Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen árban van kennelből...

Milyen árban van kennelből egy border collie?

Figyelt kérdés
Kennel árakat nem találok, csak törzskönyv nélkülieket 100ezer körül. Ezekkel vajon nagyon mellé lehet fogni? Versenyre nem járnánk, de kutyaiskolaba igen és az itthoni tanulás is előtérbe lenne.
2021. júl. 19. 14:02
1 2
 11/13 anonim válasza:
57%

Tenyésztőtől, törzskönyves kutyára sem veszel garanciát, hogy egészséges lesz hiába írták ezt...

Attól is függ az ár, hogy munka kutya vagy kiállításos, stb, stb.

Van egy pár tenyésztő az országban, nézzél szét alaposan! Nézz utánuk!


Mellesleg én a helyedben fajtamentésnél is szétnéznék, ha nem fontos a törzskönyv..


Sok sikert!


Egy border gazdi!

2021. júl. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

[link]

Itt is vannak például, szeretem ezt az oldalt, mert kint vannak az árak.

2021. júl. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Mother of Creatures ***** válasza:

1000 euró (300 ezer forint) körüli árak vannak jelenleg. Sokan írtak baromságot.


Egy törzskönyves kutya árát nem a 7000 forintos törzskönyv határozza meg, hanem az egészségügyi szűrések a fajtára jellemző genetikai betegségekre és erre bizony a tenyésztők élethosszig tartó garanciát adnak egy igazi szerződésben (amiben az is benne van hogy ivartalanítanod kell, hogy a tenyésztőnek elővásárlási joga van ha eladnád stb) valamint egy jó tenyésztő kapcsolatot tart a gazdikkal, fordulhatsz hozzá minden nyűggel, segít mindenben amíg csak kell. Emellett megfizeted a tenyésztő szakértelmét (mert hogy igen ezt ők tanulták), a kiskutya legalább 8 hetes koráig tartó nevelését (korai szocializáció és kölyökteszt) orvosi papírjait (útlevél), orvosi kezeléseit, a törzskönyvet, a törzskönyveztetés adminisztrációjára fordított időt, a tenyészkutyák ellátását, van akinél kölyökcsomagot és még sorolhatnám. Szerintem nem sok ár a 300 ezer de akár az 500 sem, ha azt nézzük, hogy meddig fog veled élni egy kutyus nem 2 évig mint egy elektronikus kütyü. Valóban sokat meg lehet ezzel spórolni az orvosnál is de nem is a spórolás a lényeg benne hanem a macera és fájdalom ami egy beteg kutyussal jár, neki is meg a gazdinak is.


Nekem a Wendigo’s Wind kennelből van borderem, egy pillanatra nem bántam meg, napi kapcsolatban vagyok a tenyésztővel, van egy nagy facebook csoport is tele a gazdikkal, mindig osztunk meg képeket a kutyákról és találkozni is szoktunk. Szerintem jó tenyésztőtől kutyát venni a legjobb dolog a világon mert tagja leszel egy szuper közösségnek is (csak hát ritka az ilyen) én is sokat keresgéltem melyik kennel lenne a legjobb számomra és mázlim is volt, mert csak fél évet kellett várni a kis sátánkára, viszont van ahol többet. A jó tenyésztőnél nincs mindig kutya ezt sem szabad elfelejteni:)


Szóval ha még nem vettél meg amúgy másoknak is azt javaslom keress egy jó tenyésztőt és amíg várólistán vagy gyűjtsd össze a pénzt a kutyusra mert a legjobban elköltött pénz lesz:)

2022. jan. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!