Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyitől lehet jó minőségű...

Mennyitől lehet jó minőségű Yorkshire terrier törzskönyves szuka kölyökkutyát venni?

Figyelt kérdés
És mennyi idős az ideális kölyökkorban? Tudom, hogy 6 hetes még nem ideális de a 15 hetes nem túl sok?
2010. aug. 27. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
egy 3 éveset is lehet nevelni ugymint eg 10 hetest .. a neveléstől függ
2010. aug. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia. 8-12 hetes korban már elválaszthatók a kölykök, de én 12 hetesnél fiatalabb kutyát nemigen fogadnék el. A kölyökkutya 8-12 hetes korban tanul a legtöbbet az anyjától és az alomtársaitól. Egy "minőségi" törzskönyves, szerződéses, garanciás Yorkshire terrier olyan 70-80 ezer Ft körül kezdődik, onnatól fölfele megy az ár. Én 70 ezer Ft alatt nem is vennék Yorkit, akár tk-es, akár nem, mert szerintem egy rendes tenyésztő 70 ezer Ft feletti árakat kér, 70 ezer Ft alatt inkább szaporítótol kasz kutyát, onnan meg kinek kell kutya. :S Nekem nem. :D
2010. aug. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Beszéltem egy emberrel aki 35.000Ft-ért adná a kutyust és még plusszba kell kifizetnem a törzskönyvet. De ezt már a meoének mert neki már nem lesz hozzá köze. Azt mondta h kb 100.000Ft a plussz. Ez szerintem elég jó ár :)
2010. aug. 27. 21:25
 4/11 A kérdező kommentje:
* 10.000Ft a plussz :)
2010. aug. 27. 21:26
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nehogy bedőlj neki!

A törzskönyvet kizárólag a tenyésztő tudja lekérni a MEOE-tól.

Meoe tagság, kennelnév, a szülők törzskönyve, fedeztetési jegy, illetve az alombejelentő is kell hozzá.

Amennyiben még nincs elintézve, már szerintem nem is lesz, csak el akar ijeszteni a plusz 10.000 ft-al, hogy véletlenül se akarjál tk-et.

2010. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hááát. Én nem venném meg. Nekem ez a MOE dolog kicsit sántít. Főleg, hogy mindkét szülő tk-jét el kell küldeni a MEOE-hez és csak úgy lehet tk-et csináltatni, ha a alomból az össze kiskutyát tk-ezteted. Szóval valami sántít az ember sztorijával. Olyan nincs, hogy a kiskutyák gazdái mind külön veszik a törzskönyvet. Ez gyakorlatilag lehetetlen. Arról nem is beszélve, hogy a tk csak 5000 Ft akkor miért plusz 10 ezer Ft-ot kell adni a "tenyésztőnek". És ha nem betegek a kutyusok, és tényleg törzskönyves kutyáktól származnak, akkor miért nem kér érte 70-80 ezret, miért csak 35-öt? Én nem vennék tőle kutyát, az biztos.
2010. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez egy szaporító, ne vegyél tőle kutyát! Máris jól átvert!
2010. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Felhívtam és azt mondta h egy neves tenyészetből az anya és apa kutya is és hogy először fedeztették be. És nem is akarják többször. 3 kicsi született egyet kapott asszem nagymama egyet meg unoka vagy mi xD És ennek is lett volna gazdája a csaj egyik barátnője csak aztán visszamondta. És a szülők tözskönyvesek azt mondta, hogy lekéri a törzskönyvet és neki csak a 35-öt kell kifizetnem és aztán csak a törzskönyvet még a meoének. Ennyi a sztory hétfőn megyek a kutyusért megnézni :)
2010. aug. 28. 09:49
 9/11 anonim ***** válasza:

A törzskönyv lekérése úgy működik, hogy a tenyésztő SAJÁT MAGA A SAJÁT KÖLTSÉGÉN megvásárolja a fedeztetési jegyet, (+3000Ft) az alom bejelentőt (+3000Ft), lefénymásolja a szülők papírjait, kitölti a dokumentumokat, és az alombejelentőhöz kapott csekket ésszerűen kitöltve BEFIZETI. Aztán a MEOE az általa megadott állatorvoshoz kiküldi a törzskönyvet.


Az a tenyésztő nekem nagyon sántít...

2010. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs kennelneve, nem tudja törzskönyveztetni. Egyébként amit neked előadott sztorit, az tipikus szaporító duma, amit minden érdeklődőnek lenyom, évente akár többször is minden egyes alomnál. Mindegy, a te döntésed, hogy mit csinálsz.
2010. aug. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!