Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák közti verekedés....

Kutyák közti verekedés. Hogyan szüntethetnénk, vagy akár csillapíthatnánk a helyzetet?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Édesanyámmal van három ivartalanított francia bulldog kutyusunk. Egy 3 éves fekete szuka, akivel semmi probléma, egy 2 éves fehér szuka, aki eddig elsőként volt kezelve, és egy 1 éves kék kan, akivel a probléma adott. A probléma az, hogy a kék naponta többször nekimegy a fehérnek, és alig lehet szétszedni őket.

A furcsa, hogy mindig mindent együtt csinálnak. Játék, evés, alvás, séta, kertben futkározás és hasonló tevékenységek során még csúnyán sem néz rá. Csak, ha itthon a lakásban (két lakás egy előszobával összekötve) nyugalomban vagyunk. Ha valamelyiküket megsimogatjuk már megy a morgás és már inkább felvesszük azt amelyiket hamarabb elérjük. Viszont amíg egy hétig nem voltam itthon, anyukám szerint semmi verekedés nem volt. Kis mordulás a kéktől, de közéjük lépett és már be is fejezte. Amióta par napja megint itthon vagyok, azóta újra elkezdődött. A fehér kerüli a konfliktust, a kék első csúnya nézésénél elfordítja a fejét, sőt befekszik a sarokba, vagy elindul másik szobába nyugodtan feküdni, de ha nekimegy, természetesen nem hagyja magát. Próbáltuk már többfélekép megelőzni, de csak az működik ha felvesszük azt, amelyiket elérjük hirtelenjében, mert pillanatok alatt baj van. Vízzel spriccelésről lemondtunk mert nincs idő sem a flakonért nyúlni. De a hangos zaj csapása, ha rászólunk, ha közéjük dobunk valamit, ha rárakjuk az ugatásra és morgásra rázó nyakörvet, ha megcibáljuk az oldalát vagy a grabancát, de még a verés sem érdekli ilyenkor. Nem vagyunk a hívei, de tényleg kezelhetetlenek ilyenkor...

Vörös köd és szét akarja tépni a fehéret. A probléma akkor kezdődött, mikor a kék kan ivarérett lett, kb egy hónapra rá ivartalanítottuk, de már bőven több mint egy hónap eltelt azóta és ez sem hozott nyugalmat. Állandóan figyelnünk kell őket ha bent vagyunk a házban és már teljesen el vagyok keseredve.

Most a következő próba az lesz, hogy én egyáltalan nem foglalkozok a kékkel és csak a két szukát (főleg a fehéret) szeretgetem. A kéket nem simogatom, nem engedem be magamhoz, nem veszem fel, nem etetem.

Ha ez sem hoz semmilyen változást, kutyasuli, de nem tudom, hogy ezekre a "féltékenység rohamokra" megoldás lehet-e. Bármilyen tanácsot vagy öteletet megköszönök.



2021. júl. 28. 15:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

9.: Teljesen tisztában vagyunk azzal, mekkora fába vágtuk a fejszénket. Aláírom, nem vagyunk példa gazdik, ezért ezen nem is húzom fel magam, valamilyen szinten jogos. Viszont az ember holtig tanul. Ezért is jöttem ide, hogy a többszáz oldalon és fórumon megtalálható infókon és tippeken kívül van-e esetleg még valami, amit hozzáértők tudnak mondani.

A kutyák mellesleg rendes tenyésztőktöl vannak, de ez ma már semmit nem ér, a kéket borzalmas állapotban kaptuk meg. Ha más hozza el, lehet meg sem küzdött volna azért, hogy életben maradjon és egészséges kutya legyen belőle, vagy csak egyszerűen otthagyja. Bármit megtennénk értük és ennek tudatában sajnálom, de nem tartom magunkat borzalmas gazdáknak. Többet ér számomra, hogy szeretetben, családtaggénk éli le mellettünk az életét a kutyánk, mint hogy tökéletesen be vannak nevelve. Mert nem is ezzel a céllal vettük őket. Nem munkakutyáknak hoztuk ide egyiket sem. Ráadásul nem teljesen kezelhetetlen kutyákat neveltünk ki, ez az egyetlen problémánk van jelenleg, amivel folyamatosan foglalkozunk. Én tiszteletben tartom az álláspontod arról, hogy milyen gazdák vagyunk, és szépen kérek te is tartsd tiszteletben az én álláspontomat a kutyáink tartásáról.


