Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben mit lehet tenni?

Ilyen esetben mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van 2 szomszédom és az eggyiknek van 3 rottweiler kutyája.

Azok egyfolytában ölik egymást ezért a szomszéd azt szokta csinálni, hogy kiengedi őket az utcára és otthagyja őket.Nagyon agresszívak mindenkivel.Már töbször kergettek meg kutya sétáltatás közben vagy mikor mentem haza.

A másik szomszédban van egy bernáthegyi.Az is olyan vad, hog néha a gazdájára is rátámad.Őt is gyakran kiengedik és abból az szokott lenni, hogyha a rotik is kinnt vannak akkor eggyütt támadnak más kutyára ill. emberre.

Töbször is szóltak mind a 2 szomszédnak, hogy ez íg nem állapot, de ők csak elhajtottak mindenkit nevetve.

Már bementem a helyi polgármesterhez is, de ő csak annyit mondott, hogy majd csak lessz valami.

Nagyon aggasztanak a kutyák mivel már alig tudom kivinni a sajátom az nélkül, hogy ne támadnának meg.


Mit tegyek?


2010. aug. 27. 15:31
 1/7 anonim válasza:
addig kell járni a polgármester nyakára, még valamilyen felszólítást intéz a kutyatulajdonosok ellen. Nekem is így volt, ott a szomszédnak egy magyar vizslája volt és postásokat szedett le a bicikliről, idős emberekre támadt stb. A polgármester felszólította őket h biztosítsanak neki egy zárt helyet (kennelt), azóta megoldodott a probléma.
2010. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
menj be és ba**d le a polgár mestert. majd ha megharap valakit akkor pedig jelentsd fel.mond meg,hogy te már kértél segítséget magasról tett rá. ne hagyd magad
2010. aug. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már töbször szóltam én is meg több lakó is, de semmit nem tesz
2010. aug. 27. 15:38
 4/7 anonim ***** válasza:
ismerős a helyzet, nálatok is jó lehet a polgármester :D amúgy szerintem szólj a szomszédoknak, hogyha ez így megy tovább, akkor rendőrségi ügy lesz belőle. hátha észreveszik magukat.
2010. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nálunk is ez ment 2hétig.

Bár nekünk már nincs kutyánk, de az utcánk elején van egy hatalmas kutya és kugrik... és morog mindenkire, multkor a postás se tudott kimenni az utcából mert beállt elég és majdnem nekiment.

Mindenki felháborodott, de a gazdája csak annyit mondott, hogy megkötni nem akarja, és majd megcsinálják a keritést ha lesz rá pénzük. Tesóm éjszaka jár haza a melóbol és majdnem elütötte, mert beállt elé, meg ő se mert kiszállni a kocsiból

Bár én már 4napja nem látom a kutyát, sem az udvaron, sem kint. Lehet hogy vki eltette láb alól.

2010. aug. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na mi van, megbolondultak a polgármesterek?! Nálunk is ez a helyzet! Rengeteg kóbor kutya van. Van amelyiknek nincs gazdája, de van, aki így sétáltat kutyát. Ez felháborító!!! Van egy gyönyörű kóbor ebünk, és mindig máshol jelenik meg. Már többször szóltam a polgármesternek, illetve a titkárnőnek, mert a polg. asszonyhoz eljutni lehetetlen, és mi volt a válasz? Jó köszönjük szépen, intézkedünk. Délbe rájuk telefonálok megint, hogy mit sikerült? Erre a válasz, hogy bocs de még semmit. Este megint látoma kutyát... Reggel ismét telefon, jó rendben intézkedek.... Azóta is láttam a kutyát, most készülök írni egy panaszlevelet, elvégre jönnek a választások, és ez lehet nem is érdekli őket...


Nah, hát sok sikert minden kedves háborgónak!!!!


A rendőrségnek szólni egyébként tényleg nem hülyeség, de tapasztalatból tudom, hogy több órás telefonálgatás után csinálnak valamit. MErt ez nem az ő hatáskörük, pedig el kell látniuk ilyen feladatot is.

2010. aug. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbálom a rendőrséget

Előbb mit látok?A 3 roti összeverekedett és a gazda egy nagy lapáttal ütötte őket-.-"

2010. aug. 27. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!