Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viszitek sétálni a kutyát...

Viszitek sétálni a kutyát nappal? Ha igen,hogyan?

Figyelt kérdés

Nagyon meleg van,de a napi 3 sétára szükség van.Én pedig nem szeretném estére időzíteni,nem tudok lemenni 8 után.

Egyedül kellene hagynom az alvó kisbabát,később pedig nem teszem le aludni,mert akkor már nagyon nyűgös.


Meg kellene oldanom,hogy nappal is bele férjen egy harmadik séta a napi rendbe.

Hűtve szabad a kutyát vinni? Ha mondjuk vizesen viszem,árnyékban megyünk,és kutya itatókutakat használunk lesz valami baja?


2021. júl. 13. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
2 séta bőven elég
2021. júl. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Az ilyen esetekre jó ha jóban vagy a többi sétáltatóval. A kánikulák estéjén sétáltathatnák a tiédet is, te meg mondjuk vinnéd reggel a másik ebet is.
2021. júl. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Én nem kockáztatnék.

De amúgy ha korán reggel leviszed, 7-8 -kor, akkor még nincs olyan meleg. Este is leviszed 6-7 körül, a harmadikat meg bekalkulálod valahogy, a kettő közé. Vagy ha kicsit felhősödik.

2021. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
és egész nap a kutyáról szóljon mi?
2021. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Én reggel viszem, amikor nincsen még meleg. Dunaparton lakok, délután néha leviszem, de akkor én sülök meg a 30+ fokban. Akkor ezt átcsúsztatom koraestére, estére. Nyugodtan vizezd be, enyém is mindig vizes a fürdőzés után, nem fázik meg ebben a nagy melegben. Arra figyelek, hogy a klímát nem kapcsolom be, amíg teljesen meg nem szárad.
2021. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

Amelyik kutya egész nap kint van azzal mi van szerintetek?

Semmi baja nem lesz egy fél órás sétától árnyékban,ha semmi eü baja (légzési nehézség,szívbetegség) nincs.

Főleg,ha le is van vizezve a bundája,és iszik út közben.

2021. júl. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Kánikula idején nem viszem a legnagyobb melegben sétálni a kutyámat, így is csúsztatom a hűvösebb órákra, és akkor is legtöbbször megkeresi az első árnyékot és ott lefekszik. Ilyen melegben nem aktív, majd viszem strandolni nyaraláskor.
2021. júl. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Bár én kertesben lakom, a kutyáim tudnak szóra pisilni, amit leginkább este használok ki(faluban felkoncolnának, ha 10-kor még sétálgatnék-a kerítések mögötti kutyák üvöltenek). Kimennek az ajtón, a kan az első bokrot oldalbajelöli, a szuka meg alig lép rá a fűre, már pisil is és szaladnak vissza. Egy perc alatt megvan az egész művelet. Persze sétálni is járunk és mikor nem vagyunk itthon és szép az idő, az udvaron vannak.


Esetleg te is csinálhatnád hasonlóan és akkor nem kellene a kutyusnak fél napokat tartogatnia.

2021. júl. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
3x viszi sétálni.Kétlem,hogy van kertje..:D
2021. júl. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Értem, hogy nincs, nem is kell ehhez, lemegy a lépcsőn, kilép a házból, odaküldi az első bokorhoz a kutyát, aki lepisili azt és mennek vissza. Ez a mutatvány pár percet vesz igénybe, szemben a leírt negyed-fél órás sétákkal, így talán baba mellett is kivitelezhető és a kutyusnak meg nem kell fél napig tartogatnia...


(nyílván ez nem a séták helyett lenne, hanem mellette még plusszban)


Szoktam járni a kutyákkal egész hétvégés versenyekre, a hotelokban, szállásokon is sikeresen alkalmazzuk ezt a technikát.

2021. júl. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!