Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hàziàllat nevelès?

Hàziàllat nevelès?

Figyelt kérdés
Mi lehet annak az oka, hogy az emberek imàdnak ködösíteni ès ùgy tenni, mintha tùlzottan dominàns kutya nem lètezne? A csapbòl is az folyik, hogy jutalom alapù tanítàs, igen okè, ül/fekszik ès hasonlòkra működik, de egy túlzottan domináns tulajdonságù kutyàt, plàne ha nagytestű, netalàn munkakutya, szèp szavakkal nem lehet rendre utasìtani, ha tùl messzire megy és dacol. Jò pèlda erre az enyèm, aki alapvetően nem harap, de alkalomadtàn olyan kedve van ès felém kap, aztàn ha mondom neki, hogy nem, csak jobban belehergeli magàt. Minden kutyaoktatò megmondta, hogy ilyen esetben le kell meccselni, hogy ki a főnök, mègis az internet okosai igyekeznek beàllítani úgy, mintha àllatkínzàs lenne a grabancfogàs pl. Ez mièrt van? Hülyítik ès szàndèkosan összezavarjàk a kezdő gazdàkat?

2021. aug. 5. 10:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy embereknél, úgy kutyáknál is mindegyiknek más személyisége van. Minden kutya betanítható megfelelő szakemberrel. De valóban vannak makacsabb egyedek is, amikkel többet és másképpen kell foglalkozni.
2021. aug. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Hát csak nem működik a te módszered se ha még mindig odakap a kutyád¯\_(ツ)_/¯
2021. aug. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
32%
Ne is mondd. Sokan egy kalap alá veszik az összes kutyát. Azért mert Fifike olyan szinten megalázkodik, hogy egy csúnya nézésre is behúzza a farkát, általánosítanak. Nekem is van egy domináns kölyköm, hiába tiltom, a szép szó nem mindig használ, ha éppen rájön az 5 perc. Megragadom a grabancát és leállítom, mert ha nem teszem, később bajok lesznek belőle.
2021. aug. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#1 Igen tèny ès valò. Kutyaoviban kapuszabàlyt gyakoroljuk ès nehezen viseli, mikor visszapakolom a màsik oldalra. Szerencsère szàn rànk időt az egyik oktatò.

#3 Engem is ez motivàl. Nem a legjobb èrzès, hogy le kell dominàlnom a kutyàm, de idősebb koràban komoly bajok lehetnek belőle. Inkàbb èn nevelem mèg meg most, minthogy aztàn ebből a tùlzott dominanciàbòl felnőttkoràra agresszív viselkedès legyen.

2021. aug. 5. 11:12
 5/22 anonim ***** válasza:
53%

A kutyát bizonyos időközönként helyre kell tenni, ha domináns egyedről van szó, akkor folyamatosan be fog próbálkozni, hogy átvegye a falkavezér szerepét.

Nekünk egy kan német juhászunk van, aki hálistennek nem egy domináns egyed, mégis azért voltak rossz, kellemetlen szokásai, amikről le kellett állítani. Ő is kapkod a kéz után, inkább bökdöső jelleggel, erről valahogy nem sikerült leszoktatni, de azt tudja nagyon jól, hogy amint a foga hozzáér az ember kezéhez, akkor rosszat csinált, ahogy ezt észreveszi, magától már megy és elszégyelli magát.

2021. aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%

A dominancia nem agressziót jelent, és nem egy személyiségjegy. Pontosabban két egyed kapcsolatának jellemzője egy adott erőforrás megszerzéséért. Tehát egy pillanatnyi állapot.


A kapuszabálynak meg kb annyi az értelme, hogy így biztonságosabb neki. Semmi köze az annyira divatos "falkaelmélethez"

2021. aug. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Nem erted a dolgok lenyeget! A kutyad felett nem fizikalisan kell megszerezned a hatalmat - tehat foloslegesen birkozol a kutyaddal (akkor eszik meg teged amikor csak akar ... azt kell elerni, hogy sona ne akarjon).


Tiszteletet ki kell vivnod a kutya szemeben, hogy vakon kovesse az utasitasaidat - ha leterrorizalod, max felni fog toled ... annak pedig semmi ertelme.


Kutyaban a kotodest kell kialakitani, hogy egy Isten legyel a szemeben ... akiben meglehet bizni, akit erdemes kovetni es akiert meghal hogyha kell. Azt kellene elerned, hogy a kutya akarjon neked megfelelni, azt akarja hogy legyel megelegedve. Ezt veressel nem fogod elerni soha!

2021. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Senki nem beszèlt verèsről.
2021. aug. 6. 07:34
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Én is le szoktam állítani a kutyámat. Egyszer kapott oda életében, akkora pofont kapott hogy azóta a szájában turkálok gond nélkül...

Muszáj így is nevelni, mert nagyon egyedi eset éd másképp már megevett volna engem:D

2021. aug. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
35%

Hát,te sem tudsz kutyát nevelni.

Rossz és nevelhetetlen kutya nincs.Nevelni képtelen gazda van.

Vannak kutya iskolák pont az ilyeneknek.Ott segítenek,hogy ne kapjon oda,csak vegyél lejjebb..

Mert ha valami nem jól sül el az nem feltétlenül a kutya hibája és nem mások ködösítenek.Hanem te nem vagy alkalmas arra amire vállalkoztál.


Tudom,ez most egy jókora rúgás,majd jól felemeled miatta a hangod.De gondolkozz csak el egy percig azon amit mondtam.Nekem a ROTTWEILEREM nem kapott oda életében.Pedig ő is egy elég domináns kutya volt világ életében.. :D

2021. aug. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!