Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor hogy is van az etetés?

Most akkor hogy is van az etetés?

Figyelt kérdés

3 éves kutyusom házi koszton nevelkedett, kedvencei közé tartozik pl. a töltöttkápi is. Viszont nagyon elkezdett érdekelni az etetés mélyebben is, ezért kicsit utánaolvastam a dolgoknak.

A kutyám imádja pl. a nyers tojást, főtt karfiolt, banánt, savanyúságokat, mogyorót, pörkölt kukoricát, melegszendvicset, mégis rengeteg dolgot ördögtől valónak állítanak be itt-ott, pl. a kenyeret is. Sőt,néha a 40fokos kánikulában még egy gombóc vanília fagyit is kapni szokott.A kutyámnak soha semmilyen problémája nem volt, gyönyörű szép kutya, senki nem megy el mellette úgy,hogy ne jegyezné meg,hogy milyen szép, mennyire ragyog a szőre.. A kutyám a konzerveket, tápokat nem szereti, tápot ritkán eszik meg, azt általában lazacolajjal csepegtetem be. Csirkecsontot, nyers húst egyáltalán nem kap.


2021. júl. 14. 10:10
1 2 3
 1/24 vantel ***** válasza:
71%

Ember is össze ehet mindenfélét és egészségesnek látszik. Ez egy túlélési működés. Nem bírja végtelenségig a szervezet!

Mindenkinél más időpondban romlik el.

A legjobb táplálás az olyan amit akkor evett amikor kialakult a szervezete.

Préda állatok szőröstűl bőröstűl belsőségestűl. Dögök.

Kedve szerinti növénykék amit vándorlások alatt szed össze.

2021. júl. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Én is imádom a hamburgert, a csokit, a mindent ami zsíros. De ettől még az nem lesz jó, egészséges kaja.
2021. júl. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy nem megfelelően táplálkozik nem jelenti azt, hogy azonnal tünetei lesznek. Lehet, hogy hosszútávon fog kijönni. Mondjuk 12 éves kora helyett 8 éves korában jön ki egy olyan betegség, ami normális táplálkozással nem jött volna elő ilyen hamar.
2021. júl. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%

Alapvetően nem baj a házikoszt, de amiket felsoroltál van benne módosítandó nem is kicsit.


Sok zsírostól tönkre fog menni a a mája. Vannak minőségi tápok nem baj ha valami szaftba áztatod de az olajos szerintem hasmenést okozhat.


Mint az embereknél is más és más. De amit felsorolták ott vannak kivetnivalók.

2021. júl. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk minden kutya házi kosztot evett mindig is, gyönyörű kort megélt az összes, és öregségben, de egészségben aludtak el örökre.

A kutya az ember mellett mindig házi kosztot, konyhai maradékot kapott a tápok és konzervek előtt. Emberi fogyasztásra alkalmas színhúst nem kapott, el tudom képzelni, ahogy az amúgy is szegény középkori paraszt emberek levágtak egy külön tyúkot a kutyának is.

Viszont zöldségre, növényekre is szükségük van. A farkas is eszi, csak nem legel, hanem amikor elkap egy szarvast pl, akkor elsőként a gyomrát kezdi el enni, amiben ott vannak a növények félig emésztett formában.

Én jónak tartom a házi kosztos etetést, de figyelni kell arra, hogy mindig legyen megfelelő zöldség benne a vitaminok miatt.

2021. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
19%
5 te miket szoktál adni?
2021. júl. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%
Külön főzök rájuk húslevest csirkefarhátból vagy csirkefejből zöldségekkel. Mellé rizst kapnak. Leginkább télen kapnak főtt kaját, nyáron ritkábban, nyáron inkább nyerset esznek, kiegészítésnek tápot.
2021. júl. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nálunk is ő a harmadik kutya, volt olyan is, akinek az iskolai menzáról hordtuk a moslékot, imádta. Ő 16 évesen halt meg, ami kutyáknál szerintem nagyon szép kor. Nyilván nem a legolcsóbb tápot kapta, Brit care tápot vettem neki, fél kilóért több, mint ezer forintot fizettem,mégsem jött be neki a hiperszuper hippoallergén táp… Ismerős kutyája minőségi Tápon és konzerven nevelkedett, grammra pontosan kiszámolt adagokkal, mégis 4 évesen halt meg betegség miatt..
2021. júl. 14. 10:48
 9/24 anonim ***** válasza:
27%

A levest is oda kell adni vagy csak ami benne főtt?


Nyáron a nyers az nyers csirkefarhát?


Bicsi ha hülye kérdések, de én is főttel akarok etetni.

2021. júl. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

7-es, ő is nagyon szereti a rizst!!


5- teljesen egyetértek veled, évtizedekkel ezelőtt nem volt még az,hogy számolgatták a kalóriákat a kutyusoknak, az idősek ettek,aztán ha már a kutya nézte őket dobtak nekik egy pár katonát, akármiből..:D és valóban, baromi sokáig éltek azok a kutyák, emlékszem idős rokonlátogatásoknál mindig vak, siket kutyákkal találkoztam, akikről azt sem tudták hány évesek, olyan régóta velük volt már..ezért is gondolom,hogy nem vagyok rossz gazda, vagy felelőtlen, csak már annyira túl van ez is kapva,hogy ha nem méregetem a kutyám súlyához grammra pontosan a kaját, köpködnek rám

2021. júl. 14. 10:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!