Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor hogy is van az etetés?

Most akkor hogy is van az etetés?

Figyelt kérdés

3 éves kutyusom házi koszton nevelkedett, kedvencei közé tartozik pl. a töltöttkápi is. Viszont nagyon elkezdett érdekelni az etetés mélyebben is, ezért kicsit utánaolvastam a dolgoknak.

A kutyám imádja pl. a nyers tojást, főtt karfiolt, banánt, savanyúságokat, mogyorót, pörkölt kukoricát, melegszendvicset, mégis rengeteg dolgot ördögtől valónak állítanak be itt-ott, pl. a kenyeret is. Sőt,néha a 40fokos kánikulában még egy gombóc vanília fagyit is kapni szokott.A kutyámnak soha semmilyen problémája nem volt, gyönyörű szép kutya, senki nem megy el mellette úgy,hogy ne jegyezné meg,hogy milyen szép, mennyire ragyog a szőre.. A kutyám a konzerveket, tápokat nem szereti, tápot ritkán eszik meg, azt általában lazacolajjal csepegtetem be. Csirkecsontot, nyers húst egyáltalán nem kap.


2021. júl. 14. 10:10
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
9! Nem hülye kérdés, engem is érdekel!! Én úgy tudtam szigorúan tilos a csirkecsont…
2021. júl. 14. 10:56
 12/24 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk volt egy befogadott kutya, aki szintén 8 éves volt mint a miénk, aki házi kosztüm élt, a befogadott kutya csak a konzervet és a tápot ismerte. Hasonló méretű juhász kutyák voltak, a miénk fiatalos, egészséges, sportos, mozgékony még 8 évesen is, a másik már járni alig tudott, őszült és a látása is rossz volt. Legalább 5 évvel tűnt öregebbnek mint a sajátunk, amit annak tudtunk be, hogy a konzerv és a száraztáp hiány betegségeket okozhatott nála, pedig jó minőséget kapott.

Manapság az elmúlt 30 évben, amióta van száraztáp és konzerv, a kutyák sokkal betegesebbek és rövidebb életűek.

Régen 16-18 évig elélt egy kutya, és akkor látott állatorvost, amikor a veszettség elleni oltás kapta. Manapság 10-12 évet élnek meg átlagban, vagy még ennél is kevesebbet.

Nem beszélve arról, hogy 3-4 éves kutyák allergiával és minden egyéb betegséggel küszködnek.

A száraz táp egy kényelmes és egyszerű megoldás az ember számára, a tárolása, az adagolása, nem kell hűteni, nem kell főzni, nem csinál az ember mosogatni valót utána, viszont én azt látom, hogy sokan el is hiszik, hogy ez a legjobb a kutya számára.

Megértem azt, aki egy lakásban él, nem tud külön hűtőt a kutya számára biztosítani, és ideje sincs főzni ezért száraz táppal és konzervvel etet, de nem kéne azt reklámozni, hogy a kutya számára ez a jó.

2021. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%

A leves levét is add oda neki, mert belefőtt a lébe sok tápanyag, és a kutya szereti a leveses ételeket.

A nyers az csirkefarhátat vagy csirkefej nálunk, de szoktak kapni pulyka vagy kacsafarhátat is.

Mi mindig adtuk a kutyának a csirke csontot, még a combcsontot is, viszont tudni kell, hogy ha csak csontokat kap az állat hús nélkül, vagy tészta, rizs, vagy áztatott kenyér nélkül, akkor elakadhat, összetömörödhet a bélcsatornában a sok csont, és ez szorulást okoz a kutyánál. Ezért szükséges, hogy ne csak csontot kapjon, hanem mást is.

Nekünk óriás testű kutyáink voltak mindig, akiknek nem okoz problémát a csöves csont, viszont vélhetően egy kistestű kutyának nem való csöves csont.

Mi is hallottunk olyat, hogy felhasította a kutya belét a csöves csirkecsont, ennek az az oka, hogy a kutya habzsol, nem rágja meg szépen az ételt, csak nyeli, habzsolós kutyának szintén nem való. Nálunk pici korban, mikor hozzánk kerültek szintén habzsoltak, amit a kiporciózott adagoknak tudtunk be, erről le tudtuk szoktatni azzal, hogy száraztáp mindig van előttük, így nem farkas éhesen esnek neki az ételnek. A száraz táp csak kiegészítésnek fogyogat, ugyanúgy jó étvággyal megeszi az ételt amit kap, kényelmes tempóban.

2021. júl. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
57%

Fú, köszi a választ! Szerintem is jobb a házi főtt, mint a táp.

Egy 15 kgs kutyának mennyi farhátot adnál egyszerre?

2021. júl. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
87%

Én nem szólok bele senki etetésében sem, mindenkinek más válik be.

Nekem a kutyánál a nyers etetés vált be legjobban, mivel sport kutya (argentin dog), így ettől fejlődik a legjobban az izomzat, ettől van megfelelő kondícióba.

