Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy legyen szobatiszta?

Hogy legyen szobatiszta?

Figyelt kérdés
Kaptam egy 8 hetes kiskutyát,szeretném ha szobatiszta lenne hogyan szoktassam?
2021. aug. 4. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Úgy, hogy gyakran ki kell vinni, és megdícséred, ha kint végzi a dolgát. Szidni nem szabad, ha bent, akkor szó nélkül takarítás. Minél előbb el kellene kezdeni az oltási programját, mert anélkül nem szabad hosszabb sétákra vinni, illetve nem találkozhat más kutyákkal.
2021. aug. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Valóban gyakran le kell vinni, de ha az én kutyám bepiszkított, akkor bizony lecsesztem! Egy idő után jelzett, h kéne menni(nyüszített). Akkor is hatalmas dicséretet kapott.
2021. aug. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

-Pelust mellőzd

-Pár óránként (minél sűrűbben) vidd le pisilni,és kakilni,ha bármit is csinál odalent dícsérd meg és hozd fel.

-Ha a házba pisil dorgáld meg.Nem kell bántani,nem szabad bele nyomni az orrát sem,csak határozottan szólj rá.Érezze a hangsúlyodon,hogy valamit nem jól csinált.


Egyéb dolgot nem nagyon lehet.

2021. aug. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
30%

A sétánál érdemes fůre vinni, ahogy a fű csiklandozza, segít a dolgát elvégezni. A dicséret a gazditól a legnagyobb ösztönzés.Ha elég gyakran kiviszed, hamar megszokja, de egy kicsi kutya nem mindig tudja egész éjjel visszatartani, ilyenkor bizony vannak balesetek. Ilyenkor a szelíd dorgálás is hatásos, hiszen a gazdi minden rezdülését ismeri.

Én a dorgálás helyett más utat választottam: éjszakára egy összehajtott újságot tettem egy szék alá, ahová már egyszer odapisilt. Ez működõtt,így legalább tudtam, hol keressem a bűnjelet.

2021. aug. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!