házba soha életében nem pisilt, kakált be. Sőt estére néha be szokott zárva lenni a kertbe egy kenel szerűségbe és arra a helyre se pisil; kakál sohasem. Bent általában szokott jelezni ha ki akar menni, viszont nem tudom észrevenném e este. Bár elég rosszul alszok így szerintem igen. Igazából az este folyamán bármikor ki tudnám vinni ha ki akar menni vagy bármi. Ha véletlenül bepisilne, bekakálna nem lenne belőle tragédia. Főleg, hogy a szobám jelenleg átépítés alatt van. De nem jellemző rá a kinti helyén sem.

2. Az ágyamban aludna és nem tudom mennyire lesz zavaró az, hogy majd mocorog stb. Biztos furcsa lesz neki is a helyzet egyébként; de imád bent lenni; a közelünkben lenni tehát szerintem örülni fog. Nekem pedig max lesz egy álmatlan éjszakám. Reggel pedig valószínűleg kelhetek vele együtt.

3. Este jó lenne ha előtte pisilne; kakálna az udvaron. Volt már egyszer; hogy egy félig meddig szobatiszta kutyára kellett vigyáznom és direkt ki kellett vinni pisiltetni. Erre nyilván kint nem pisilt hanem bent 🤦🏼‍♀️Vacsora után hagyjam kicsit; hogy hátha elintézi a dolgát? Minél később akarom behozni szinte már akkor amikor aludni készülne. Viszont bent lehet lenne egy kis játék, izgalom, de ennek ellenére azért remélem kibírja az éjszakát. Ha nem akkor sem tragédia, de azért mindenki ennek örülne 😂

Ezekre szívesen várom a véleményeket és bármi egyéb hozzáfűznivalót és tanácsot ☺️



#alvás #kutya #puli #Kutyával alvás
2021. júl. 12. 12:36
1 2
 1/12 Thunderfairy ***** válasza:
79%
Az ágyadba ne vigyél kutyát. Ha bent szeretnél 1 szobába lenni vele este akkor készits oda az ágy mellé egy fekhelyet neki.
2021. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek az egyessel. Ne vigyél ágyba kutyát, főleg úgy ne, hogy az írásodból azt veszem le, hogy nem háziállatként, kutyaként kezeled, hanem kvázi valamilyen emberi kapcsolatodat próbálod vele helyettesíteni. Illetve ha alapvetően kinti kutyus, akkor ezek az alkalmak csak ártanak, összezavarják a kutyát meg téged is. Egyszer bejöhet, másszor nem, egyszer veled alszik, másszor nem... Nem igazán tűnik következetes nevelésnek.
2021. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kutyával egy ágyban alvás nem a kutyának jó, hanem neked. Neki talán stressz, hogy nem a megszokott helyén van. Ha ilyen klassz helyzetben vagy, hogy kertes házatok van, én inkább kivinnék a kertbe egy matracot vagy hálózsákot, azon aludnék a kutya háza, fekhelye közelében. Esetleg egy kis sátrat vagy pop up sátrat is kivihetsz a szúnyogok miatt. Ilyenkor nyáron szerintem tök jó kaland a kertben kempingezni egyet, a kutyához is közel lennél, akár odafekhet a matracod mellé, ha meg pisilni kell, csak odébb megy a szokott helyére.
2021. júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Én a kutyáimmal alszom, vagy legalábbis az egyikkel, a másik átmegy apámhoz valamikor. Szerintem sehogy ne aludj kutyával, ha csak 1-2 alkalomról lenne szó. Nem ezt szokta meg. Alapvetően kinti kutya, és nem is rendszeresen történne. Mi nem kertesben lakunk, szóval nem kinti kutyáim vannak. Minden séta után rendesen letörlöm, nem koszosak, nem szagosak. Ágyuk nincs (volt, sosem feküdt bele az első kuty, később széttépte). Lakásban, ahol szeretnének. Vedléskor pokróc mindkét ágyra, hogy ne legyen szőrös.


Nálunk fix, hogy a kutya velünk aludhat, igénylik is a közelséget. Ez a megszokott, azóta, hogy hozzánk kerültek. A te kutyádnak nem ez a megszokott. Ha ezentúl élete végéig veled aludhat, akkor oké, csináld csak, biztos megszokja, de időnkénti alkalomért, mert szeretnél kutyával aludni, szerintem csak a kutyát zavarod össze, na meg mi van, ha pisilnie kellene. Az, hogy valószínűleg nem pisil be, nem biztosíték kinti kutyánál.

