Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akarják, hogy szobatiszta...

Nem akarják, hogy szobatiszta legyen. Ez normális, van ilyen?

Figyelt kérdés

Angol bulldog kölyök kutya, bent pisil, de nem akarják kihordani, mert így könnyebb, feltakarítják és kész, nem kell felöltözni, kivinni, akár éjjel stb...


Ilyen létezik?? Én alig vártam, hogy szobatiszta legyen már, szerencsére 6-7 hónapos kora között az lett



Sétálni viszik, nem fog a kutyus egyszer csak magától az lenni?


2020. máj. 6. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Hogyha rászoktatják a benti pisilésre, akkor nem lesz szobatiszta.

Nem, nem normális, undorító.

2020. máj. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Én azt nem értem, hogy az ilyen felfogású emberek miért tartanak állatot?

Nem csak az ürítés miatt viszünk ki egy kutyát.

Adják vagy ajándékozzák el valakinek, nem nekik való.

2020. máj. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem éppen normális, de ha amúgy viszik normálisan sétálni a kutyát, rendszeresen, illetve rögtön feltakarítják a posztot, szerintem az Ő dolguk...

A kutya ez esetben nem szenved semmiben hiányt.


Nekem volt öreg beteg kutyám vizelet és széklet tartási gondokkal... Általában bepisilt és bekakilt, mégsem volt undorító ahogy éltünk, nem úszott a ház psisben és kakiban.


Ha belegondolunk, a benti macskák mindig álomba végzik a dolgukat... Azt is tisztítják és normális.


Szóval amit a kérdésben szereplő emberek tesznek az nem normális, nem elfogadott, valószínűleg nem is a legjobb, furcsa pszichéről árulkodik... De azért nem is egy katasztrófa, szerintem nem ártanak ezzel önmagában a kutyának.

2020. máj. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem normális, ennyi erővel tarthatnának hörcsögöt is. Jó, az éjszaka közepén én sem viszem ki a kutyát, de az enyémnek ez nem is kell, mert húzza a lóbőrt, reggel is én ébresztem. Az nem baj, ha megtanítják a kutyát, hogy ha mégis baleset van, akkor ne a szőnyegre vagy a kanapéra végezze a dolgát, hanem mondjuk a felmosható padlófelületre, vagy kutyapelenkára akár, de az nem jó, ha ilyen eseteken kívül is végezheti bent a dolgát.
2020. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De nappal sem viszik le pisilni,vagy csak éjszaka ? Éjszaka be fog pisilni egy kölyökkutya amíg kicsi,ez van,ezt el kell fogadni és takarítani szorgosan . Ha nappal sem viszik le,az nem egy jó dolog szerintem,de alapvetően a kutya nem szeret a saját helyén üríteni ,tehát esélyes,hogy előbb utóbb magától is ki fog szokni . Persze akkor nem tud szerencsétlen,ha egyszer viszik ki naponta ..
2020. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
91%
Szerintem undorító, de sok ilyet ismerek. Kutya az kell, de nem hordjuk le, hugyozik szarik a járólapra.
2020. máj. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos nálunk is ez volt. Sógornőm velünk él, ő sosem vitte le a kutyát, mert szerinte egyszerűbb feltakarítani, mint levinni, és figyelni rá. Nyilván emiatt csak végszükség esetén hagytuk rá, ha megtehettük, akkor inkább nap közben is hazajöttünk, legalább egy gyors eü séta meglegyen, és ne szokja meg, hogy a lakásban ürítsen.
2020. máj. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom az ilyennek minek kutya.

Kutyát sétáltatni kell, kész.


Most nyár van, nagyon felöltözni sem kell. Nekem februárban érkezett a 10 hetes kutya, napjában többször rohantam le vele. Igen akkor tél volt,hideg és fel kellett öltözni. 4 hónapos korára szobatiszta is lett. Napi 4 séta azért még van,most 8 hónapos.


Könnyebb feltakarítani? Nem tudom én nem örülnék,hogy állandó pisát kell figyelnem hol van és takarítani. Nem mellesleg ha nem veszik észre akkor kimarhatja a parkettát. Mennyire kellemetlen ha vendégek jönnek és a kutya mondjuk oda tojik.


ha pedig kan kutya akkor mindent le fog pisilni.


Hogy viszik így majd magukkal esetleg szállodába vagy vendégségbe?

Nagybátyámék kutyája pisál mindent lakásba elhozták egyszer a falat,kanapét mindent lepisilt.Mondtam akkor most volt elég. radiátorhoz lett kötve. Mondtam soha többet ide nem jöhet. Én kutyáim szobatiszták.


Nyilván kb 4 hónapos korig nem teljesen elvárható a szobatisztaság,előtte nekünk is 6-7 sétával is volt bepisilés. De szerencsére 4 hónapos elmúlt és mintha elvágták volna a bepisilést. 6-7 sétával kibírta,ha nagyon kellett valami akkor körözött és nyikorgott.Akkor kabátot cipőt fel és rohantam le vele.

Első időszak nehéz,utána már könnyebb.

2020. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hozzá teszem volt,mikor hajnal 3 kor keltett a kiskutyám,hogy neki dolga van. Melegitő,nagykabát,cipő és rohanás..


De szerencsére ilyen 1-2 alkalommal volt.


előző voltam.

2020. aug. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!