Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni abban az...

Mit lehet tenni abban az esetben, ha szomszédaink kutyái örökké, ok nélkül ugatnak?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, és a szomszédban lakók kutyái állandó ugatása miatt nem tudunk pihenni. Okkal-ok nélkül egész nap ugatnak, ami rendkívül zavaró.

Hiába kértük a szomszédokat már több alkalommal, hogy tegyenek valamit a nyugalom érdekében, nem törődnek ezzel.

(Nyilván NEM a kutyák kárát akarom, csak valami megoldásra lennék kíváncsi, esetleg lehet-e valamilyen törvényre hivatkozni?)


2011. márc. 3. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát a füldugón kívül sajnos nincs más választás....

tudom milyen érzés, ha mi is hazamegyünk vidékre, a szüleimmel szemben vannak kutyák és ott is ugatnak valamikor éjszaka is. Már én is sokat gondolkodtam míg még otthon éltem, hogy mit csináljak velük, de semmit nem tehettem...

2011. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt csakis a gazdi tehetne valamit, mondjuk nevelné a kutyát és leszoktatná az ugatásról (mert le lehet).
2011. márc. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

igen ismerős az én szobám azon az oldalon van sajnos ahol a szomszéd kutyái ugatnak az ÉJSZAKA KELLŐS KÖZEPÉN..hallom hogy a gazdájuk rájuk szól hogy kuss legyen de amikor bemegy tovább ugatnak..

megoldás talán a párna a fejre xD vagy füldugó..

én mondjuk ilyenkor mindig tv re alszok el ...remélem segíthettem..

2011. márc. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát egész nap sajnos nem lehet füldugót használni - és nem is azért költöztünk kertes házba, hogy ilyesmin bosszankodjunk.

A kutyusok egyébként nagyon aranyosak, de ezt a folytonos ugatást nem lehet tolerálni... a gyerek felébred rá, a tévét nem halljuk, stb.

2011. márc. 3. 16:11
 5/13 anonim ***** válasza:
23%
Szokd meg.
2011. márc. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tetris ***** válasza:
48%

Lehet kapni kutyaugatás elleni eszközt, ami egy kis elektromos impulzust bocsát ki a kutyára, amikor ugatérozik. Ez kellemetlen a kutyának, így egy idő után már befogja a száját. Az eszköz hatótávolsága 100 méter, és csak elem kell hozzá. Úgy kell elhelyezni, hogy a kutyák felé legyen az érzékelője, a többi megy automatikusan. A kutya nem pusztul el tőle, de kellemetlen érzést vált ki, és megtanulja, hogy ne ugasson. Hasonló eszköz ez, mint az elektromos nyakörv.

A neten láttam valahol ezt az eszközt, kicsit utána kéne nézni. Kutyafelszerelési boltok környékén.

2011. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

ez ellen sajnos nem lehet mit tenni.



/egyszer azt mondták, hogy azért ugat a kutya, hogy a szomszédnak ne kelljen/ :D

ezt nem sértésnek szánom csak mondom

2011. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Itt van a cucc amit előbb javasoltak:


[link]


Rendeld meg és írd meg, hogy bevált e.


Az én priv véleményem erről, hogy jogod van a nyugalomhoz, nekem van két kutyám, szabadon vannak a kertben és nem ugatnak, csak ha valami gyanús van. Utálom azokat a kutyatartókat akiknek a kutyái egy lánc végén ugatnak egész nap, minimális kajával. Ilyenkor mi a sz@rért tartanak kutyát, őrizni nem tud a lánc miatt, a jelzése meg nem különböztethető meg az állandó ugatástól.

2011. márc. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocs rosz linket küldtem, egy másik cucc az, már egyszer megtaláltam.
2011. márc. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát, lehet hogy az én magánvéleményem, de ha nekem bárki is bármilyen kellemetlen impulzusokkal bombázná a kutyámat, akkor én is adnék neki egy kellemetlen impulzust!

Egyszerűen meg kell szokni. Az én kutyám ugyan jól nevelt, és nem ugat csak ha muszáj... de mit gondoltok, akié a kutya, az miért tud aludni mellette?

Ha egész nap azon gondolkozol hogy mikor kussol már el az a dög, akkor még szép hogy nem tudsz pihenni!

Nekem is volt hasonló szomszédom, és engem pl. semmiben sem zavart hogy ugat a kutya.

Sőt, ha a párom horkolása mellett el lehet aludni, kutyaugatás mellett miért nem? Azért van egy kis különbség a távolságokban :)

2011. márc. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!