2021. júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Hovarju ***** válasza:
95%

Mivel kinti-benti kutya és nem szokott hozzá, hogy huzamosabb ideig benn legyen, én nem ajánlanám az egy ágyban alvást.

Nem fogja érteni mit szeretnél tőle, és lehet, hogy nem is maradna melletted az ágyban.

Ha szeretnéd hogy benn legyen először elégedj meg azzal, ha veled egy szobában alszik. (ez sem biztos, hogy bejön neki, hisz elég meleg van kint is)


Aztán ha már az ágyad mellett komfortosan érzi magát, megpróbálhatod felhívni az ágyra, aztán vagy ott marad vagy nem.


Esetleg próbáld ki mit szól ahhoz, ha a szobában leülsz mellé a földre. Odamegy hozzád?, éedklődik? vagy nem foglalkozik veled?.

Minden kutya más, van amelyik szeret bújni a gazdi mellé és van olyan akinek elég csak a gazda közelsége, vagy fontosabb a kertben/ utcán zajló események megfigyelése.


Miért szeretnél vele aludni?

2021. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Nagyon aranyos kis kutyus lehet a leírtak alapjàn.

Èn viszont szemèlyszerint nem javaslom, hogy vele aludj, ha ez utàna nem lenne rendszeres.

A rendszeressèg nagyon fontos minden hàzi állat èletèben! Depressziósak lehetnek, annak hiànyàban.


Ezt nem tudnà megèrteni szegèny, hogy nem az ő hibàja, hogy egy közös èjszaka utàn, mièrt kerül ki megint egyedül a kenelbe?!


Szerintem az egyàgyban való alvàsra sem alkalmasak az àllatok. Ezt szemèlyesen tapasztaltam meg. De ezt nem lehet àltalànosítani, tehàt ez nem lesz feltètlen igaz minden kutyàra vagy macskàra, de sajnos előfordulhat, hogy miközben mèlyen alszol ès ő àlmodik valamit, akkor àlmàból felriadva meg harap meg karmol vagy bàrmilyen sebet okoz, amit nyilvàn nem szàndèkosan tesz.

De ha pont az arcod van ott az borzalmasan is elsülhet.

Nekem az ujjam ès a vàllam sèrült meg könyebben. Egyszer egy kutya, màskor pedig egy macska àltal. Mind a kettő sajàt kizàrólag hàzban tartott, kedves szelíd àllatok voltak.


Szóval, ha rendszeresíteni tudjàtok a bent alvàsàt, akkor èn egy kis kènyelmes fekhelyet javaslok neki az àgyad mellè, ahol ha lenyúlsz meg vakargathatod a kis fejèt.

Ettől màr olyan boldog kis kutyus lenne, hogy a maradèk bundàjàból is kiugrana ès így biztonsàgosan tudtok mind a ketten aludni.A lènyeg, hogy akkor onnantól kezdve bent aludhasson az ő kis helyèn.


A szobatisztasàg meg sajnos olyan, hogy ki kell próbàlni.. Lehet Amit leírtàl, hogy este mèg pisi, kaki. Így gond nèlkül reggelig ellehet, hiszen azt az időt, amit ilyen formàn a kenelben tölt, azt a szobàdban is eltudja tölteni.


Remèlem jól sikerül, bàrhogyan is döntötök!☺️

2021. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon "túlromantizálod" az egészet.


Gondolom gyerek vagy és otthon vagy egész nap, mert nyár van. Rengeteg időd lenne, hogy a kutyával a házban/szobádban legyél. A helyedben inkább felkelnék korán, beengedném a blökit és pár órát még aludnék. Akár most is beengedheted, felhívhatod az ágyra és nézheted a reakcióit. Biztos, hogy nem egy éjszakával kezdenék, hogy félálomban kelljen a kutyának ugrálnom.


Nekem 3 kutyám van, egyik hozzámbújik, bemászik a takaró alá is és úgy alszunk, másik csak hidegebb időben bújik, sokszor inkább a földön alszik, a harmadik pedig csak pár percre, a simi erejéig van mellettem, egyáltalán nem bújik. Gyerekként voltak macskáim is, de eddig még soha egy állat sem sebesített meg alvás közben, még közel sem volt hozzá :)

2021. júl. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat! Próbálok mindenkiére reagálni kicsit!

