Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szagtalanításra mit használjak?

Szagtalanításra mit használjak?

Figyelt kérdés

Van egy fiú yorkink, az idvarunk nagyon kicsi, 6*4 méter és kevés heyle van pisilni. Nyilván járunk vele sétálni... Viszont az is nyilvánvaló, hogy a kertbe is piszkit. Annyira büdös hugyszag van, hogy rögtön megcsapja az ember orrát ha kint ül csak két percet akár. Semmit nem találtam a neten ami elnyomná ezt a szagot. Sokan mondták, öntsek hipót oda, de félek, hogy azt felnyalja. Valami olyan megoldás kell, ami rá nem ártalmas, de a szagot eltávolítja, semlegesíti. Nem akarom onnan leszokatni, csak ne érezzem a pisi szagot 😩

Valakinek tapasztalat illetve ötlet?


Köszönöm


2021. júl. 16. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Pontosan..honnan is? A kertben hová pisil,hogy hipót öntenél rá?


1.Ivartalaníttasd ki.Az ivaros kutya jelöl és mivel körbe jelöli a házat ez a büdös nem konkrétan a pisi.

2.Földre,homokba,fűre pisiljen ne kőre,csempére,betonra,stb.

Arra inkább szagtalanítót használnék a hipónak olyan szaga van amitől még inkább oda akarná járni.Sanytol például jó.

3.Ha furcsa szaga van akkor érdemes orvossal megnézetni nincs-e valami baja.

2021. júl. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
ammónia, hypo, Nem nyalja fel, nem hülye.
2021. júl. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ki van ivartalanítva. Nincs semmi baja, rendszeresen járunk dokihoz. Egyszerűen pisi szag. A fűre pisil a kerítés tövébe mindig.
2021. júl. 16. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

És ha gyakrabban vinnéd pisilni, egy 5 perces e.ü. sétára?

Vagy nem megoldható?


A kertben minden fele piszkít vagy 1 helyre?

Ha több helyre, akkor próbáld 1 sarokba beszoktatni.

2021. júl. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Vidd el napjaban tobbszor setalni es akkor nem a kis kertedben fog szethugyozni mindent.
2021. júl. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ecetes víz, az nem ártalmas.


Én kölyök kutyámnál hasznéltam míg nem lett szobatiszta ecetes vízzel mostam fel.


Most meg az idős szukámnak inkontinencia problémái vannak,így van,hogy becsurrant. De a gyógyszert mellett keveset.Így a felmosó vízbe ecetet öntök, nincs ecetszag viszont remekül semlegesíti a szagokat.


Ha van konkrét helye ahová pisil érdemes lenne ott leönteni legalább reggel-este.


Sajnos kicsi az udvar így nyilván elkerülhetetlen,bár nem tudom a növények az ecetes vizet mennyire bírják hosszú távon.

2021. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!