Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv:Minden kutyásnak! Mit...

Üdv:Minden kutyásnak! Mit tegyek 2-éves boxerrel? ha vendég jön rájuk ugrál és nem tudom a helyére parancsolni. Nem szeretném bántani, elégé érzékeny és figyelmes.

Figyelt kérdés

Szeretném ha többen írnának a kérdésenre,

Előre is köszönöm, a válaszokat!!



2021. júl. 22. 03:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%

Egy gyereket is nevelni kell, és néha még akár egy tasli is elcsattanhat, mert túlzottan feszegeti a határokat, pedig neki el lehet magyarázni, mit miért nem szabad, egy kutyának viszont nem. A kutyák a falkában is nevelődnek, amit meg lehet figyelni, hogyha az anyja és az apja mellett nő fel a kiskutya. Például, ha oda szemtelenkedik az ételhez (közös etetőnél) mikor még nem ő van soron enni, akkor oda kapnak neki. Természetesen nem lesz ettől baja, mert nem harapnak bele, csak egy kisebb fájdalmat okoznak neki, amiből tanul.

Egy kutyát nem lehet enélkül tanítani, mert a határokat kijelölni, vagy rossz szokásokról leszoktatni csak kisebb fájdalom okozással lehet, amikor meg új dolgokat akarsz neki megtanítani, azt jutalmazással.

2021. júl. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
80%
Meg kell nevelni. Isminek boxerevan egy tünemény, de nagyon hebrencs. Volt vele kutyasuliban is, a kiképző is mondta, hogy nehezített pálya egy ilyen kutya, de nem lehetetlen. Kőkemény munkával sikerült megnevelni, nem tökéletes, de azért hallgat. Ha vendég jön tiltsd, illetve ignorálni kell. Nekem is nehéz mikor hozzá megyek, mert amúgy nagyon aranyos, de ha ráhagyom felborít. Vagy megoldás lehet az, hogy bezárod, arra az időre ha nem akarsz ezzel vesződni, de a neveléssel hosszabb távon jobban jársz.
2021. júl. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%

A nevelés nem egyenlő a bántással. Én úgy büntetem a kutyám, hogy kicsit megrántom a grabancát, vagy ha nagyobb gondot csinált a hátára fektetem és nem kelhet fel amíg nem szólok.


Egyébként ha jön valaki szólok neki ha nem foglalkozik vele akkor békén hagyja, de ha ránéz, simogatja akkor ugrálni fog a mégtöbb figyelemért. Ha pedig nem szeretné hogy a közelében legyen akkor megkötöm (egy szekrényhez)

2021. júl. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
2%
Keress másik vendéget
2021. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
88%

Hívj át valakit gyakorolni, a kutyát rakd pórázra(nem kell semmihez kikötni, de egyszerűbb korrigálni, megfogni és megakadályozni az ugrálást), kérd meg a vendéget, hogy lépjen be az ajtón és ne foglalkozzon a kutyával. Türelmesen, de határozottan érd el, hogy lenyugodjon, akár küldd a helyére vagy ültesd le. Hívd beljebb a vendéget, üljetek le és ha akarja, hívja magához a kutyust és simogassa meg, de csak, ha nyugodtan viselkedik, ha megint elkezd ugrálni, fejezze be a simit, te pedig korrigálj. Majd menjen ki és játszátok el ezt újra.


Mikor jön hozzád valaki, kérd meg, hogy csak azután simogassa meg a kutyát, miután lenyugodott.

2021. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%
A felugrálás figyelemfelkeltés. És a negatív figyelem is figyelem. Tehát amikor a vendég megsimogatja ugrálás közben, esetleg visít, azzal a kutya megkapja amit akar.
2021. júl. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Én meg az ilyen külvilágnak élőket "bírom", mint 10-es! Ugyan mind már meg mi bajod lesz, ha úgy mész el boltba?:D Nem szolgálnak ki vagy a munkából is hazaküldenek? Nem értem, nem ilyen az életfelfogásom.

Az ugrálás inkább más szempontból problémás, mint pl.a balesetveszély. Én erre is tanítottam egy kézjelet és az érkező vendégeknek is mondom mit kell csinálniuk, ha esetleg még előfordulna (de nem szokott), ennyi.

2021. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

#17

"Igazad van", akkor retkesen kell járni mindenhova, persze, hogyne, lehet, hogy te ilyen igénytelen ember vagy, de nem mindenki olyan, hogy koszos ruhákba járkál.

2021. júl. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
69%

Elképesztő, hogy mennyi hozzá nem értő osztogatja a tanácsokat. Kutyát nem lehet nevelno fájdalomokozás nélkül 🤦‍♀️ még jó, hogy az enyémnek ezt nem mondta senki, így mégiscsak sikerült.

17-es, amúgy nem mindenki olyan igénytelen ám, hogy retkesen járjon mindenhova. Lehet, hogy ez neked furcsa, de így van. Kutyás vagyok, de ettől még a ruháim, sőt, az otthonom se áll mocsokban.

Btw, az se túl nagy segítség a kérdezőnek h "neveld meg". Épp arra kér tanácsot, hogyan.

Ha az ül és a marad megy neki, ültesd le, szólj rá, hogy maradjon. Eleinte a nyakörvénél fogva tartsd meg, ha ugrálna, mondd neki, hogy nem, marad, tartsd. A vendég közben elhalad mellette, dicséret, juti. Valszeg nem 2x kell megcsinálni, de le fog neki esni, ha alapvetően figyel rád valamennyire.

2021. júl. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!