A végéről kezdem mert miért ne 🤣

”Gyerek” már nem vagyok, de még csak 19 éves, egyetemista.

A kutyával feküdtünk már bent is, kint is egymás mellett és nagyon bújós kutya. Bent simán elalszik bárhol. De ha a közelében vagyunk mindig jön oda hozzánk. Az udvaron is mindig az ülünkben ül, oda mászik stb. Tehát szerintem ezzel nem lenne gond, hogy rosszul reagálna rá. Bár nyilván ha látnám rajta, hogy nem teszik neki akkor kivinném.

Azt írtam, hogy az ágyamban aludna, de természetesen a földön is aludhatna, ha ott szeretne, mert valami kis helyet kialakítanék neki. Nem kötelező ott aludnia igazából, tényleg ahol neki jó. De a kutyából kiindulva fel fog úgyis jönni 😂Mert bárhova leülünk, lefekszünk kint vagy bent mászik oda.

Amit többen is írtatok azért viszont át fogom gondolni, mert nem szeretnék neki ezzel rosszat. Mivel tényleg csak egy két alkalomról lenne szó és utána sajnos nem lesz rá lehetőségem. Minden nap nem tudnék vele aludni és össze vissza rakosgatni nem szeretném; hogy egy napot bent aztán kettőt kint stb. Nem tudom viszont azt, hogy ez az egy két alkalom mennyit számítana neki. Bent sem rendszeresen van. Természetesen vannak olyan napok amikor nem tud bejönni, aztán pedig megint behívjuk. Viszont ez már régóta van és megszokta; hogy csak akkor jöhet be ha megengedjük neki. Az eleinte nem értette, de most már teljesen megszokta. Viszont ez nem lenne ilyen állandó.

A kutyussal azért szeretnék aludni, mivel gyerek korom óta állatok között nőttem fel. Imádom őket és kisebb koromban mindig irigykedtem azokra akik a kutyájukkal aludhatnak. Most, hogy idősebb lettem pedig rengeteg ismerősöm alszik a kutyájával és imádják, viszont ők nem tudtak nekem ebben konkrétan segíteni, mivel ők olyan kutyával alszanak akik alapból benti kutyák.

2021. júl. 12. 16:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a többiekkel, ebben az esetben az a megoldás, hogy NEM alszol a kutyával, mert ez így nettó önzőség. A kutyának meg sokkal rosszabb lesz, miután beletette a seggét a tutiba (bent alvás), hogy újra kirakod.


Viszont és ezt kérlek ne vedd bántásnak, azért én itt vélek felfedezni néhány olyan dolgot, amin lehetne javítani. Pl. kenneles tartás, bunda rendszeres karban tartása, az alap tudás, hogy a kutya séta alatt kakál... szóval én inkább ezekre feküdnék rá, mint az együtt alvásra. Meg gyakorlatilag minden olyan skillre, ami meggyőzheti a szüleidet, hogy többet legyen bent (tiltás, kérem, szobatisztaság, alapvető házi rend: hová mehet a kutya, hová nem stb stb).


A szobatisztaság egyébként nem kéne, hogy nagy gond legyen, 5 év alatt bőven megszokta már, hogy a szabadlevegőn ürít, ha meghagyod neki a lehetőséget + lejutalmazod a megfelelően elhelyezett kakikért és pisiért, akkor rendben is lesz.


Amúgy nem nagy kaland a kutyával alvás. Örökbe fogadottam volt, idős, előttünk még lakásban sem járt, nemhogy emberrel aludjon. Közös megegyezéssel jutottunk arra, hogy az ágy mellett alszik: zavarta a mocorgásom és félt is a rugós matracon. Ha igazán nagy baj volt (vihar vagy betegség) akkor ágyamban landolt landolt, ilyenkor ő aludt, én meg kb. vigyázzban feküdtem mellette.

2021. júl. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehet talán az lenne a legjobb megoldás ha estére behoznám ugyanúgy mint szokott és mielőtt elalszok ki viszem. Így bent van velem kicsit ami nekem is jó és neki is, de megmarad az benne, hogy estére aludni ki kell menni.
2021. júl. 12. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!