Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nyugtassam le evés...

Hogyan nyugtassam le evés után a kölyökkutyát?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy evés után nem szabadna hagyni hogy futkározzon vagy játszon mert bélcsavarodása lehet tőle, de hiába sétálok vele, vagy játszok vele étkezések előtt, amint megkapta a kaját utána mint akit felhúztak rohangál és játszik. Minél jobban próbálom lenyugtatni, annál jobban szaladgál és jön hogy játszunk, ha nem játszunk vele akkor meg rág mindent amit ér. Tudom, meg kéne nevelni, rajta vagyunk, de mivel 10 hetes ezért még néha hiába beszélek neki. Egyébként kistestű kutya, jelenleg 1.5kg. Száraztápot eszik. Kaja előtt kb 1 óra játék és fárasztás van, szinte kidől mire etetem, de amint megkapja a kaját akkor újra bepörög. Aztán kaja után mikor sikerült a kaksi utána nyugi van,de előtte hiába mozgunk nem kakil. Legalább fél óra tombolás után sikerül a produktum és utána a pihi. Aggódok nehogy baja legyen a kaja utáni futkozásból, de nem tudom hogyan tudnám leszoktatni róla.

2021. júl. 21. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Még jobban le kell farasztani kaja előtt, aztán már nem játszani vele csak simogatni ha nyugodt.
2021. júl. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
A kölykök evés után felpörögnek. Semmi bajuk nem lesz tőle.
2021. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja. 1 kölyök, 2 kistestű. Amire te gondolsz, az pedig a gyomorcsavarodás. Remélem tudtam segíteni.
2021. júl. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
te vagy a Falkavezér. Ő az underdog. Ezek szerint is kellene viselkednie.
2021. júl. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: ez egy 1.5kgos kiskutya. Egy ekkora kölyök még nem fog neked 2 órákat sétálni hogy lefáraszd, egyszerűen lefekszik és te nem fogod a földön húzni hogy márpedig jössz hogy lefáradj. Hidd el, ki van merülve mikor megetetem. Majdnem elalszik már mire megkapja az ételt. Még napi 3x kap ételt az állatorvos tanácsára. Szóval akkor szerinted keljek fel 5:00-kor hogy elkezdjem lefárasztani a kutyát hogy 7:00-kor meg tudjam etetni? Aztán 10:00-kor kezdjem újra hogy délig lefáradjon, vacsoránál szintúgy? Egyébként meg ha elfáradt akkor nem tudom tovább fárasztani mert elalszik. Volt hogy már enni sem volt ereje úgy lefárasztottam (nem szándékosan), úgy gondolom hogy az sem megoldás.

Ha ez tök normális akkor oké, csak remélni tudom hogy nem lesz baja.

2021. júl. 21. 22:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le a földre olvasni vagy telefontnyomkodni, halálnyugiba. Átveszi anyugalmat, jó esetben az öledben vagy a közeledben fog összekuporodni ő is.
2021. júl. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor jön jól a kenneltréning, ami a későbbiekben is hasznos lesz,
2021. júl. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Első pár éjszaka próbáltam elzárni. Nem ketrec, mert az nem volt, csak körbekerítettem, hogy ne tudjon kijönni. Nem igazán jött be, mert egész éjjel nyüszített és folyamatosan verte magát a barrikád falához. Tudom, biztos én vagyok gyenge, de inkább kutyabiztossá tettem a helyet, de én nem bírom anélkül hallgatni a sírását hogy ne sajnáljam meg. Tudom, hogy ő egy kutya, de ez van, gyenge vagyok, nem tudom ketrecbe zárni mert sajnálom. Meg igazából nem is akarom bezárni, mert ha a szobában is el van nyugodtan éjjel + ha egyedül hagyom, akkor minek zárjam be.
2021. júl. 23. 10:37
 9/11 anonim ***** válasza:

8 ketrecbe ne egyből zárd, pláne éjjel.

Nappal ki-be járhasson, ott etesd, simogaad, oda rakd a vackát h természetes és ne ijesztő legyen neki.

2021. júl. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Igen, azóta már utánaolvastam és rájöttem, hogy elszúrtam a negatív élménnyel.
2021. júl. 23. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!