Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám lehet depressziós a...

A kutyám lehet depressziós a társa halála miatt?

Figyelt kérdés

A 13 éves labradorom (Casper) az éjszaka elaludt és reggel nem kelt fel. A 5 éves amsaffomat (Dalton) nagyon rosszul érinti. Nem keresi, tudja, hogy mi történt. Dalton tegnap egésznap búcsúzkodott és vele volt egész este.


Ma még nem evett, önszántából nem is iszik, fecskendővel nyomom a szájába a vizet. Csak fekszik vagy az ablak előtt ül. Szerintem depressziós. Hogyan tudnék segíteni rajta?



2021. aug. 5. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Pár hónapja sajnos, mi is átéltük ezt. Az első pár napban az én kutyám is nagyon szomorú volt, sokkal többet foglalkoztam vele (ez picit segített), nagyon feltettem, hogy neki is baja lesz. Aztán, kaptam egy tanácsot, hogy ha még nem is akarunk új kutyust, legalább vigyük egy másik kutya társaságába. Szerencsére, a szomszédban van egy ugyan olyan fajta kutyus mint az enyém, a gazdája is kedves volt, össze barátkoztak, azóta már sokkal jobban van.

Bár, ez nem minden kutyusnál működik, de meglehet próbálni egy ismerős kutyussal játszadozni egy parkban vagy mezőn.

2021. aug. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán akar kimozdulni, erőltetni nem akarom. Kutyás barátommal beszéltem, hogyha Dalton is le akarna menni, akkor együtt lemegyünk a Dunapartra. De ha ma nem akkor holnap.
2021. aug. 5. 18:53
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
Persze, hogy hianyozhat ... de a kutyaknak rossz az idoerzeke - hamar elfelejti a dolgot.
2021. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Hagyd egy kicsit.Gyászol,tartsd tiszteletben.

Túl fog esni rajta idővel,de magától kell,hogy nyisson feléd.Ez egy pár nap.Még friss a fájdalom,pontosan tudja,hogy mi történt.Az állatok nem hülyék és rengeteg érzelmet ugyan úgy élnek meg mint mi.


Neki most ez egy nagy fájdalom,és egy örök veszteség.

Simogatsd meg néha,legyél vele,érezze hogy nem maradt egyedül.De ezt most neki kell feldolgoznia.


Nekem a kutyám két hétig szenvedett elég látványosan.Dokit hívtam,a kutyasulis oktatónkat,de senki nem tudott egyebet mondani,minthogy kell neki egy kis idő.

Enni nekem 2 napig nem evett.Elé hordtam a szobakennelhez hátha legalább kidugja a fejét enni,de ott maradt a táp.Csak feküdt bent,és néha felnézett rám,ha arra jártam.Nagyon fájt úgy látni őt is.


Részvétem és kitartást.:(

2021. aug. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ne ruhazzuk mar fel a kutyakat emberi empatiaval .... nincs tobbe, majd megszokja .... ilyen az elet!
2021. aug. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most este sikerült levinnem, de nem vágyott a másik kutya társaságára. Ezért csak egy gyors eü séta volt és mentünk is fel. Enni még mindig nem eszik. Itthon csak fekszik és néz maga elé. És szerintem érez fájdalmat és szomorúságot.


Engem is nagyon megérintett Casper halála, de most Dalton miatt aggódok. Remélem idővel jobb lesz, rossz így látni

2021. aug. 5. 21:53
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

Ulj oda melle es oleld at. Uljetek igy eggyutt. Akar telefonozhstsz is kozbe az egyik kezeddel,csak amasikkal legyen atkarolva.

Sokszor olelgesd egy nap.


akivel jo baratok: jojjenek at,ha a kutyad szivesen latja oket.



Az amstaffok nagyon erzekeny lelkuek.


Egy amstaffgazdi

2021. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!