Viszont ha kistermetű kutyusom lenne (pl.: yorki) akkor neki tápot, konzervet vennék mivel az is kielégítené az igényeit.

(Nem Friskiest meg Pedigreet vennék, hanem egy Brit Care, Orijen minőségűt).

Régen kevés pénzünk volt, mikor gyerek voltam, mi is házi koszton tartottuk a kutyákat, mind megélte a 15 éves kort.

Házi koszt = csirke farhát, leves, zöldség, máj, stb. -> azt amit mi ettünk.


Most van két cicám, lusta macskák, bentiek, így ők konzervet és tápot kapnak.

Wild Freedomot kapnak, nagyon szép a szőrük, izomzatuk.


Szerintem mind 3 megoldás lehet jó, de viszont én is azt mondom, hogy pl.: kenyeret ne adj neki, mert oké nem árt 1×-2×, de semmi tápanyag nincs benne.

2021. júl. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem miért hiszi mindenki,hogy azért mert egy vagy több kutyája megélte az öreg kort és szép a bundája már minden rendben.

Nem a bundáját teszed tönkre hanem az egészségét.


A kutya nem disznó! Húsevő,dögevő állat.Dögtől a házi kutya beteg lesz,csak vadkutya eszik döghúst.

Házi kutya hússal táplálkozik,nem káposztával mint a kecske és nem töltött káposztával mint a szomszéd Gézu.Hússal.


Például hiába nem látod,de rég lehetnek szív és érrendszeri problémái.Miért? Mert a moslék nem tartalmaz vagy olyan minimális taurint juttat a szervezetbe ami előbb vagy utóbb érrendszeri betegségekhez vezethet.Túlzottan ziháló,sokat fetrengő kutya szinte biztos,hogy némi szívproblémával küzd,csak legyint mindenki,hogy 'biztos a meleg miatt'.


Belsőségek nélkül,nevezzük nevén az ördögöt főleg máj nélkül a kutya (is) vashiányban szenved.A vashiány vérszergénységhez vezet.

Rossz étvággyal,és emésztési problémákkal jár a vérszegénység mellett.A vérszegénység hozza magával a rosszul létet,a vérnyomás zavarokat.


Sorolhatnám még az ásványi anyag tartalmak okozta betegségeket amiket talán észre sem veszel.


Ezen felül! A kenyér és egyéb szénhidrát,gabonafélék amellett,hogy hízlalnak elősegítik a belső gyulladásokat.A gyulladások pajzsmirigy betegségekhez vezetnek amit élete végéig kezelni kell gyógyszerrel,naponta.Hormon pótlással.

Az emésztési gondok a legszembetűnőbb gondjai a kutyának.Büdöseket ereget,sokat ürít és sokszor,lágy vagy túl kemény a széklet,nem megfelelő a színe/szaga.(és igen,SZÁMÍT az ürülék minősége,mert az árulja el,hogy EGÉSZSEGES-e az étrend amit a kutyának kialakítottál..).

A túl sárga ürülék pl arra utal,hogy túl sok zsíradékot kap.


Folytassam? Az étel a mozgató rugója mindennek.Ha azt elhanyagolod vagy a szakértőknél próbálsz okosabb lenni úgy,hogy "miket beszéltek,az én kutyám egészséges moslékon és konyhai maradékon is" csak a kutyának teszel vele rosszat.Bemutathatsz mindenkinek aki azt állítja rosszul csinálod amit csinálsz,de csak egyszer köszön vissza az,hogy elhanyagoltad az etetését azt bőven meg emlegeti első sorban a pénztárcád.

2021. júl. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Érdekes, havonta látja orvos az enyémet , szívféreg megelőzés miatt, sosem mondta, hogy probléma lenne akármivel is..:) Kedves utolsó,attól tartok te is olyan ember vagy, akire rá lehet beszélni a többtízezres tápokat, meg hasonlókat, mivel mint fent említették, attól,hogy ezt hajszolják nem biztos,hogy jó is. Nem értem mi a gond a töltöttkáposztával rizs-darálthús- káposzta.

A kutya szereti, nem kecske, valóban, de rengeteg vitamin van egy káposztalevélben.

És nagyon szépet is sz*rik tőle…:D

2021. júl. 14. 11:33
 18/24 A kérdező kommentje:
13! Az enyém tacskó, így nekem sajna kiesik a csirkefarhát.:/
2021. júl. 14. 11:34
 19/24 A kérdező kommentje:
Egyetlen egyszer volt emésztési problémája, kisebb korában, mikor betolt egy csirkecsontot. Nehezen jött ki a kaki, nagy keservesen, meg csúnya is volt… Akkor tudtam,hogy baj van
2021. júl. 14. 11:40
 20/24 anonim ***** válasza:
45%

18

A csirkefejet próbáld meg, annak a csontja teljesen más szerkezetű, és nagyon tápláló, az agy színtiszta fehérje, és a szemek és az egyéb ami benne van nagyon tápláló akár főve akár nyersen.

2021. júl. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!