Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet felkészülni?

Hogy lehet felkészülni?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, látom, hogy vannak kutyák akik csak erőskezű, határozott gazdi mellé valók, kezdő kutyásnak nem. Ők, hogy lesznek tapasztaltak? Az én esetemben: Van egy "fajtajellegű" (tk nélküli, de fajtatiszta) cocker spánim. Róla azt olvastam, hogy kezdő kutyásnak is való, de én később, egy olyan kutyát szeretnék tartani, akiről azt olvastam, hogy hűha de nehéz nevelni, meghogy kezdő kutyásnak nem való. Kérdem én, hogy lehet "megedződni" rá? Hogy lehet kezdő kutyásból tapasztaltá válni, ha nincs olyan kutyád aki nehezebb eset lenne? Kicsit hülye a megfogalmazás de remélem értitek.
2010. aug. 27. 13:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
köszi :) Csak nem néznék őt ki, ha Ő.V-znénk? Mert hát Rotikkal, N.J-kal, Malinoisokkal, és a terrierekkel (amstaff, staffordshire bull terrier, stb...) szokták ezt csinálni. Nem tudom mit szólnának hozzá :D
2010. aug. 28. 12:35
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát ezzel ÖV-zni...örülj szerintem ha engedelmeskedik majd neked a legtöbb szituációban,illtve kerten kívül.

Fejlett a területvédő ösztöne nem kell azt mégjobban kihozni belőle...

2010. aug. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Egy sima kiképzésen először az engedelmességi gyakorlat van. Én olyan suliba jártam ahol nem volt csibészelés engedelmességi nélkül. Vagyis ha lemaradt valaki az első részéről akkor nem csibészelték a kutyáját azon a foglalkozáson.

Szerintem nem néznek ki. Az alap dolgokat megtanulod vele, főleg az engedelmességi gyakorlatot. Az őrző védő részét meg meg tudod nézni, kérdezni, és ha van kedved, és a kiképző is úgy látja akkor be is tudsz állni vele.

Mi se néztük ki a pumis gazdát. Nagyon jó fejek voltak. :-D

2010. aug. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Melyik suliba jártok, utolsó? Amúgy köszi :)
2010. aug. 31. 09:25
 15/17 anonim ***** válasza:

Nincs mit! :-)

Pesterzsébet, Kapitánypusztaiba. Nekünk az van most a legközelebb.

Kérdezősködj kutyásoktól,hogy ami nálatok közel van esetleg ha több is van akkor melyiket ajánlják. Hidd el, hogy segíteni fognak a suliban. :-)

2010. szept. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ja, hát az kicsit messze van nekünk, mert mi Budafokiak vagyunk, de próbálok keresgélni, hogy hátha itt a környéken a kutyás barátaink ismernek jó sulit a közelben :)Köszi mindenkinek!
2010. szept. 2. 15:44
 17/17 anonim ***** válasza:

Én is JHzok és csehszlovák farkast vezetek fel állandóan.Idejében kell elkezdeni a tanítását,az biztos.És igen ,erős kézbe való.Egygazdás kutyának mondanám,és gazdijához állandóan hűséges és kedves marad.Amúgy elég gyorsan tanulnak!Nyomkövetésben meg nagyon ügyesek.

Hát én csak ajánlani tudom a csehfarkast mert nekem is a kedvenc fajtám és hogy igazán megedződj olvass sok kutyás könyvet meg próbálj kapcsolatokat felvenni akik már tapasztaltabbak...és még ott a kutyasuli is ahol sokat tudsz tanulni. :):)

2011. jan. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!