Viszont az utolsó tippedben van valami, ezt szem előtt tartjuk. Eddig azért nem láttam hatásosnak, mert ha felvesszük is ugat és támad tovább, de kipróbáljuk egy masszívabb szobakennellel

2021. júl. 28. 17:57
 12/18 A kérdező kommentje:

Gratulálok minden ittlévő egyednek, akik bár szövegértésre képtelenek, de a kikoktatás és szavaim kiforgatása nagyon megy nekik... Nincsenek sem éheztetve, a rázónyakörv sincs alkalmazva, mivel nem használ és bántalmazva sincsenek, szimplán egy kis paskolást kap, ha már teljesen át van szellemülve, hogy kizökkentsük. Ami néha-néha be is válik, de nem megoldás a problémára. Komolyan bántani nem lennénk képesek egyiket sem. Nem azért jöttem, hogy ilyen megnyílvánulásokkal küzdjek, hanem hogy megoldást keressek egy problémára.

És nem a tréneren spórolunk, csak szeretnénk tudni, van-e alternatív megoldás. Mint mondtam, ha nincs, mindenféleképp keresünk egyet. És nem, nem valami hobbi trénert (köszönöm ezt a feltételezést is). De mivel eddig akármi konfliktus volt, vagy bármilyen probléma és sikerült megoldanunk, remélem megfelelő energiabelefektetéssel ez is fog.

2021. júl. 28. 18:21
 13/18 anonim ***** válasza:
30%

A sorrendisegi szabalyokat kellene betartani:


Peldaul amikor te vagy az ember csakadtagod hazaert,akkor eloszor egy kutyaval ae szabad foglalkozni,hanem pakolj le,vedd le a cipod taskad,igyal egy pohar vizet,menj wc-re es utana hivd magadhoz a kutyakat!!!!



Eves: eloszor ti esztek . A kutya 3-5 meternel kozelebb nem johet kozben!!! Aztan adsz nekik enni ,miutan az o kajajukba is beleettel.


Van meg par ilyen szabaly,amit ha nem tartasz be,nem erti meg a sorrendet a kutya.. es verekedes lesz.

2021. júl. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
#12 Mindenképpen személyes segítség kell ehhez, tanácsok alapján ez a szituáció nem fog rendeződni. Akiket én ismerek trénereket, azok egyike sem osztogat tanácsokat interneten, mert látni kell a problémát élőben. Kicsit olyan ez, mint a távgyógyítás.
2021. júl. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A privátban mocskolódó tagnak egyébként itt üzenem, hogy a hivatásos tréner egy szóhasználat, azt jelenti, hogy ez a szakmája. Egy szóval sem mondtam, hogy a hobbiból lett trénerek rosszak lennének, csak szerintem akinek egész életében ez (volt) a szakmája, az azért egy kicsit magasabb szinten ért a kutyákhoz. A tapasztalataim is ezt mutatják.
2021. júl. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%
Latatlanban tenyleg nehez. De ha elmondasod szerint teged is ki akar sajatitani, es a feltekenyseg vezerli, akkor szamitasba vennem, hogy teged nem tekint teljesen főnöknek, es ezen kellene meg tobbet dolgozni.
2021. júl. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16%
Nem kell visszafogni őket. Tudják meddig mehetnek el, hogy ne okozzanak egymásnak komoly sérülést. Ez szükségszerű, sőt támogatni kellene, hogy legyenek fittek .
2021. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó láttál te már bulldogot, akinek ugy igazán lemegy a redőny? Fogalma sincs meddig mehet el, mert nem érdekli.
2021. júl. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!