Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hagyjam egyedül a...

Hogyan hagyjam egyedül a kiskutyát?

Figyelt kérdés
2 napja hoztuk el a tenyésztőtől a 8 hetes sárhegyi juhász kiskutyánkat. Én 4 hétig szabadságon vagyok, ezalatt folyamatosan tudok vele foglalkozni. Viszont 3 nap múlva el kell mennem itthonról 7-8 órára, a kutyus egyedül fog maradni. Tegnap betettük a kenneljébe, de nagyon sírt, kb. negyed órát bírtuk hallgatni. Kb. fél hektár az udvar, nem merem kint sem hagyni. Hogyan szoktassuk hozzá 3 nap alatt a kennelhez? Lehetséges ilyen rövid idő alatt? Vagy vigyem magammal a dolgomra? Olyan kicsi még, nem szeretném hurcolni.
2021. júl. 25. 06:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%

Ez gondatlanság!⚠️


Nem tudsz gondolkidni előre!?

2021. júl. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tessék? Gondatlanság? Ezek szerint, aki kutyát vesz, 4-5 hónapos koráig 0-24ben vele tud lenni? Fizetés nélküli szabadságot kellene kivennem fél évre? Vagy hogy gondoltad, kedves válaszoló? Így is tartogattam 20 napot egyben, hogy a kutyával tudjak lenni. Ez az egy programom lesz 3 nap múlva az elkövetkező 1 hónapban, minden más időmet vele fogom tölteni.
2021. júl. 25. 07:04
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
#1 Kicsit elhamarkodott volt a válaszod:)
2021. júl. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem lehetséges, ha felnőttnél az is lenne, nála lehetetlen, főleg hogy 2 napja hoztad el, teljesen ismeretlen helyen van. Legyen vele valaki akiben megbízol. Nincsenek szüleid vagy testvéred? Egy jó barátod? Ennyi idősen még szerintem az oltásai sincsenek meg maradéktalanul, a védettség meg főleg nem alakulhatott ki, szóval semmiképpen ne hurcold magaddal
2021. júl. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Rettenetesen, sajnos🙁 Nagyon aggódom a kis sz.os miatt. Remélem, valaki tud segíteni, hogyan szoktassam a kennelbe ilyen rövid idő alatt. Bizonytalan vagyok benne, hogy egyáltalán hagyhatom egyedül.
2021. júl. 25. 07:34
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudod kennelbe szoktatni 3 nap alatt. Kell valaki, aki vigyáz rá azon a napon.

A 4 hetet, amíg szabin leszel, nagyon ügyesen kell kihasználnod arra, hogy kialakuljon a bizalom megtanulja, hogy nem hagyod magára örökre), és megtanuljon egyedül lenni. Minden nap kicsit tovább kell majd egyedül hagynod. Először 15 perc, fél óra, 1 óra, stb.

A mi kutyánk nem tudta megszokni a kennelt (szerintem is iszonyat kicseszés a kutyával), muszáj volt őt hagyni a házban kószálni, nagyon sokáig úgy, hogy szólt neki a rádió, mikor nem volt senki itthon (ez halálkomoly). Az is segített, hogy a nappaliban tudott lenni, ahol a kanapé mögötti ablakon tudott nézelődni.

2021. júl. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igazatok van, nem is gondoltam babysitterre... Az előbb felhívtam anyósomat, vállalja a kutyát. Így már nyugodtabb vagyok. Nagyon köszönöm a segítséget! Az egy hónapban lassan, fokozatosan megpróbáljuk a kennelt.. remélem, nem kell rádiót hallgatnia a házban😄
2021. júl. 25. 07:55
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
8 Ne nevess a rádión, tök jó dolog, nem érzi magát egyedül. :) Most már nagy kutya az enyém, egy éjszakát simán kibír egyedül, de a mai napig mikor el kell mennem, pár órára időzítem a rádiót, hagy duruzsoljon neki. :D
2021. júl. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is jó dolog a rádió. Ez nálunk is bevált.

Kérdező, vigyázni kell, mit hagysz elől mert, ha unatkozni fog keres magának elfoglaltságot:)

2021. júl. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Szar a kialakult helyzet igaz de nincs mit tenni. Nyár van szóval legyen neki mindig árnyékos helye ahova lefeküdhet. (A kutyaház is fel tud forrósodni a napon szóval legyen szellős a menedékhely)

Rakj ki neki kaját meg sok vizet

2021. júl. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!