Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyust hány hónaposan a...

Kan kutyust hány hónaposan a legjobb ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés

6 hónapos kutyus. Eddigi kutyáim mind idősebb korban kerültek hozzánk így 2 és 4 éves korukban lettek ivartalanítva. Az érdekelne, hogy mi a legjobb kor a műtéthez.

Eddig 2 állatorvost kérdeztem, mindkettő mást mondott. Amelyikükben a legjobban megbízok, ő 1 éves kort ajánlotta.



2021. júl. 17. 05:58
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
A nemi hormonoknak szerepe van a kutya testi fejlodeseben, csontok, izmok, ezert en is azt mondanam, hogy 1-1, 5 eves kora korul, ha mar elerte a felnottkori meretet.
2021. júl. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
nalunk is 1,5 eves koraban tortent meg
2021. júl. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Sehány, állatkínzás.
2021. júl. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Kutya fajtájától és méretétől is függ, nagy általánosságban én a 8-10 hónapos kort mondanám.
2021. júl. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Haszonallatokat is ivartalanitjak, kulonben budos lesz a husa ... tehat ha allatkinzas, akkor nyugodtan eld bele magad ami hust eszel, az is ivartalanitott sertesbol van :)
2021. júl. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%
6-8 hónapos korban.
2021. júl. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

6-8 hónapos korban is nagyon jó, mert minnél kisebb eséllyel lesz daganatos, stb. a kutya és a rossz szokások nem rögzülnek bele.


De én is azt mondom, hogy 1.5 éves kor kürül, az izmok, súly, magasság, stb. kifejlődése miatt.


És az a tény igaz is, hogy ha a kutyát fiatalabb korban ivartalanítod, akkor lányosabb, vékonyabb testalkatú lesz.

2021. júl. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Fiatalon érdemes, de már olyan korban hogy kifejlődött testileg. Ez pl nagytestű kutyáknál később történik meg, de közepes testűnél én olyan 1 éves kort javasolnék, én is ekkor ivartalíttattam. Az emlegetett rossz szokásokhoz meg annyit fűznék, hogy ez nevelés kérdése.
2021. júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

7 honapos ivaros kan amstaffot vettem. Szepen tamitom azota is jutfalattal es rendszeresen kocogunk. Nem ivartalanitom.

Tonkretenne a hormonrendszeret,motivalatlan lenne,elvesztene a karakteret a kutya.

2021. júl. 18. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%
Motiválatlan? Elvesztené a karakterét a kutya? :D fúúú, te aztán nagyon érthetsz a kutyákhoz, gondolom láncon is tartod, kint a kertben, mert ugye a kutya "oda való".
2021. júl. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!