Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rendszeres kutyatámadás...

Rendszeres kutyatámadás esetén mit tennétek?

Figyelt kérdés

Minden reggel kiviszem sétálni a kutyámat a közeli parkba, de mostanában rendszeresen belefutunk egy bolond öregemberbe, aki póráz nélkül sétáltatja a nyomorult állatát. Hiába próbálok figyelni, időnként az utolsó pillanatban szúrom ki, és 10-15 méterről acsarkodva odarohan hozzánk. Mivel a gazda képtelen kezelni a helyzetet, ezért én üvöltök, mint a fába szorult, így a kutya nem mer hozzáérni az én kutyámhoz. A gazdának már szóltam, hogy legyen kedves pórázt használni, ő megmagyarázta, hogy az én hibám az egész, ő azért nem tudja visszahívni a kutyát, mert én hangoskodom...

Mit lehet tenni azért, hogy a kutya messziről elkerüljön minket? A gazda sajnos nem normális, a környéken rengeteg gazdával keveredett emiatt konfliktusba, fenyegették már feljelentéssel, próbálták lekenyerezni piával, de semmi sem hatott. Nem akarom bántani a kutyáját, mivel nem ő tehet róla hogy a gazdája egy semmirekellő, de a gazdával hiába beszélek, szerinte nem az ő hibája. Persze próbálom őket elkerülni, csak egyrészt a közelben ez az egy normális park van, másrészt annyira kiszámíthatatlanul viszi ki a kutyáit, hogy fogalmam sincs, mikor lesznek épp kint.

Nem szeretném a kutyámra hagyni, hogy rendezze a dolgot, pedig fizikailag valószínűleg lenyomná ( az én kutyám egy masszív bulldog, a másik meg egy kis talajcirkáló). Gondoltam rá, hogy a kutya felé dobok egy tárgyat, lelocsolom, végső esetben felrúgom, de nem tudom, ezek mennyire lennének hatásosak.


2021. júl. 21. 14:40
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hát szerintem ha valaki el akarja engedni a kutyáját, ráadásul a város közepén, egy forgalmas parkban, akkor igenis tanítsa meg neki, hogyha piros hó esik, egy füttyentésre vagy egy szóra is azonnal vissza kell mennie hozzá.


Miért hisztériáznék? :D Ahogy írtam, nem jelent reális veszélyt a kutyámra nézve, ettől eltekintve nem szeretném, ha a kutyám azt érezné, neki kell megvédenie magát, mert én szerencsétlen vagyok hozzá. Nem kell nekem igazat adni, de ne essünk már át a ló túloldalára, és hibáztassuk azt aki békésen sétál, azt meg védjük meg, aki egy eszetlen farok.

2021. júl. 21. 18:05
 12/13 anonim ***** válasza:
71%
Még egyszer leírom. Ne üvöltözz, mert ezzel csak a feszültséget növeled a kutyák között, érzik hogy agresszió van a levegőben. Hátrányból indulsz, mert erős sztereotípiák vannak az ilyen típusú kutyák felé, mindegy lesz hogy pórázon van-e vagy sem. Sétáltass más időpontban, és ha úgy adódik engedd dominálni a kutyád. A korcs- mert gondolom a talajcirkáló ezt jelenti- meg fog hátrálni, ha megérzi a domináns kutya erejét. És ha te szerinted azzal óvod a kutyád, ha kiabálsz, akkor egészségedre! Relémen nem rekedsz be!
2021. júl. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
68%

Legyen nalad ecetes viz sprajben. Kelloen budos,de nem karositja a kutyat,megis kicsit kellemetlen.


Teszted a borodon az aranyt,h ne karositsa szegenyt,de legyen budos kisse .


Nalunk meg egy ugyanilyen oregember setaltat egy torzskonyves vizslat. Regen meseltek,h tobb engedelmessegi vizsgaja is van. De minden kutyahoz odamegy. Nem megy vissza hozza elso szora.


Eloszor a mi kutyaink orultek,de o nem. Na azota a mieink is morognak ra.


Szerintunk esszerutlen lenne odajonnie es kiprovokalnia egy meszarlast. (A mi kutyaink olre mennek ,ha verekedesrol van szo. De sohase kezdemenyeznek. )

2021. júl. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!